מחזורים קודמים | לינקים | לוח משחקים | סגלי הקבוצות | טבלה | ראשי
ליגת העל לתלמידות
עורכים: שלומי פרי

תיכונים: תשע"ח מגיעה ומחדשת

יריית הפתיחה לעונת תשע"ח ניתנה היום כשהתקיימה הגרלת הבתים באליפות התיכונים בכדורסל. 16 קבוצות ב-4 בתים בליגת התלמידים ובית 1 של 7 קבוצות בתלמידות, הם שיפתחו את השלב המוקדם של האליפות. דקות לפני ההגרלה הודיע תיכון "היובל" על החתמתו של קובי ברודו כמאמן הקבוצה. ברודו, מאמן ותיק בליגות הנשים ייאמן גם את קבוצת הנערות של הרצליה.


תיכונים: אוסטרובסקי רעננה שוב אלופות
הגמר שהבטיח רבות קיים בעיקר במחצית השניה. פתיחה עם הרבה עצבים ועבירות ובלי הרבע כדורסל, אך גם הגנה נהדרת של בנות אוסטרובסקי המשיך לחצי שני אטרקטיבי יותר והצגה גדולה של שיר תירוש (25 נק') וליעד אורבך (17 נק') בגמר שכולו לבן 63:40. שיר תירוש שסיימה עם דאבל-דאבל, נבחרה לשחקנית המצטיינת של התיכון שיטוס בסוף אפריל ל-ISF.

אליפות התיכונים: לקראת הגמר לתלמידות
אוסטרובסקי והגימנסיה הריאלית, יוני דנישבסקי וזיו ארז, שיר תירוש והדר חדד, רוט וקארש. מכל זווית שנבחר להסתכל הגמר ביום חמישי הולך להיות ה-אירוע. אם הכל ילך לפי התכנון, ליגת התיכונים הכי חד צדדית שהיתה כאן תספק את אחד הגמרים הכי גדולים שנצפו. כל הסיבות למה המקום הנכון להיות בו בחמישי הקרוב בשעה 13:00, הוא במלחה, בפריוויו.

תיכונים בנות: רעננה וראשל"צ בגמר
נכון שהיום שוחק רק המפגש בראשון במסגרת חצאי הגמר ובשבוע הבא יש גומלין, אבל על הפרשי רמות כאלה, לא סביר שהיריבות יצליחו להתגבר. עם הפרש ממוצע של 47, לכולם ברור שהמשחק בשבוע הבא הוא לפרוטוקול בלבד. רעננה וראשל"צ גמרו את הסיפור כבר במחצית, ויכולות לשמור כוחות לגמר הגדול ב5.1.

תיכונים: מחזור דו ספרתי
העולה החדשה מהארצית נתנה לעצמה פער דו ספרתי לקראת הגומלין בשבוע הבא, שרת נתניה כבר עם רגל וחצי בחצי אחרי ניצחון על ק. שרת חולון. הגימנסיה עם ניצחון ביתי על עמק חרוד, אשקלון המפתיעה הצליחה לתת פייט אבל בסוף הפסידה לחדש. מבשרת ציון ובליך ר"ג קרובות להבטיח לעצמן עוד עונה בליגה עם ניצחונות בפערים גדולים על זיו ומרקס ירושלים ומקיף גבעת ברנר.

שוב אלופות התיכונים: בנות אוסטרובסקי
חד, מהיר ואלגנטי. שנתיים זה לקח לאוסטרובסקי רעננה של יוני דנישבסקי ואורן לם לחזור לבמה הראשית של ליגת התיכונים ולהניף שוב גביע אליפות והן עשו את זה בגדול. עונה בלי תחרות כמעט נגמרת במאזן מושלם וניצחונות בהפרש דו ספרתי כל הדרך לזכיה. שיר תירוש בלטה עם 23 נקודות וזכתה בMVP בניצחון על הגימנסיה הריאלית.

תלמידות: הגימנסיה חוזרות לגמר
זה לא היה פשוט ובסופו של דבר ההפרשים הכריעו, אבל הגימנסיה הריאלית התאוששה מההפסד לעמק חרוד וניצחה אותה בענק 96:47 בדרך לגמר שלישי ברציפות. משחק נהדר של הדר חדד ומיקה יקיר ויום קליעה גדול של ניקול מיכאליץ ולירון גלזר הובילו את הקבוצה של זיו ארז ל"מלחה". מחר אוסטרובסקי תשלים את המשימה נגד תיכון באר טוביה, למפגש פסגה ענק בגמר.


cker();