לעבור את בולגריה
צילום: מוטי קלינגרלסיים את העבודה
אורלי קלינגר ,15/09/2007

הערב ב18:00 נבחרת ישראל תתארח בבולגריה למשחק שיקבע מי משתי הנבחרות תעפיל לטורניר המנצחות המשולש, ממנו ניתן לזכות בכרטיס האחרון לאליפות אירופה. ישראל צריכה ניצחון או הפסד ב11 ומטה כדי לסיים ראשונה. פריוויו קצרצר בפנים.
שידור ישיר בערוץ 1

הערב ב18:00 כולנו נישא מבט לעבר העיירה הציורית פרניק בבולגריה, נדליק בשמחה ערוץ 1 שלמזלנו החליט סוף סוף לשדר את המשחק, ונקווה שהנבחרת שלנו תסיים את העבודה. אחרי הניצחון האדיר על הונגריה ביום רביעי, נבחרת ישראל צריכה כל תוצאה הטובה מהפסד ב12 כדי לסיים ראשונה בבית ולהצטרף לפולין וסלובקיה בטורניר המנצחות באיטליה בשבוע הבא. הפסד ב23 ומטה, חס וחלילה, ידרדר את הנבחרת למקום האחרון ולטורניר המפסידות שיאבקו להישאר בדרג א'.

"זה יהיה תלוי במי עושה הכי פחות טעויות, מי משחק יותר בשכל, מי נותן יותר, מי הכי-הכי רוצה. זה מה שינצח בסופו של דבר אז אנחנו רוצות שזה יהיה אנחנו".
כך אמרה ליעד סואץ קרני. לא, לא בשדה התעופה בדרך לבולגריה. אנחנו לא נוהגים לשאוב ציטוטים בערב הנסיעה, ולמה שנחרוג מהרגלנו ונפתח עין הרע. את המשפט הכל כך רלוונטי הזה אמרה הקפטנית באימון המסכם של הנבחרת לפני תחילת הטורניר. קלישאות קלישאות אבל נכון.

נבחרת ישראל מגיעה למשחק עם מומנטום של שני ניצחונות רצופים, אם כי יש מצב שהניצחון השני על הונגריה כבר השכיח את ה76 – 64 הקטן שלנו על בולגריה לפני שבוע וחצי. אם נהיה חזירים אז כן, מתגנב איזשהו חשש ללב שמה האופוריה תרים את ראשה המכוער, אבל אז כנראה שמישהו במשלחת הישראלית ידאג להזכיר לכולם שאף אחד לא זוכר מתי היה ניצחון החוץ הרשמי האחרון של נבחרת ישראל. יש הטוענים שב1994, תקופה בה רוב שחקניות הנבחרת היו בערך בכיתה ה'.

לא מודאגים עדיין? בולגריה לא ניצחה מאז סוף אוגוסט אז גברה בביתה על הונגריה 66 – 52, אבל שני ההפסדים הבאים היו בחוץ. לקבוצה הביתית יש 100% הצלחה בבית ב', כאשר ההפרש הממוצע בו ניצחה הביתית היה 15.2.

אם נסכם, שום נתון או מספר שנכתוב פה לא ישנה בסוף היום. כבר אין לנו סבלנות לכתוב שהבולגריות קלעו רק 59.0 נקודות למשחק בטורניר, וישראל קלעה 70.3. אין סבלנות לכתוב שצריך לעצור את בראנזובה, או לא לגרום לצ'ירוב לשים את הכדור על הרצפה.

מה שבטוח הוא שלישראל יש הזדמנות פז לסיים ראשונה, היא תלויה רק בעצמה, והיא יודעת שאת בולגריה היא יכולה לנצח. נשאר רק להחזיק אצבעות.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();