סיפורו של אגרוף
ליאור קלינגר ,27/04/2007

בואו תראו יש מכות. זה בערך מה שקראנו, ראינו ושמענו ביומיים האחרונים. 'ספסל' החליט לעשות סדר בבלאגן, לתקן את אי הדיוקים, ולהביא לכם תגובתה והתנצלותה הבלעדית של דיאנה ג'קסון.


כפי שראיתם, החלטנו ב'ספסל' שלא להצטרף לחגיגה התקשורתית סביב האגרוף שדיאנה ג'קסון שלחה לפניה של אינה גורביץ' כשעה אחרי המשחק החמישי בסדרת גמר הפלייאוף, בה זכתה אליצור רמלה. ידענו שהעיתונים יתרכזו דווקא בזה ויסיטו את תשומת הלב מן האליפות, והעדפנו להתרכז בכדורסל. אבל עכשיו, אחרי יומיים בהם אמצעי התקשורת ונשמות טובות אחרות ניפחו את הסיפור מעבר לכל פרופורציה, והציגו שחקנית נורמאלית כפושעת שמשוחררת בערבות, לא יכולנו להתעלם.

נתחיל בכך שנציין שאין ספק שדיאנה ג'קסון עשתה טעות חמורה, ולעולם לא הייתה צריכה להרים יד על גורביץ' אחרי המשחק. "אני מרגישה מאד רע, עכשיו כשאני מסתכלת לאחור על כל מה שקרה, אני מרגישה נורא לגבי מה שעשיתי ואני באמת רוצה להתנצל בפני אינה, היא שחקנית נהדרת ואני מתנצלת בכנות כי לא משנה מה, לא מגיע לשחקנית יחס כזה. מה שהיא עשתה לי בעבר, זה גם היה רע אבל זה חלק מהמשחק. אני חושבת שהיו הרבה רגשות ואני פשוט מצטערת על מה שקרה", אמרה ג'קסון הנסערת והקצת המומה בביתה ברמה"ש.

הרבה נכתב על המקרה ע"י אנשים שלא היו שם ולא יודעים מה קרה. במהלך המשחק העניינים התחממו בין גורביץ' לג'קסון, דברים נאמרו וגורביץ' עשתה תנועות מגונות לעברה של ג'קסון. כשעה קלה לאחר סיום המשחק, שתי השחקניות נפגשו בחניון מחוץ לאולם. "אחרי המשחק הלכתי לאוטובוס, עליתי לאוטובוס וראיתי אותה יוצאת. הלכתי לשם כדי לדבר איתה, כי היא אמרה שהיא תעשה לי משהו. כנראה שהתחלנו להתווכח ודברים יצאו מכלל שליטה... אני לא יודעת מה היא אמרה, היא הייתה גסת רוח ופשוט איבדתי את העשתונות. הייתי מתוסכלת ועדיין נסערת מהמשחק, והכיתי אותה. אני לא חושבת שהייתי צריכה לעשות את זה, זה לא הגיע לה ואני מרגישה רע מאד", אמרה ג'קסון.

ג'קסון, שמעולם לא הייתה מעורבת בתקרית מסוג זה, ניסתה להסביר מה גרם לה לאבד את הראש. "היא הייתה אובר-אגרסיבית איתי לאורך כל הסדרה והעונה... זה היה הרבה תסכול וכעס שהצטבר בבטן... הלכתי לשם רק כדי לדבר איתה, לא הלכתי לחפש צרות. בדיוק הפסדנו משחק אליפות, היו הרבה רגשות מעורבים... אחר כך הרגשתי רע והתנצלתי", היא אמרה. "אם הייתה לי הזדמנות לדבר איתה הייתי באמת ובכנות מתנצלת, כי אני באמת לא מאחלת שום דבר רע לאף אחד", אמרה ג'קסון.

אחרי האגרוף פרצה במגרש החנייה סוג של מהומה, ובסיומה תפסו המצלמות של ערוץ 5 את ג'קסון מובלת לניידת המשטרה, למושב האחורי בין שני שוטרים. היו שכתבו שהיא משוחררת בערבות, אך למעשה היא כלל לא נעצרה, ולא יודעת מדוע היא לא הגיעה לתחנה בכוחות עצמה. "אני לא יודעת למה הכניסו אותי לניידת, אף פעם לא עשיתי משהו רע ואין לי עבר פלילי, מעולם לא התמודדתי מול המשטרה ואני לא יודעת מה הנהלים הנכונים", אמרה ג'קסון. "הם לא הסבירו לי כלום, הם פשוט אמרו את צריכה לבוא איתנו ואני כזה 'או.קיי', עדיף שאני אלך ושהוא לא ישתמש בכוח פיזי או משהו", אמרה ג'קסון. בתחנת המשטרה ג'קסון נחקרה, נתנה הצהרה בכתב, המתינה שיביאו את הדרכון שלה ושוחררה. המשטרה לא הגישה נגדה כתב אישום, העניין המשטרתי הפלילי באגרוף, מיותר לציין, לא בדיוק קיים. גורביץ' הגישה תביעה אזרחית נגד ג'קסון, וזו הסיבה שהיא אינה יכולה לעזוב בשלב זה את הארץ.

"אני לא יודעת מאיפה היא הגיעה לכיווני, אבל אני זוכרת שהיא רצה לעברי וצעקה שהיא תהרוג אותי", אמרה גורביץ' לאתר האינטרנט ONE. "לא הספקתי להבין מה קרה ואז היא כבר העיפה לי אגרוף לפנים. הייתי המומה, מזל שהשוטרים היו שם כי אני לא יודעת איך זה יכול היה להתפתח, היום זה אגרופים, מחר סכינים", אמרה. ג'קסון הייתה בהלם לשמע ההאשמות. "אני מעולם לא אמרתי שאני הולכת להרוג אותה, בחיים שלי לא אמרתי כזה דבר", אמר ג'קסון. "חשבתי שהיא רצתה לעשות לי משהו. אף פעם לא אמרתי 'אני אהרוג אותך' לאינה, המילים האלו מעולם לא יצאו לי מהפה". גורביץ' אף צוטטה בעיתון הארץ ואמרה שמקומה של ג'קסון בכלא. "אני לא חושבת שהיא באמת, אני מקווה שהיא לא באמת התכוונה לזה", אמרה ג'קסון. "אני חושבת שהיא הייתה נסערת ודיברה בסערת רגשות כמו שאני הייתי כשזה קרה, אני לא חושבת שהיא באמת התכוונה לזה, אני לא שייכת לכלא", היא הוסיפה.

גורביץ' אף טרחה לציין בחדשות ערוץ 2 כי היא לא יכלה לראות את ג'קסון, שכן היא שחורה והיה חשוך. יתכן וגורביץ' שכחה כי ג'קסון לבשה טישירט לבנה וצחה, או שאולי מדובר בהערה גזענית נוספת המצטרפת לזו שנאמרה לפני חמש שנים (גורביץ' טענה כי הקבוצה חסרת האמריקאיות של רמה"ש זכתה באליפות כי הן היו חכמות, בניגוד לזרות השחורות ששיחקו איתה בחולון בעונה הקודמת). "אלוהים, היא ראתה אותי כי קראתי בשמה", אמרה ג'קסון שלא הייתה מודעת להתבטאות הגזעניות של גורביץ' בעבר. "אני לא מכירה אותה כבנאדם, דווקא שמעתי עליה דברים טובים מחוץ למגרש. אני לא חושבת שהיא בנאדם רע, אני פשוט חושבת שהיו לנו הרבה ויכוחים על המגרש ומחוצה לו. אני חושבת שאם היא הייתה משחקת איתי, ולומדת להכיר אותי, כנראה שהיינו חברות טובות אבל אני לא יודעת, כנראה שכשמשחקים נגד מישהו הוא הופך לאויב. אני מקווה שהיא לא מתכוונת להרבה מהדברים שהיא אומרת. אין לי שום דבר אישי נגדה, אני לא שונאת אותה", אמרה ג'קסון.

החדשות על התקרית עשו את דרכן מעבר לים, ואנשי השיקגו סקיי החליטו להשעות את ג'קסון עד להודעה חדשה. "אני רוצה לומר לכולם, אל תשפטו אותי על בסיס פעולה אחת. אני באמת אוהבת את ישראל, נהניתי מאד לשחק כאן. שיחקתי פה שנתיים ואני לא חושבת שזה צריך לבטל את כל מה שעשיתי בעבר. אני רוצה להתנצל בפני כולם, ברמלה וברמה"ש. אני באמת רוצה להתנצל בפני האוהדים, ראשי הערים, המאמנים. אני מצטערת מאד על מה שקרה. אנשים עושים טעויות, עשיתי טעות ואני באמת מצטערת. אני מצטערת שאינה נאלצה לעבור את כל זה. אני לא בנאדם רע, אני מקווה שזה יצא לאור בסוף ואחזור לשחק כאן בעונה הבאה".

.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();