4 ישראליות חדשות ברעננה הרצליה
ספסל ,18/06/2006

גל ההחתמות המשמעותי הראשון מגיע מבנות רעננה הרצליה, שהחמיצה את הפלייאוף בעונה שעברה. קטיה לויצקי נטשה גם היא את האלופה, אורטל אורן מגיעה מUCLA, אורנית שוורץ השאירה את סרט הקפטן ברמה"ש וחן נוסל הגיעה מרמת חן – כולן ישחקו בעונה הבאה בקבוצה של טל נתן.

"אני מאד שמח שארבע שחקניות מוכשרות מביעות אמון במועדון, בהנהלה ובצוות המקצועי", אמר טל נתן. "בקרוב נשלים את בניית הסגל. עם שלוש זרות צריך סגל ישראלי רחב. הפלייאוף, שבשנייה האחרונה פספסנו שנה שעברה, חסר לי".

"משמח אותי במיוחד שמצליחים להחזיר את אורנית שוורץ שגדלה במכבי רעננה ובתיכון אוסטרובסקי, ואת קטיה לויצקי שגדלה בבני הרצליה", המשיך נתן, ונציין שגם בעונה שעברה כמעט כל הסגל הישראלי הורכב משחקניות בית. "גם מחן נוסל ואורטל אורן הציפיות מאד גדולות - מדובר בשתי גארדיות מוכשרות שיכולות לעשות קפיצה. אני מבטיח שנעשה את המקסימום שבצד ההישגים הקבוצתיים נעלה את הרמה האישית שלהן".

אם נסתכל על העונה שעברה של בנות רעננה הרצליה, שהסתיימה לה כבר במרץ עם אכזבה בחצי גמר הגביע ומקום חמישי בליגה, חייבים לציין שהישראליות של רעננה הרצלייה זכו לפחות דקות משחק מאשר כל יתר הסגלים הישראלים בקבוצות הליגה. לא ברור מי מבין הישראליות הבכירות ששיחקו בקבוצה בעונה שעברה תישאר לעונה הבאה.

אורטל אורן, שחוזרת לארץ אחרי ארבע שנים באוניברסיטת UCLA, אותן סיימה בסטייל כאשר הברואינס שלה הדהימו את סטאנפורד בגמר טורניר הPAC 10, נמצאת כרגע בארה"ב. למרות שהטלפון שלנו העיר אותה משינה, היא שמחה להגיב. "אני חושבת שרעננה תהיה בית טוב בשבילי, ההחלטה העיקרית הייתה כי רציתי לשחק אצל טל", סיפרה אורן. "כל החיים בארץ תמיד שיחקתי נגד טל, עם קריית שרת, ותמיד יש את הסקרנות של יכול להיות שזה יהיה המאמן שאני ארוץ איתו. כמו שאמרתי זה בית טוב, אגודה טובה, עיר נחמדה מאד וחשבתי שבשנה הראשונה זה יהיה המקום שלי". לגבי ציפיות, אורן יודעת שחובת ההוכחה עליה. "הצפיות תמיד גבוהות, כמובן שזה להיות בחמישייה ולעלות לפלייאוף ולקחת אליפות. אני צריכה לבוא לארץ ולהוכיח את עצמי, לא צריכה שאף אחד בארץ יבטיח לי שום דבר, לא צריכה שטל יבטיח לי חמישייה, או מספר דקות מסוים, אני צריכה לבוא ולקחת את זה בעצמי".

אורנית שוורץ, קפטנית אנדה רמה"ש בשנתיים האחרונות, עוזבת את האדומות אחרי שני גביעים ופיינל פור יורוקאפ. העונה ברמה"ש שוורץ העמידה ממוצעים של 4.0 נק' ב16.2 דקות למשחק, ירידה לעומת העונה הקודמת גם בדקות וגם באחוזי הקליעה. שוורץ, בת 27 עוד שלושה ימים, חוזרת לעיר בה גדלה אחרי שנות גלות ארוכות במכללות, באיטליה, ברמלה, ברמת חן וברמת השרון.

קטיה לויצקי, הסנטרית המוכשרת בת ה20 שתרמה מאד לאליפות המדהימה של הפועל ת"א עם 6.1 נק' למשחק באחוזים מעולים בפלייאוף, בחרה ברעננה הרצלייה גם היא בעיקר בגלל המאמן. "אני מאד שמחה לעבוד עם טל. הרבה בגלל המאמן, מבנות ששמעתי שהיו שם", אמרה על הסיבות. "מבחינת מיקום זה גם מעולה לי. לגבי צפיות קצת מוקדם לדבר אבל הצפיות הן הכי גבוהות, 4-1, שהקבוצה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה". לויצקי שייכת לסגל נבחרת ישראל הבוגרת ומסומנת כתקווה גדולה להיות סנטרית העתיד של הנבחרת.

צעירה נוספת ששינתה אוירה היא חן נוסל, שחקנית רמת חן בשנתיים האחרונות ושחקנית נבחרת העתודה. לפני שנתיים נוסל נבחרה לתגלית העונה של 'ספסל', ובעונה שעברה ירדה קצת ביכולת. "הרגשתי שאני צריכה לעשות איזה שינוי, אני מאד אוהבת את רמת חן ובטוחה שעוד אחזור לשם בעתיד אבל כרגע הרגשתי שלטובתי האישית אני צריכה לעשות שינוי", אמרה נוסל ל'ספסל'. "אני מעריכה מאד את טל כמאמן וחושבת שרעננה זה מקום שבו אוכל להשתלב. יש לי ציפיות לבוא יותר לידי ביטוי, להראות את היכולת שלי וכמובן לעזור לקבוצה לנצח. אני עוד לא יודעת את הסגל הסופי, מי יהיו הזרות, אבל כמובן שהשאיפה היא להגיע כמה שיותר רחוק עם הקבוצה".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();