ההיית או חלמתי חלום
ירמי ברנר ,31/05/2007

דרמות שמרתקות את כל המדינה, אולמות מלאים ביד-אליהו ומלחה ויריבות גדולה בשבעה חלקים. תרגעו, לא בממלכת קופל, רק בחלומות של ירמי ברנר.

כבר שבועיים שלמים שהכדורסל במרכז הבמה התקשורתית. מאז סל הניצחון של טפירו במשחק השני בהיכל, כל המדינה מרותקת לסדרת הגמר בין מכבי לירושלים. כשהשופטים נתנו לוויצ'יץ' הבכיין את כל השריקות במשחק הרביעי, ומכבי גנבו חזרה את הביתיות, הקרב על האליפות כבר חלחל לשיחות סלון ורחוב, ופתאום כולם נהיו אוהדים שרופים – אדומים או צהובים. ידיעות כדורגל מטופשות, שבימים כתיקונם ממלאות את מדורי הספורט, נופלים כעת בחדר העריכה לטובת ראיונות מחממי אווירה עם ג'נקינס וארנולד. קטע וידיאו של כתב Ynet, שתיעד את חילופי המהלומות בין גיא פניני לוויל ביינום בירידה לחדר הלבשה בתום המשחק החמישי, היה הנצפה ביותר ברשת במשך שלושה ימים שלמים.

והמשחק השישי שהיה בבירה, ואווו, איזה משחק. התרגשות וציפייה של מדינה שלמה התנקזה למלחה, והאווירה בפנים השכיחה את פלייאוף ה-NBA המאכזב. מכבי, בפיגור 3-2 בסדרה, על סף להפסיד את האליפות, ובלי ביינום המורחק, הוכיחה שמסורת זה כוח אדיר. בורשטיין - הפאפאלוקאס של מכבי בחמשת המשחקים הראשונים בסדרה - התעלה שוב, אבל הסיפור של הערב היה הסנטר הקרואטי הוותיק. אחרי חמישה משחקים בעשרה ימים, גופו של ניקולה היה מפורק.

את הרבע האחרון של המשחק הקודם הוא בילה על הספסל עם כתף חבושה, מכבי איבדו יתרון דו ספרתי, והפסידו שוב את הביתיות. במשחק השישי וויצ'יץ' התחיל על הספסל, אבל אחרי שירושלים קברו 7 מ-8 מהשלוש ופתחו 15 הפרש, הוא פשט את האימונית, ולבש את הבעת הלוחם. השחקנים בצהוב ראו את המבט של ניקולה, והאמינו. לאט לאט התכרסם ההפרש, ושתי דקות לסיום, שארפ קבר שלשה והעלה את מכבי ליתרון ראשון במשחק. האוהדים המקומיים, שכבר הרגישו את האליפות בידיים, נראו המומים. כשאוסטין החטיא מהקו, ומנגד הלפרין הבטיח את הניצחון עם עוד שתי קליעות עונשין, בקהל היה שילוב של תדהמה ודמעות שלא נראה מאז רצח רבין. והרייטינג של ערוץ 10 שבר את השיא של גמר כוכב נולד.

משחק מספר שבע ייערך הערב בהיכל. השמועה אומרת שלארי בירד ודני איינג' שמעו על חגיגת הכדורסל בארץ הקודש והם באים לעשות קצת סקאוטינג וליהנות מכדורסל תחרותי. עכברי כדורסל ברחבי אירופה מחפשים ברשת את הלינק כדי לקלוט את השידור החי. שני הקפטנים, שתמונתם הופיעה הבוקר בשער הראשי של ידיעות ומעריב, מדברים על ניצחון כאופציה יחידה. גאיידמק הבטיח בונוס של מיליון דולר במקרה של אליפות, ושמעון מזרחי כינס את השחקנים לשיחה סגורה לתקשורת. ב-20:45 שריקת הפתיחה.

זה מה שיכל להיות. אבל לא כאן. לא בממלכת אבנר קופל. אנחנו מקבלים יום וחצי של התרגשות מהגמר, במקום שבועיים. אורגזמה בלי משחק מקדים. אבל זה מה יש, ותמיד עדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה. חצאי הגמר היו תענוג, וערב משחק הגמר, עם כל הכבוד למסורת הצהובה, ממש לא ברור מי תהיה אלופה.


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
ביקורת טלוויזיה - ירמי ברנרגמר בין שוויםכוכב נולד הטירוף רק מתחילמה שלא רואים מכאן© כל הזכויות שמורות
cker();