תומאס. תוך שנתיים מהיורוליג ללאומיתדיון תומאס חתם במכבי חיפה
ספסל ,06/09/2007

כתבנו טל אבריאל מוסר שהירוקים מהכרמל החתימו היום את המתאזרח הותיק שיורד לראשונה לליגה הלאומית, ומשלים לקבוצה של אבי אשכנזי את שמיניית הבכירים. עכשיו תנסה הקבוצה להחתים זר בגיל 22 כדי לא לחרוג מהמיכסה. איגוד הכדורסל כמובן מתנגד למהלך זה בטענה שמכסת הצעירים צריכה להכיל רק שחקנים ישראלים.

מכבי חיפה ממשיכה לאותת על רצינות כוונותיה, והיום החתימה הקבוצה את דיון תומאס שיורד לראשונה בקריירה לליגת המשנה בגיל 36.5, כך מוסר כתבנו בחיפה טל אבריאל.

המתאזרח משלים את שמיניית הבכירים של חיפה, מה שאומר שהיא תנסה להחתים זר עד גיל 22 כדי לא לחרוג מחוקי הליגה ולבצע רוטציה מוזרה. המשמעות היא שאבי אשכנזי ינסה למשוך זר צעיר מאחד הקולג'ים, ככל הנראה.

תומאס, שהגיע ארצה לראשונה כזר בעונת 98/9 למכבי ראשל"צ, שיחק את רוב הקריירה בספרד, וחזר ארצה אחרי שקיבל אזרחות ישראלית למכבי ת"א, איתה זכה בשני דרבלים בעונת 03/4 ו04/5. שבועות ספורים לפני פיינל פור 2005 שבר את רגלו וסיים את העונה.

אחרי תהליך שיקום ארוך, ואחרי ששמע לא מלא מעט קבוצות ישראליות שחששו להתעסק איתו כיוון שנחשב גמור בגילו ולאחר הפציעה שעבר, סיים את עונת 05/06 בג'י.אס. לאריסה היוונית. בקיץ שעבר היה אמור לחתום בעירוני אשקלון, אבל לאחר שכבר סיכם עקרונית החליט ברגע האחרון להצטרף לצסק"א סופיה הבולגרית.

בליגה הבולגרית רשם תומאס 8.5 נק' ו3.1 ריב', וביורקאפ השתדרג עוד טיפה ל9.8 נק' ו4.8 ריב'. על אף יכולתו משביעת הרצון, שוחרר מהקבוצה בנסיבות מוזרות וסיים את העונה בגבעת שמואל, בה רשם 6.8 נק', 3.3 ריב' ו-0.8 אס', שלא מנעו מהקבוצה לנשור לליגת המשנה.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();