רגע קלאסי בתולדות ספסל
ליאור קלינגר ,01/10/2007

ליאור קלינגר חושפת את מאחורי הקלעים של הסקופ היחידי של ספסל בשנתיים האחרונות וגם מסגירה מיהי אלילת האתר.

אומרים שאפשר לחלק את החיים לשני חלקים ע"פ מאורע מסוים. אולי הגיוס לצבא, השחרור ("בקרוב"...), ועוד כל מיני ציוני דרך משמעותיים. אצלי זה ההצטרפות ל'ספסל'. לא ידעתי מה לעשות לכבוד חגיגות העשור שלנו. אולי לספר איך התחלתי מלזכור סיכומי משחק בראש כי חשבתי שזה מביך לשבת ביציע עם מחברת ועט, שהרגשתי מוזר לתפוס טרמפ עם רמת חן למוצקין בעונה השנייה שלי ב'ספסל' ולעומת זאת לנסוע עם רמה"ש לאיטליה שנה אחר כך בעידן 'ספסל' הלבן נראה לי לגיטימי. איך צחקנו כשהגענו בפעם הראשונה לדירה של שלומי ושרית בתוך הצפיפות של תל אביב וגילינו שהדיירים חונים בטור עורפי כי אין דרך אחרת, ואיך הזדעזענו כשראינו איך 'ספסל' השחור עובד.

החלטתי לבחור את אחד הרגעים הקלאסיים בתולדות 'ספסל' ופשוט לספר עליו. קודם כל למי שלא מכיר, אמבר הול הייתה ולעד תישאר המלכה הבלתי מעורערת מבחינתנו ב'ספסל'. אין עליה. לכן עד היום סיפור החתימה שלה במכבי רמת חן לעונת 05/06 חרוט היטב בזיכרוני.

אוגוסט 2005, צה"ל מצוי עמוק בתוך מבצע ההתנתקות. אני לא בין המנתקים, אבל בתפקיד תמיכה כלשהו באיזשהו חור בדרום. משמרת לילה, החמ"ל ריק, אני מחליטה להתגנב ולבדוק מייל. "רמת חן – אמבר", כך כתוב בכותרת ההודעה המביטה אלי מהמסך השטוח. "זה סוף סוף סגור, היא חתמה היום" כותבת הסוכנת של הול. אני מחליפה צבעים, עונה לה בחזרה, 'מה? זה רשמי? מותר לפרסם?'. היא מחזירה תשובה ואומרת שכן, ברמת חן לא אמרו לה שזה סודי. אני מזעיקה את שלומי (הוא במילא לא ישן אף פעם), מבקשת בינתיים מהסוכנת ציטוט מהמלכה אם אפשר, מתחילים לארגן כתבה שתעשה צדק לגודל הסקופ. בינתיים מגיע עוד מייל, הסוכן הישראלי של אמבר ביקש לחכות עם הפרסום, לבקשת הקבוצה.

"אני אתמודד עם אורה, אנחנו מפרסמים", שלומי אומר לי. "המלכה חוזרת", הכתבה עולה, אני מודיעה לסוכנת שאנחנו מפרסמים. כמה עשרות אנשים מספיקים לקרוא אותה לפני שהסוכנת מבקשת במייל נוסף להוריד, כבר אין לה כוח לשיגעונות של רמת חן. בלית ברירה אנחנו מורידים את הכתבה, לא רוצים לסכן את היחסים עם הסוכנת, ומחליטים לדבר עם רמת חן דבר ראשון על הבוקר.

ברמת חן משחקים איתנו משחקים, טוענים שזה עדיין לא סופי. "אבל יש לנו ציטוט של אמבר", אנחנו אומרים, ועדיין נתקלים בתגובה שלילית. אחרי יומיים נמאס לנו ואנחנו מפרסמים, עם הכרזה בתחילת הכתבה כי יו"ר מכבי רמת-חן טענה בפני ספסל שעדיין אין חוזה חתום בין מכבי רמת-חן לאמבר הול. " MY GOODNES", כך נפתח המייל שאמבר שלחה לסוכן הישראלי שלה בעקבות הכתבה. היא ביקשה ממנו לומר תודה למי שכתב את הכתבה ושהיא מעריכה את הדברים מאד.

הנה הסקופ - המלכה חוזרת

ב'ספסל' אנחנו מרשים לעצמנו לכתוב מהלב, לטוב ולרע, גם אם זה לא הכי מקצועי בעולם. אנחנו לא מתביישים לומר שאמבר הול היא אלילה, שלומי ואני עדיין מקנאים בחיבוק שאורלי קיבלה ממנה בסוף סדרת הגמר של אותה עונה.

נראה לי נחמד לסיים את הכתבה הזו בלספר לכם מה הגברת הול עושה בימים אלו. מאז שהיא עזבה את ארץ הקודש היא פנתה לאימון בארה"ב, וכיום היא עוזרת מאמן זו השנה השנייה באוניברסיטת סנטרל וושינגטון, בדיוויז'ן 2. אנחנו, אגב, עדיין לא מוכנים לראות בזה הודעת פרישה.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();