ברוכה השווה


מאביקה בארצנו
ספסל ,10/11/2006

כולנו התגעגנו למאביקה בחמש השנים האחרונות, אבל הגעגועים של רמה"ש היו עזים במיוחד בארבעת השבועות האחרונים.
אחרי כמה הזעקות שווא מאביקה סוף סוף נחתה בישראל, לאחר שהות ממושכת בקונגו.

כמעט חודשיים לאחר הפרסום הראשון בו נודע לנו כי מוואדי מאביקה, מגדולות השחקניות שדרכו פה אי פעם, חוזרת לארץ - היא נחתה בישראל. מאביקה תקיים אימון ראשון עם רמה"ש כבר מחר בערב, וצפויה לשחק ביום שני נגד רמת חן.

אנדה רמת השרון תזכה לחיזוק משמעותי בדמותה של מאביקה (30, 1.80), כוכבת הלוס אנג'לס ספארקס ואחת משבע היחידות בעולם עם ותק של 10 שנים בWNBA. מאביקה חוזרת לרמה"ש חמש שנים אחרי שזכתה איתן באליפות בעונת 00/01, אז קלעה 22.6 נקודות למשחק וסיימה כמלכת הסלים של הליגה.

מאביקה הגיעה לישראל מקונגו, שם הקימה קרן מיוחדת לאיסוף תרומות הנושאת את שמה - לטובת ילדים נפגעי אונס וילדים חולי איידס, שחלקם יתומים מהורים שנפטרו מאיידס. מהכספים שהחלה הקיץ לגייס בארצות הברית היא מטפלת כבר בכ-200 ילדים שמקבלים שעות העשרה בפעילויות חינוך, מחשבים וספורט, במרכזי פעילות מסודרים. לדבריה מאביקה עסקה בעיקר באימוני כושר גופני, ורעבה כבר לכדור.

"אני מאד נרגשת לחזור לישראל ולשחק בקבוצה שכל כך אני אוהבת ולעולם לא אשכח אותה. אני מעריכה מאד את מאמנת הקבוצה אורנה אוסטפלד ואני מתגעגעת אליה. היא הסיבה העיקרית שאני כאן", אמרה מאביקה.

עם כניסתה לעיר רמת השרון, כיוונה את מקבלי פניה לרחוב בו גרה מאמנת הקבוצה אורנה אוסטפלד, תוך שהיא נזכרה בשמות מרבית הרחובות המרכזיים בעיר.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();