אוסטין בגמר (צילום: אוהד רדליך)ירושלים שוב בגמר
ספסל ,29/05/2007

רבע שני גדול של הפועל ירושלים נתן לה פור על בני השרון, שניסתה לחזור, אבל כל פעם נעצרה אצל מאיר טפירו הנהדר שהצטיין עם 22 נקודות. בסיום 96-83 לאדומים, שמחכים ליריבה בגמר מהמשחק השני בין גליל ומכבי.

אי-שם במחזור הרביעי גברה בני השרון על הפועל ירושלים, והוכיחה שאולי השנה תהיה לנו מס' 2 חדשה. אלא שאז בא גמר הגביע, ירושלים הביסה את השרונים בקלילות, בהמשך ניצחה אותם עוד פעמיים בליגה והערב היא השלימה ניצחון רביעי ברציפות, 96-83, ששולח אותה לגמר הפיינל פור שנה שניה ברציפות.

לפני שלוש שנים ניצחה בני השרון את ירושלים חמש פעמים באותה עונה, ואף הדיחה אותה מהפלייאוף כבר בשלב רבע הגמר על אף שהאדומים הגיעו כמחזיקי גביע יול"ב. בקבוצה המאוחדת שיחק אז מאיר טפירו שהוביל אותה לעונה נהדרת, והיום עשה את ההבדל במגרש. טפירו לבדו קלע יותר מכל הישראלים של בני השרון גם יחד, השתלט על עמדת הרכז בחולשתם של חג'ג' וג'נקינס, ואם יראה ככה גם בגמר, אולי ירושלים כולה תוכל לצאת סוף-סוף מהלם נוקיה שבדר"כ פוקד אותה.

אפי בירנבוים הפתיע כאשר פתח עם ניצן חנוכי בחמישייה במקום משה מזרחי, בעוד דן שמיר החליף את יוריצה גולמאץ בחמישייה עם טרנס מוריס הנהדר. בני השרון עלתה ליתרון 4 עם דקות טובות של סיסה, אבל שתי שלשות של אוסטין חתמו את הרבע בשיוויון 22.

הרבע השני, בדיוק כמו בגמר הגביע, עשה את ההבדל. חג'ג' החלש פינה את מקומו לגיא פניני האסרטיבי, והאדומים העבירו הילוך. מזרחי עוד נתן לבני השרון יתרון אחרון, לפני ששלשות של מוריס ובאוורס הפכו את המומנטום. טפירו הוסיף אחת משלו, אוסטין תרם פאול וסל ופניני השלים ריצת 14-2 שפתחה יתרון דו-ספרתי. אוסטין חטף מכה קשה בכתף שנראתה רע וירד לחדרי ההלבשה באמצע הרבע, אבל פניני וטפירו לא עצרו ופתחו יתרון שיא של 16 נקודות. שש נקודות של ניילון ושלשה של משה מזרחי עם הירידה להפסקה, נתנו לבני השרון אופטימיות לקראת ההמשך, רק 41-52.

הצוות המקצועי של ירושלים המליץ שאוסטין יחזור רק אם הוא חייב, אבל ניילון פתח את הרבע נהדר וצימק למינוס 5 בלבד, כאשר האדומים קולעים רק 2 נקודות בארבע דקות. סל ועבירה גדול של מוריס ולאחר מכן שלשה של טפירו החזירו את ירושלים ליתרון דו-ספרתי, אבל מזרחי שוב חתם את הרבע עם שלשה שצימקה ל63-71.

בני השרון, שכבר עשתה כמה ריצות גדולות ברבע האחרון העונה מול ירושלים, קיוותה להמשיך לנגוס בפער, אבל האדומים שיפרו את ההגנה, נלחמו על כדור ושלשה של באוורס השלימה ריצה אדירה של 10-2 שלמעשה סגרה עניין. ניילון עוד שיפר מעט סטטיסטיקות, אבל טפירו דאג שהאוהדים יוכלו להמשיך לחגוג, ומי אם לא הוא התכבד גם בשלשה אדירה עם הסיום, שקבעה 96-83.

ירושלים: טפירו 22 (8-16 מהשדה), אוסטין 21 (11 ריב'), מוריס 15 (6-7 מהשדה), באוורס 14 (7 אס', 5 חט'), פניני 11, גולמאץ וחג'ג' 5 כ"א, ג'נקינס 3, מרקוביץ' לא קלע.

בני השרון: ניילון 31 (13-19 מהשדה, 4 אס'), בלצ'ר 15 (6 איב'), סיסה 14 (7 ריב'), מזרחי 8, חנוכי 4, גרינמן, וויליאמס וכץ (11 ריב', 6 אס') 3 כ"א, פייג' 2.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();