"רשמים מקצה הספסל" - גמר הפיינל פור
ספסל ,31/05/2007

קצת היסטוריה ונתונים סטטיסטיים לקראת גמר הפלייאוף: המאזן העגום של ירושלים ביד-אליהו לעומת הדומיננטיות המרשימה של מכבי השנה, ההפסד האחרון של מכבי במשחק אליפות "מקומי", חשיבות הרבע הראשון ועוד כהנה וכהנה מספרים.

1. מאז 89/90 ניצחה הפועל ירושלים את מכבי ת"א רק ארבע פעמים ביד אליהו לעומת 34 הפסדים. שניים מאותם ניצחונות היו בגמרי גביע המדינה באמצע שנות התשעים, אחד בחצי גמר הפלייאוף ורק אחד בליגה הסדירה, אי שם בעונת 90/1 עם דורון שפע, ארז חזן, אמיר מוטאפצ'יץ' ואפילו דייויד בלאט.

2. מאז הפסידה ב2 נק' הפרש לז'לגיריס קובנה ב23 בדצמבר 2004 ועד פתיחת העונה, שיחקה מכבי ת"א 75 משחקים בהיכל נוקיה, ומלבד הפסד בודד לריטאס וילנה של ספאחיה, ניצחה את כל המשחקים! גם העונה, בה הייתה למכבי את אחת הקבוצות הכי חלשות שלה, היא הפסידה רק לטאו ויטוריה ולבני השרון בחצי גמר הגביע. עם זאת, ירושלים יכולה אולי לשאוב עידוד מכך שהייתה העונה לשניה בלבד מזה שלוש שנים שמנצחת בונטספילס, סוג של מכבי לטבית.

3. הניצחון האחרון של הפועל ירושלים בהיכל נוקיה בפלייאוף על מכבי היה בעונת 97/8 מסל ניצחון של אייץ' וולדמן מעל קונסטנטין פופה, שצימק ל1-2 בסידרה. את המשחק הבא הצהובים כבר ניצחו כמובן.

4. בעונה שעברה שיחקה הפועל ירושלים תשע פעמים בהיכל נוקיה: חמש פעמים היא הפסידה, ארבע פעמים היא ניצחה בקושי, כאשר מלבד הניצחונות על הפועל ת"א, היא גירדה בשיניים ניצחונות קשים על בני השרון ומכבי ראשל"צ בחצאי הגמר. העונה שיחקו האדומים חמש פעמים ביד-אליהו, וניצחו שלוש פעמים בהפרש דו-ספרתי ובצורה מרשימה. הבעיה היא ששני הפסדים היו כמובן מול מכבי, וגם הם בהפרש דו-ספרתי...

5. הפעם האחרונה לפני גמר היורוליג נגד צסק"א בעונה שעברה בה מכבי ת"א הפסידה משחק אליפות הייתה בעונת 02/3, אז הפסידה בגמר הליגה האדריאטית לזאדאר 88-91. הקרואטים קלעו אז 12 מ25 מעבר לקשת, מהסגל של מכבי נשארו רק דריק שארפ (0 נק' באותו משחק), ניקולה וויצ'יץ' (14 נק') וטל בורשטיין שב28 דקות רשם 0-6 מהשדה.

6. בכל שלושת המפגשים העונה בין מכבי וירושלים, הקבוצה שהובילה בתום הרבע הראשון ניצחה גם במשחק.

7. את הגמר בעונה שעברה סיימו מאיר טפירו (2 נק') והוראס ג'נקינס (6 נק') עם 5 איב' כ"א, וסל שדה בודד יחדיו מתריסר ניסיונות! שיחזור של נתונים כאלה הערב לא ישאיר לדן שמיר הרבה סיכויים.

8. טימי באוורס הוא האיש המפתח של הפועל ירושלים: 16.4 נק' בניצחונות, רק 7.9 בהפסדים. בצמד ההפסדים למכבי הוא רשם 5.0 נק', בניצחון הוא היה מצוין עם 23. בנוסף, כל פעם שבאוורס קלע שלשה, ירושלים ניצחה. ולהבדיל, היא עשתה את זה גם כל פעם שטרנס מוריס החטיא מהקו...

9. בארבעת המשחקים האחרונים קלע ג'נקינס 5 נקודות בסה"כ, עם סל שדה בודד. בשני המשחקים מול מכבי הוא היה טוב מאוד עם 19.5 נק'. בכל יתר משחקיו העונה הוא קלע רק שלוש פעמים נוספות מעל 11 נקודות.

10. שני הפסדי ליגה רשמה מכבי ת"א העונה. בראשון בכפר בלום וויל ביינום לא שיחק כלל, בשני במלחה שותף ל-14 דקות בלבד עקב החסרת אימונים באותו שבוע (מחלת אביו). אז ביורוליג לא פעם היה עדיף למכבי בלעדיו, בליגה כנראה שלא, ובלעדיו, כנראה שהיא הייתה משחקת הערב נגד בני השרון על המקום השלישי.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();