קורי וג'קסון (מוטי קלינגר)


ואז הגיעה לימור...
ספסל ,15/04/2007

פרשננו לסדרת הגמר, טל נתן, מנתח את המשחק הקודם ומציג את המפתחות שלו למשחק מס' 3.

הספדנו את הסדרה. התחלנו לסכם את העונה. רמלה הייתה קרובה מאד לתואר אליפות נוסף. חיפשנו את המתח והדרמה וההתרגשות. ידענו בפינה קטנה בלב שארבע שנים ללא תואר אליפות לרמה"ש זה הרבה יותר מידי. ליגת הנשים הייתה קרובה מאד לחוף הים, הוצאנו את בגדי הים מהארון, חיפשנו את המטקות ואז הגיעה לימור...

לימור מזרחי בהופעה מרגשת הובילה את רמה"ש לשוויון מוצדק בסדרה. תמיד סיפרנו לשחקניות הצעירות על לימור מזרחי. סיפרנו על שחקנית גדולה ומיוחדת במינה. שחקנית שנוסף לכישרון הגדול התברכה במוסר עבודה ראוי לשבח. שחקנית שעבודה קשה אצלה זה לחם חוק. בשעה שהרבה שחקניות צעירות מבזבזות את הפגרה, לימור מתחילה באימוני כושר קשים ומגיעה תמיד מוכנה לעונה. זה היה משחק גדול של לימור מזרחי שסיפקה לנו טעם להמשך הסדרה.

רמה"ש שלטה במשחק מהרגע הראשון. אגרסיביות וקשיחות ברוב דקות המשחק. החלפת הגנות מאישית לאזורית בשילוב 1:3:1 שכפתה על רמלה איבודי כדור רבים ויציאה למתפרצות. לימור ניצחה על המקהלה אבל הרבה מחמאות גם לצוות המקצועי של רמה"ש ולשאר השחקניות. רמלה הוכיחה שברגע שהיא מחוברת, שומרת ורצה הסדרה תלויה רק בה. מתחילת המחצית השנייה ועם חמש דקות לסיום הגנת הברזל של רמלה כפתה איבודי כדור על רמה"ש והפרש דו ספרתי (16) הפך לשיווין 66, אבל הערב היה שייך לרמה"ש שניצחה (בצדק) את המשחק.

המפתחות למשחק מס' 3
אליצור לרמלה:
1. הישראליות של רמלה
קורי, פירסון ותומאס יקלעו בכל מקרה. השאלה הגדולה היא מה תהיה התרומה של גורביץ', סלווין ונוי. רמלה צריכה את הישראליות לא רק בצבירת נקודות, הבנות חייבות להיות חלק מהקבוצה. גם בהגנה ישנה חשיבות גדולה לבנות הישראליות.
2. הפסד ראשון אחרי חמישה ניצחונות
בפעם הראשונה מגיעה רמלה העונה למשחק מול רמה"ש אחרי הפסד. לשקט המנטאלי יהיה תפקיד מכריע במשחק. פלנט פירסון ומוניק קורי חייבות להיות רגועות (כי כדורסל הן יודעות). אלי רבי שעבר עם הקבוצה את כל העונה יודע איך לתת שקט לבנות. ברגע שמתפתח לחץ סביב הקבוצה זאת יכולה להיות בעיה.
3. עבירות אישיות
אלי רבי חייב את החמישייה הראשונה לדקות ההכרעה במשחק. רמלה נופלת ברגע ששחקניות הספסל עולות למגרש. הרוטציה צריכה להיות כזאת שבסוף המשחק תגיע רמלה עם ההרכב החזק ביותר לדקות ההכרעה.

אנדה רמה"ש:
1. יציבות
לאורך כל הסדרה ישנן ברמה"ש עליות וירידות גדולות מדי במהלך המשחק. כדי לנצח משחק ברמלה רמה"ש צריכה לשחק 32-35 דקות ברמה גבוהה ללא ירידה בתפוקה בהגנה ובהתקפה. במקרה של יציבות לאורך זמן תוכל אולי רמה"ש להפתיע ולגנוב משחק חוץ ברמלה.
2. מאביקה
מאביקה הינה מהזרות הגדולות ביותר ששיחקו בישראל בכל הזמנים. מאביקה של החודשים האחרונים הרבה יותר טובה ממאביקה של תחילת העונה אבל כדי לנצח ברמלה מאביקה צריכה להתפוצץ ולהפגין את היכולת הגבוהה ביותר שלה מלפני מספר שנים על מנת להנהיג ולהוביל את רמה"ש ל2 – 1 בסדרה. מאביקה בינונית לא תספיק לרמה"ש ברמלה.
3. סלים קלים
אני מחלק את הנושא הזה לשניים:
א. לא לקבל סלים קלים במשחק הריצה היוצא מן הכלל של רמלה (ודיברנו על זה לאורך כל הסדרה).
ב. ניסיון לעשות סלים קלים. בשביל זה רמה"ש צריכה את ריבאונד ההגנה ושחרור כדור מהיר של מזרחי ולירון כהן לכיוון מאביקה במגרש פתוח.

לסיכום
הקלישאה אומרת שהמנצחת במשחק מס' 3 במצב של 1:1 בסדרה עושה צעד גדול לכיוון האליפות. אני נזכר שרמה"ש ניצחה ברמלה (בעונה הראשונה שבה אימנתי ברמלה) במשחק מס' 5. ברמלה לא רוצים להגיע למשחק מס' 5. שלב א' הוא ניצחון ביתי. התחזית שלי: רמלה חוזרת לנצח אחרי מאבק גדול מאד.

טל נתן
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();