הלפ-טופ מול האספלט
יאיר קלס ,27/05/2007

יאיר קלס מנתח את חצי הגמר בין מאמן המחשב והסטטיסטיקה מול מאמן המגרש והאמת, ואפילו מהמר על זהות המנצחת.

כך מכנים את קרב הענקים בין דן שמיר לאפי בירנבוים, שני מאמנים גדולים שעוד מתמודדים על תואר 'מאמן העונה'. אם תזכירו לדן שמיר את המילה 'דאבל' הוא יחייך לרגע, ישדר רגיעות ויגיד שאין לחץ, לאט לאט...
אבל לפני כן יש לו משוכה לא קלה בדרך: בני השרון, קבוצה שביום נתון הוכיחה כבר לא פעם שהיא מסוגלת להמם, לשתק ולהכניע גם את הגדולה ביותר. קחו לדוגמא את ג'וליוס פייג' שפתאום התעורר למשחק האחרון של העונה וצלף 28 נק' בהיעדרו של כוכב הקבוצה לי ניילון שאמור לסחוב את בני השרון.

ניילון עם ממוצע של למעלה מ-20 נק' ירד לאחרונה בתפוקת הריבאונד, קטגוריה בה ניצחה בני השרון את ירושלים בכל שלושת המפגשים העונה - האחרון ביניהם הסתיים בסל נצחון של טימי באוורס לאחר משחק מבולגן של שתי הקבוצות בו שיחקו כל שחקני החמישיה של ירושלים 36 דקות כל אחד! מריו אוסטין וטרנס מוריס היו המוציאים לפועל הבלעדיים אצל הירושלמים.

טימי באוורס, שימו להבדל המשמעותי במספר הנקודות שלו בניצחונות לעומת ההפסדים, באוורס קולע 16.4 בנצחונות ורק 7.9 כשהקבוצה מפסידה. ירושלים הפסידה 7 פעמים העונה ומלבד משחק בודד של 20 נק' סיים באוורס עם פחות מ-10 נק' בכל הפסד! בחור נוסף המצטרף אליו הוא טרנס מוריס המנוע שנמצא בכל מקום במגרש, מוריס גם כן מרבה לקלוע בניצחונות 14.2 לעומת 8.3 בהפסדים, ובניגוד גמור לשניהם הוראס ג'נקינס הוא השחקן היחיד בקבוצה שקולע יותר בהפסדים (13.3) לעומת הניצחונות (9.6). מה שאומר, יותר חג'ג' וטפירו. מריו אוסטין חזר לעצמו במשחק האחרון, הפציץ 31 ועושה רושם שהוא מוכן למאני-טיים.

אצל בני השרון יהיו אלו כאמור לי ניילון וקוקי בלצ'ר, האחרון מבניהם יודע שמשחק של 20 נק' שלו ומעלה יתנו לקבוצתו יתרון עצום, שכן בני השרון הפסידה 10 פעמים העונה בהן קלע בלצ'ר מתחת ל-20 וניצחה ב-9 הפעמים בהן עבר את רף 20 הנקודות. ברומטר נוסף בקבוצה הוא ג'ייסון וויליאמס. במשחקיו האחרונים הוא גורם משמעותי לכאן ולכאן בשלושת המשחקים האחרונים בהן קלע מתחת ל-8 נק' ירד מנוצח, ולהפך כאשר קלע 14 נק' ויותר דאג לנצחון.

ומה עם הישראלים? אצל בני השרון פותחים בחמישייה ארז כץ שמוסר קרוב ל-5 אסיסטים למשחק ומשה מזרחי שקולע 12 נק' בנצחונות, ניצן חנוכי מקבל דקות נכבדות להובלת כדור והתלהבות בהגנה.
ירושלים מרבה לפתוח עם מאיר טפירו שחזר לעניינים לאחרונה, ודרור חג'ג' שנמצא בתקופה טובה. יהיה מעניין לראות את שילובם של ארז מרקוביץ', מתן נאור וסימן השאלה הגדול בזמן האחרון גיא פניני המתנדנד.

ההימור שלי: ירושלים תפתח טוב ותוביל, בני השרון תחזור חזק לעניינים ואף תוביל, אך התלות בניילון תעלה להם ביוקר ברגע שהבחורים של דן שמיר ימצאו לו פתרון ויחסלו את הכלים של אפי. חג'ג' ידאג לשנוי וירושלים תנצח על 8 בסופו של דבר, מצטער שגיליתי, נתראה בגמר, עבדכם הנאמן...


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();