מכוונים גבוה באשדוד
ליאור קלינגר ,09/10/2007

בלי מיקרופונים, בלי מצלמות טלוויזיה אבל עם אוכל טוב ואווירה משפחתית, פתחה מכבי אשדוד את עונת 07/08 עם מסיבת עיתונאים רשמית. שום דבר פחות מפיינל פור לא יתקבל עבור המועדון שעשה קפיצה רצינית מאד בשנה שעברה, מכוונים שם גבוה אך לא שוכחים שהכל בעצם מתחיל מהתשתיות.

בעונה הקודמת, מכבי אשדוד יותר מהכפילה את כמות הניצחונות שלה מהעונה שלפני ונפרדה סופית מהמנטאליות של קבוצת אמצע טבלה. 1-4, 1-3, על זה מדברים עכשיו. "בכל שנה המטרה שלנו משתדרגת. אם בשנה שעברה זה היה 1-6, והגענו מרחק נגיעה ממקום רביעי, השנה אנחנו מכוונים גבוה יותר וזה להגיע לפיינל פור. עד 2010, הצבנו לעצמנו מטרה להשיג איזשהו תואר", אמר מנכ"ל הקבוצה, נאור גלילי.

בסגל של אשדוד יש סה"כ שלוש שחקניות שלא שיחקו בקבוצה בעונה שעברה; איינה ווקר שחוזרת לישראל אחרי עונה בצרפת, דיונה ג'קסון שהגיעה מבני יהודה ואורטל אורן שעברה מבנות השרון. עבור ברנדי מקיין זו כבר עונה רביעית בקבוצה, שזה כמובן חסר תקדים לחלוטין במחוזות הליגה, בת אל לזמי מתחילה עונה שלישית ברציפות ועבור ענבל שנפר, מיכל אפשטיין וקרין אגסי זו עונה שנייה ברציפות. באשדוד מתגאים בהמשכיות הזו, שתיצור גם הזדהות בקרב האוהדים המכירים את השחקניות מעונות קודמות.

אם שמתם לב שסגל קבוצת ליגת העל כולל רק שמונה שחקניות, אז זה לא כי אין תקציב. " העדפנו להעביר את התקציב עבור שתי השחקניות הנוספות למחלקת הנערות", סיפר גלילי. "קידום כדורסל הנשים באשדוד זו המטרה שלנו כמועדון, יש לנו שלוש קבוצות נערות פעילות ושני מרכזי מצוינות, שזכו בשנה שעברה באליפות המחוזית והארצית. יש לנו בית ספר לכדורסל אותו מנהלת ביד רמה ענבר וקסמן, שחקנית שלנו שהחליטה העונה לתלות את הנעליים, יש סחף אדיר והרבה בנות מצטרפות," אמר.

אם נחזור לליגת העל, על הקווים באשדוד תעמוד זו העונה השנייה ברציפות דליה בושינסקי. "בסיום העונה שעברה היה לי ברור שצריך לקרות משהו יוצא דופן כדי שלא אמשיך בקבוצה," אמרה. "המשכיות זה נושא חשוב מבחינתי, ברוב המועדונים שהייתי נשארתי הרבה שנים. מאד נהניתי בעונה שעברה ובינתיים גם העונה זה ממשיך. המטרה שלנו, בדיוק כמו לפני שנה, היא לכוון כמה שיותר גבוה. מבחינת תקציב אנחנו לא בין ארבע הראשונות אבל עם זאת אני מאמינה שנוכל להגיע רחוק", היא המשיכה. "אמרתי את זה לכל אחת מהשחקניות, אף אחת מהן לא נמצאת כאן כהתפשרות, כי רצינו מישהי אחרת שלא יכולנו להשיג. הרכבנו יחידה מאד מיוחדת של שחקניות, מהישראליות ועד הזרות, ואני בתור מאמנת רציתי כל אחת מהן. אני מקווה שנציג כדורסל אטרקטיבי לא פחות מבשנה שעברה, ואפילו יותר. הקבוצתיות היא הערך העליון, אין כאן קבוצה של שלוש זרות שמדביקים להן שתי ישראליות. לישראליות יש תפקיד לא פחות חשוב וזה בא לידי ביטוי באופן המשחק שלנו. אני מאמינה מאד בכל השחקניות שלי, יש לנו סגנון משחק מאד התקפי, גם בהגנה, וביום נתון כל שחקנית יכולה להתעלות", סיכמה.

קפטנית הקבוצה, ברנדי מקיין, התייחסה גם היא לחומר האנושי של הקבוצה שלה השנה. "יש לקבוצה הזו אישיות שונה לעומת העונה שעברה, אני חושבת שיש לנו פה חבורה מיוחדת של בנות, כל אחת מביאה משהו לשולחן וביחד אנחנו משלימות את הפאזל. אם נישאר מרוכזות אני חושבת שעל המגרש החיבור יבוא, אני מאד אוהבת את הקבוצה הזו ומאמינה שהתוצאה הסופית תהיה טובה", אמרה.

אין ספק שעל חלק נכבד מאד מהאופי של אשדוד השנה חתומה איינה ווקר, אישיות מאד מיוחדת בפני עצמה, שחוזרת לעונה רביעית בישראל אחרי שזכתה באליפויות במדי רמלה והפועל תל אביב. "זו הרגשה טובה לחזור", אמרה ווקר. "צרפת הייתה חוויה מבחינתי, הזדמנות לראות קבוצות ושחקניות מצוינות וללמוד הרבה. כמובן שהתגעגעתי לישראל, בחרתי באשדוד בעיקר בגלל ההנהלה שרצתה אותי, אני אוהבת ללכת לקבוצה שמביעה הכי הרבה רצון כי לא הכל זה עניין של כסף, אני מרגישה פה בבית", אמרה.

גם אורטל אורן החליטה להדרים לאשדוד מסיבות דומות. "חיפשתי בית חם, שמעתי הרבה דברים טובים על המועדון ועל דליה. עד כה אני מאד נהנית, יש עוד דרך ארוכה, נכנסתי לקבוצה שברובה כבר בנויה מהעונה שעברה אז זה קצת יותר קשה אבל הזמן יעשה את שלו", אמרה.

כדי לגרום לתושבי העיר לבוא ולהבין בדיוק על מה כל ההתלהבות הזו, השיקה הקבוצה קמפיין חדש של צילומי סטודיו של השחקניות, סטייל WNBA, שיתנוססו ברחבי העיר. "אנחנו יוצאים בקמפיין ייחודי באשדוד, רעיון שקיבלנו מביקור שערכנו בארה"ב, והחל מהשבוע הבא הבנות שלנו יככבו בשלטי חוצות בכל רחבי העיר", סיפר גלילי, "יש לנו ארגון אוהדים פעיל מאד ואנחנו רוצים להרחיב את הקהל שלנו, נושא השיווק מאד חשוב וזו המטרה של הקמפיין".
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();