איבקווה. יודע לקפוץ הבחורזר שלישי לגליל: אקינה איבקווה
ספסל ,18/08/2007

יום אחרי שאיבדה את טרה סימונס להפועל חולון, מצרפת גליל עליון את הפורוורד הניגרי ממרילנד, שהרשים באליפות העולם בקיץ שעבר עם דאבל-דאבל שכמעט ניצח את נוביצקי.

אקינה איבקווה (22, 2.06 מ'), פורוורד בוגר אוניברסיטת מרילנד, חתם הערב בגליל עליון. הוא מצטרף לארון ניקסון וקליף בראון, כמו גם למתאזרחים אבאן היימס וג'וש ניגוט, שכבר חתמו בקבוצה של אלי קנטי לעונה הקרובה.

איבקווה, שכמו שניחשתם שורשיו ניגרים, נולד בקארסון, קאליפורניה, בה גם שיחק בתיכון המקומי. בארבע השנים האחרונות שיחק באוניברסיטת מרילנד, בה שיתף בין היתר פעולה עם ג'ון גילכרייסט, בקבוצה שהדהימה כאשר זכתה בטורניר ה-ACC, אחרי רצף של הפתעות.

אחרי עונת פרשמן בינונית, בה מיעט לשחק, הפך לשחקן חשוב ברוטציה, ובעונתו האחרונה רשם ממוצעים של 10.4 נק', 7.8 ריב' ו-2.7 חס' למשחק. בשמונה מתוך 33 המשחקים רשם דאבל-דאבל, ובכל המשחקים מלבד ארבעה מילא את טור החסימות. מספר פעמים היה קרוב לטריפל דאבל עם חסימות.

איבקווה נחשב פרוספקט מעניין עקב השיפור המתמיד שהוא מפגין מקיץ לקיץ, ובעיקר בזכות אתלטיות יוצאת דופן. במרילנד הוסיף על עצמו מאסת שרירים, והפך משחקן שמסוגל רק לחסום גם למגן ששם גוף. הבעיה העיקרית שלו ע"פ דוחות הסקאוטינג היא יכולת סיום רעה בקירבת הסל, "חוסר יכולת לשים את הכדור בסל בצורה אחרת מדאנק", כפי שנכתב באחד המקומות.

בקיץ שעבר הרשים הזר החדש של גליל במדי נבחרת ניגריה באליפות העולם, בה שיתף פעולה עם טונג'י אווג'ובי. הוא רשם 8.7 נק' ו-6.7 ריב', והרשים במיוחד עם 22 נק', 10 ריב' ו-3 חס' בהפסד בנקודה לגרמניה של נוביצקי. שנה קודם לכן זכה במדליית ארד באליפות אפריקה, שהבטיחה לניגריה את ההשתתפות ההיסטורית במונדובאסקט, ושם רשם 7.6 נק' ו-4.5 ריב'.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();