בושות מהעונשין
שלומי פרי ,04/11/2004

מעולם לא היו בליגה אחוזי קליעה גרועים כל כך מקו העונשין.
הישראלים נותנים הצגות באירופה, חבל שפחות בליגה.


לאחר שלושה מחזורים (פחות 3 משחקי השלמה שיתקיימו הערב)
רק קבוצה אחת בליגה קולעת מעל 75% מקו העונשין (הפועל ירושלים) וגם זה בקושי.
שבע קבוצות קולעות פחות מ 70% מהקו. האחרונה מחיפה לא מגיעה אפילו ל 50%. לא נעים.
מסתבר שכמה זרים שהגיעו לכאן וגם כמה ישראלים פשוט לא פוגעים מהקו.
ג'מאר סמית של חיפה עם 3 מ 8 עד עכשיו.
ארז מרקוביץ' עם 6 מ 13. מארק דין עם 7 מ 14.
יואב בר מפליא עם 4 מ 11. רג'י וורן עם 3 מ 6
קורץ מהגליל עם 13 מ 25. סניד מאשקלון עם 5 מ 9
וזה נמשך ונמשך.
רק 14 שחקנים בליגה מאלה שזורקים מעל 3 זר' למשחק מגיעים ל 80% מהקו. בין הצדיקים ניתן למצוא את קניין וויקס, מורן רוט, גילי מוסינזון, מונטי ווילסון ויותם הלפרין.
אתמול ושלשום ביורופ-ליג היו כמה מחזות לא נעימים.
גליל על 9 מ 20 מהקו בראשות ליאור אליהו עם 2 מ-7.
והפועל ת"א עם 8 מ 13 מול סט' פטרסבורג.

אז אולי אלה רק סימנים של תחילת העונה ובהמשך השחקנים יאפסו את היד מהקו, אבל בינתיים זה נראה כמו עונה חשוכה עם הרבה איירבולים מהקו והרבה אוהדים שתופסים את הראש בייאוש.
--------------

איזה שבוע מדהים לישראלים באירופה:
זה התחיל עם יניב גרין, המשיך עם יוסי דדון, גיא פניני, אורי יצחקי, ליאור אליהו, אנטון קזרנובסקי, אבישי גורדון ואבי בן שימול.
החבר'ה הישראלים מנצלים כבר הרבה שנים את העובדה שהמאמנים היריבים מתרכזים בעצירת הזרים ומזניחים אותם.
אמיר כץ עשה מזה קריירה לא רעה (בספורטה 18.9 נק' במדי אילת ב 97/98, 17.0 נק' למשחק ב 98/99 ובקוראץ 21.2 נק' למשחק במדי הרצליה ב 95/96 כולל 53 נק' מול פרטיזן בלגרד)
גם יריב יצקן נהנה מהעניין (14.8 נק' למשחק במדי בני השרון בצ'מפיונס קאפ ב 02/03, 17.6 נק' ב 99/00 במדי ר"ג בגביע קוראץ)
שרון ששון קיבל חוזה באוראל בזכות 16.2 נק' למשחק בעונה שעברה ביורופ-ליג.
המאמנים היריבים אולי לא שמים דגש על הישראלים, אבל בלי כל קשר, ארבעה זרים בליגה, זה באמת עוול גדול לישראלים שמוכיחים את עצמם כשהם מקבלים קרדיט.
דדון ובן שימול בליגה בקושי ראו דקות, פניני רואה את הגב של היינס וקזרנובסקי בליגה מקבל את השאריות שקורץ משאיר אם בכלל.
חבל שאת הלב של פניני, המלחמה של קוקיה, החוצפה של יצחקי, הכשרון של אליהו, הוירטואזיות של בן שימול וההגנה של אבישי גורדון נראה רק באירופה.

כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
ילדי מפתחפיינל פור הנוער - ארבע הערות10 הפנים החדשות בלאומיתארבע הגדולותיש עתיד !משפטים ממלחה"צעד וחצי" בפטרולעם הפנים למערבערב טוב לך אוהד הפועל חולוןחריש עמוק 2 - פלייאוף הנוער יוצא לדרךחריש עמוק 2 - תגובת האיגוד 2דבר המערכת: מדיניות הענישה הקלה ממשיכהמספר חזק: טפירו - הדלקת נגד הרצףהשופטים ניצחו לירושלים את המשחקשינויים בחוקה - הסבריםחריש עמוק מיוחדנוסטלגיה לאומית - העולות הגדולותלמה לעזאזל אני עושה את זהחריש עמוק - נזכרים בקאופמןרשמים מהגמריםדבר המערכת: הכל על הכתפיים של באר-שבע ור"גאיזה משחקרמת-גן 83 - עפולה 87: גלריית תמונותדבר המערכת: בנות של כדורגלניםדבר המערכת: בעקבות בארקלידבר המערכת: יודעים לקפוץ, אבל לא לקלועקיץ חורפיסיפורו של המחנה הקצר בעולםשניים משלנולא להיות רק תפאורהחוזר לחולוניההתסריט הכי הזויקדחת אפריל ב"ספסל"קליפורניה בידינודבר המערכת: הבו לנו אליפותלא כואב הלבזכאי ורע לובראש של פיניעל העיוורוןליגת העל מתחילה היוםכל כלי כליאיש השנה של שלומיאיזה הבדלהאנשים של האליפותיומן מסע – פרק ראשון – נוסעים לבלגרדגעגועים לימים טוביםהבמה שלכםקריזה - פרק ג'חוויות ורשמים מחצי גמר הגביעקריזה - פרק שניקריזה - חלק ראשוןתנו לו לאמן© כל הזכויות שמורות
cker();