פרח נקטף
שלומי פרי ,06/11/2004

שנה וחצי אחרי מותו של דארט בויד בתאונת דרכים, עולם הכדורסל שוב מרכין ראשו עם מותה הטראגי של נילי נאתכו בגיל 22.
נילי נאתכו, שחקנית אליצור רמלה ונבחרת ישראל, גאוות העדה הצ'רקסית ובחורה חייכנית ותאבת חיים, נהרגה אמש בתאונת דרכים בדרכה מכפר-קמא, בו גדלה, לכפר תבור השכן.
נאתכו, אחותה ובת משפחה נוספת נהרגו לאחר שהרכב בו נסעו סטה לנתיב הנגדי בשל סיבה לא ידועה והתנגש ברכב שבא ממול.

לכל מי שרוצה לחלוק איתנו זכרונות, רגשות, סיפורים או כל דבר אחר, אנא שלחו לנו אימייל ואנו נפרסם את המסרים באתר

אחרי מספר שנים באבן יהודה, נילי נאתכו הגיעה לתיכון אוסטרובסקי ברעננה בגיל צעיר ויחד עם לירון כהן, חברתה הטובה, הובילה את התיכון לאליפות ליגת בתי הספר בעונת 99/00.
בעונת 99/00 החלה לשחק בליגת העל לנשים והיתה לשחקנית הצ'רקסית הראשונה בליגה וזכתה בגיבע המדינה עם מכבי רעננה. היא נבחרה לתגלית העונה בעונת 00/01 לאחר שסיימה את העונה 10.3 נק' למשחק וזכתה שנית עם מכבי רעננה בגביע המדינה.

היא שיחקה 4 עונות ברעננה. בעונתה הטובה ביותר בקבוצה קלעה 13.7 נק' למשחק והובילה את הקבוצה לגמר הפלייאוף.
בעונת 03/04 הגיעה בעקבות מאמנה מימי התיכון ומכבי רעננה, טל נתן, לאליצור רמלה, שם זכתה באליפות וגביע בעונה בשעברה. משחקה האחרון בליגה היה ביום שני לפני חמישה ימים. היא קלעה 11 נק' עם שלוש שלשות מול אס"א ירושלים.

נאתכו שיחקה בנבחרות הנערות והעתודה של ישראל והיתה אחת הבולטות בנבחרות אלה. ב 2001 זומנה לראשונה לנבחרת ישראל הבוגרת וב- 2003 שיחקה עם הנבחרת באליפות אירופה ביוון.

מלבד הנתונים היבשים, מדובר בילדה יפה, תמיד חייכנית, גאה במשפחתה ובמסורת שלה. סימן ההיכר שלה על המגרש היו הגרביים המורמות מעלה והיד הנהדרת מחוץ לקשת.
"ספסל" משתתף באבלם של העדה הצ'רקסית המקסימה, אליצור רמלה וכדורסל הנשים.
יהי זכרה ברוך.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();