רוצות סנסציה
צילום: מוטי קלינגרהאנדרדוג יכה שנית?
אורלי קלינגר ,20/09/2007

איפה מתחילים? ב217 הסנטימטרים של מרגו דידק? בכישרון האדיר של השחקנית היקרה באירופה? בזכייה של פולין באליפות אירופה 1999?
פריוויו למשחק הגורלי של ישראל מול פולין הערב (20:30) – בפנים.

נתחיל עם הניצחון האדיר של נבחרת ישראל על סלובקיה אמש. ישראל ראתה איך יתרון 16 ההפרש שלה ברבע השלישי מצטמק לנקודה, אבל לא נשברה והצליחה לשחזר כמעט את כולו. 84 – 71 לכחולות-לבנות, שסיימו משחק רביעי ברציפות עם חיוך ענק על הפנים. "אנחנו לא מפחדים אבל מכבדים את כולן", אמר אלי רבי אחרי המשחק. "אנחנו יודעים שפולין זו לא קבוצה קלה. מרגו דידק הצטרפה בימים האחרונים, ואנג'יסקה ביבריז'יסקייה, כולנו מכירים, היא השחקנית הכי יקרה באירופה. היום קיבלנו תאבון. אנחנו מרגישים שזה קרוב קרוב. ברור שלא רוצים לפספס, אנחנו שמחים היום ונקווה שנשמח גם מחר"

ברשותכם, בכל זאת בואו נפחד קצת קודם. נבחרת פולין זכתה באליפות אירופה ב1999, וב2003 איבדה יתרון 17 ונתנה למדליית הארד לחמוק. לאליפות הקודמת פולין הגיעה דרך טורניר ההזדמנות האחרונה, וסיימה במקום השביעי. במוקדמות 2006 הפולניות ניצחו ארבעה משישה משחקים, אבל לא עלו בגלל הפרשים. נקנח עם מפגשי העבר, שלושה במספר, 204 – 133 סה"כ לפולין בשלושה ניצחונות. הניצחון הגדול ביותר היה האחרון, באליפות אירופה 2003, בתוצאה 80 – 45.

נבחרת ישראל תתחכך הערב באבק כוכבות נוצץ במיוחד. השם המוכר והגדול הוא כמובן מרגו דידק, על 217 סנטימטריה. דידק הצטרפה בימים האחרונים לפולין ושיחקה איתן רק משחק אחד בשלב הבתים של הטורניר. את העונה האחרונה באירופה היא בילתה בולנסיה הספרדית והעמידה ממוצעים של 8.7 נק' ו-7.1 ריב' ביורוליג, ותמשיך שם גם בעונה הקרובה. דידק בת ה33 סיימה הקיץ עונה עשירית בWNBA עם ממוצעים של 6.7 נקודות ו-6.5 ריבאונדים למשחק במדי הקונטיקט סאן. היא הובילה את הליגה בחסימות למשחק ודורגה שמינית בריבאונדים למשחק. דידק נבחרה שלוש פעמים במהלך הקריירה שלה למשחק האול סטאר של הWNBA, והממוצע שלה בקריירה עומד על 10.0 נק' ו-6.7 ריב' למשחק.

הכוכבת השנייה של פולין, היותר מחויבת לנבחרת, היא ביבריז'יסקייה הידועה בכינויה 'ביבה'. ביבה בת הכמעט 25 היא כישרון התקפי ענק שנבחרה לשחקנית השנה באירופה ב2003, ומכאן הדרך לWNBA הייתה קצרה. ביבה שיחקה בWNBA בסאן אנטוניו בעונות 2004 ו-2006, ובעונתה האחרונה קלעה 11.3 נקודות למשחק ופתחה בכל המשחקים. באירופה ביבה שיחקה בעונה שעברה בספארטק מוסקבה וזכתה איתן באליפות היורוליג, עם 10.5 נקודות למשחק. שנה לפני כן קלעה 16.5 נק' למשחק ביורוליג במדי גידינייה.

פולין מגיעה לטורניר הזה אחרי ארבעה ניצחונות קלילים ביותר על פינלנד וסלובניה. ביבה הייתה השחקנית הבולטת של הפולניות עד כה, עם 17 נקודות ו-6.7 ריבאונדים למשחק. שוב, ישראל מגיעה להתמודדות עם יותר משחקים חשובים וקשים טריים בזיכרון. "מומנטום יש לנו, אנחנו צריכים לשמור עליו", אמר טל נתן. "צריכים להיות צנועים. זו עדיין נבחרת ישראל מול סלובקיה ופולין. כל יום זו מלחמה חדשה, צריכים להיות מאד מוכנים, מרוכזים ויציבים".

עוד אין לנו סטטיסטיקה מהמשחק של הנבחרת אבל כבר הבנו למה שווה כל דבר שכתוב על נייר. אז יום חמישי, 20:30 (אין שידור מקומי באיטליה), ישראל נגד פולין על הכרטיס ליורובאסקט. ניצחון ישראלי יהווה סנסציה שקשה לתאר ויצטרף את ישראל לבית א' של האליפות יחד עם טורקיה, צ'כיה ולאטביה. הפסד בהפרש קטן ישאיר סיכוי להעפיל במידה ופולין תפסיד לסלובקיה ביום כיפור וההפרשים איכשהו ישחקו לטובתנו.

מחזיקים אצבעות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();