שחקני העונה בליגה לנוער 2006
שלומי פרי ,05/04/2006

"ספסל" ערך זו השנה החמישית את משאל שחקני ומאמני העונה. התוצאות המלאות בפנים עם תגובות מפי הזוכים.


על המשאל
העונה הסדירה בליגה לנוער תושלם בקרוב אבל שני המשחקים שנותרו כבר לא יקבעו כלום ואנחנו ב"ספסל" מיהרנו לשאול את מאמני העונה מי לדעתם הם שחקני העונה ומאמן העונה בכל אחד מהמחוזות. כל מאמן בחר חמישיית עונה, שחקן העונה ומאמן העונה כשאסור למאמן לבחור שחקן מהקבוצה שלו.דרום


חמישיית העונה

גל מקל - מכבי תל-אביב
בשנתיים שלו במכבי ת"א הוביל מקל את הקבוצה למאזן מדהים של 42 - 2 בליגה. מאז שהגיע למכבי מרמת השרון הוא התחזק, שיפר מאוד את הקליעה, שיפר את קבלת ההחלטות והפך להיות המנהיג של הקבוצה, בקיץ הוא יוביל את נבחרת הנוער באליפות אירופה 2006.
מקל קיבל 10 קולות לחמישיה.יועד בית יוסף - הפועל גבעתיים
מלך הסלים של הליגה לנוער, סקורר בלתי עציר שבכל משחק נאלץ להתמודד עם שניים ושלושה שומרים. בניגוד להרבה סקוררים אחרים הוא לא אנוכי ויודע לנצל את השמירות הכפולות עליו כדי לתת כדורי זהב לחבריו.
בית יוסף קיבל 10 קולות לחמישיה.


אופיר סניור - מכבי ראשון לציון
אולי השחקן שעשה את קפיצת המדרגה הכי גדולה השנה.
מקלעי בלבד הפך להיות שחקן מגוון, שיפר את כל היכולות, שליטה בכדור, חדירה לסל, מסירה וגם הגנה. לאט לאט רוכש לו מקום בנבחרת הנוער.
סניור קיבל 9 קולות לחמישיה.


אבישי דרעי - הפועל ירושלים
ילד סופר מוכשר שיכול לשחק בכל תפקיד על המגרש, שליטה אבסולוטית בכדור, חדירה נהדרת, הוא גם רבאונדר מצוין וגם בחור נהדר. המקום השלישי של ירושלים חתום על שמו.
דרעי קיבל 10 קולות לחמישיה.


אנטון שוטבין - מכבי תל-אביב
עוד שחקן שעשה קפיצת מדרגה בשנה האחרונה, רק בכיתה י"א ואפשר כבר עכשיו לרשום אותו כשחקן העונה בשנה הבאה.
יד רכה מאוד כולל מטווח 3 נק', אחוזים גבוהים מהשדה. לא מפחד ממגע, מוסר מצוין. צריך לשפר את האתלטיות והמהירות. על סף חמישיה בנבחרת הנוער.
שוטבין קיבל 8 קולות לחמישיה.החמישייה השניה
לא הרבה קולות השאירה החמישיה האשונה לשאר שחקני הליגה, אבל בכל זאת את השאריות קיבלו.
חן גונשור - מכבי ראשון לציון - 4 קולות
שניר צעירי - הפועל תל-אביב - 3 קולות
אחיעד בוקרא וארתור ציפלוביץ' - אליצור אשקלון - 2 קולות כ"א
שון דניאל - מכבי תל-אביב - קול אחד
תומר קוניגון - הפועל ת"א - קול אחד

שחקן העונה - יועד בית יוסף - הפועל גבעתיים
בית יוסף: "אני רוצה להודות לכל המאמנים שבחרו בי. אני רוצה להודות במיוחד לחברי לקבוצה שבעזרתם הצלחנו לעמוד במשימה החשובה ביותר - להישאר בליגה.אני מסיים גיל נוער ורוצה לומר תודה ענקית למועדון שגידל אותי ובמיוחד ליואב חריש, מקצוען אמיתי, שמלווה אותי לאורך כל הדרך ותמיד שם עבורי, ולרן קוניק, מאמני האישי, שהוא יותר ממאמן. החלום שלי הוא להגיע לרמות הגבוהות ביותר בתחום הכדורסל ואני מתכוון להמשיך לעבוד קשה כדי להיות שם."

יואב חריש, מאמנו של יועד בגבעתיים: "אני מאוד שמח בשביל יועד על הבחירה המחמיאה לשחקן העונה. יועד הוא אדם מאוד מיוחד עם אישיות מדהימה, שחקן אדיר בעל מוסר עבודה שלא קיים כמעט בימינו. כל שנה הוא משתפר, עובד כל הזמן בכל תחום אפשרי והרבה מהקרדיט להצלחה שלו עד כה מגיע גם לרן קוניק, מאמנו האישי. הגדולה של יועד השנה הייתה להביא את יכולתו המדהימה לידי ביטוי במאבקי תחתית קשים ובכל משחק חשוב להתעלות ולהיות ווינר, כאשר הוא תמיד רצה לקחת את כל הזריקות המכריעות וביצע מהלכים מדהימים בזמנים קריטיים. הוא הוביל את הקבוצה להישארות עם ממוצע של 35 נק' למשחק וזה פשוט מדהים במיוחד לנוכח העובדה שבכל המשחקים הוא פגש שלושה ואפילו ארבעה שומרים כמעט בכל התקפה. עכשיו הוא מתחיל דרך חדשה והוא צריך להמשיך לעבוד כמו שהוא יודע ולבחור בחירות נכונות לגבי הקבוצות בהן ישחק בבוגרים. כל מאמן בליגת העל שיחתים אותו לכמה עונות יעשה החלטה מקצועית נכונה שכן הוא יקבל לא רק שחקן ענק אלא גם בן אדם מדהים."

גבעתיים, דרך אגב, מוציאה זו שנה שניה ברציפות שחקן לחמישיית העונה (אייל שולמן בעונה שעברה) כאשר שאר שחקני החמישיה גם העונה וגם בעונה שעברה מגיעים מקבוצות פלייאוף ובהחלט מגיעה לאגודה ולמאמנה יואב חריש שאפו על הצלחתם לייצר שחקנים למרות המאבקים בתחתית. להוציא שחקנים זה לא פחות חשוב מאשר להישאר בליגה ואפילו יותר.

בית יוסף קיבל 7 קולות לשחקן העונה
עוד קיבלו קולות לשחקן העונה: גל מקל ואופיר סניור 2 קולות כ"א, אבישי דרעי קול אחד.


מאמן העונה - אלון חסיד - הפועל ירושלים
אלון חסיד: "אני לא מאמין, אני בשוק, הרסת אותי עכשיו, זה כבוד גדול ואני רוצה להגיד תודה לכל מי שבחר ולכל מי שלא בחר בי, הרבה מאמנים היו ראויים לכבוד הזה.
רמת האימון בה נתקלתי בליגה הלאומית לנוער היא רמה גבוהה ביותר וזה מעיד על איכות המאמנים בליגה הזו ולכן אני מרגיש עוד יותר כבוד להיבחר. ההישג הזה הוא קודם כל בזכות השחקנים שלי שנתנו עונה גדולה, שהלכו אחרי והאמינו בי שאני יכול להוביל אותם להצלחות.
אני רוצה להקדיש להם ולאשתי ולכל המשפחה את ההישג הזה."
חסיד קיבל 5 קולות למאמן העונה
עוד קיבלו קולות: נדב זילברשטיין 3 קולות, שגיא מייזליק 2 קולות, גדי קידר ומשה רוזנברג קול אחד כ"א.
צפון


חמישיית העונה

רון סבג - גליל עליון
רק בכיתה י' וכבר בחמישיית העונה, הישג שאפילו יוגב אוחיון לא רשם. הרכז ממושב בית הלל הרשים את מאמני הליגה בבגרות שלו ובחוכמת המשחק, כבר בכיתה י' הוביל את הגליל למקום השני ולגמר הגביע. בקיץ הוא ינסה להוביל את נבחרת הקדטים להישג באליפות אירופה. סבג קיבל 7 קולות לחמישייה.יואב דביר - הפועל עמק יזרעאל
הבחור מכפר החורש הוביל את הפועל עמק יזרעאל לסיבוב שני מדהים ורכש אהדה רבה בקרב מאמני הליגה. שחקן חשוב גם בקבוצת הבוגרים של המועדון שעשתה עונה לא רעה בליגה הארצית. דביר קיבל 9 קולות לחמישיית העונה.


עידו סטולרו - אליצור מכבי נתניה
הקלעי שהגיע לנתניה מגן שמואל לפני שנתיים הפך להיות חלק חשוב בקבוצה, הוא מוסר מצוין וקולע עוד יותר טוב, שחקן שמכניס הרבה אנרגיות לקבוצה וינסה ללכת איתה עד הסוף. סטולרו קיבל 7 קולות לחמישיית העונה.


ערן אסנטי - אליצור מכבי נתניה
אסנטי התאושש מפציעה קשה בעונה שעברה, הוא אמנם לא אתלטי כשהיה אבל עדיין חזק מאוד פיזית. קבוצתי מאוד, משחק בשקט נפשי ושחקן שכיף מאוד לאמן. השנה לראשונה לא יופיע בגמר הגביע אחרי שזכה בילדים ובנערים, אבל ינסה לזכות באליפות. אסנטי קיבל 8 קולות לחמישייה.ייבגני ליוטרין - גליל עליון
הסנטר מקרית שמונה שהתחיל בכלל כשוער כדורגל, הגיע לפני שנתיים לגליל והפך להיות הגבוה הדומיננטי בליגה.
הוא חזק מאוד ומשחק עם הרבה תשוקה, תכונה שחסרה להרבה גבוהים. הוא אמנם לא אתלטי במיוחד ולא מספיק גבוה, אבל כמו קוז'יקרו שגדל גם הוא בגליל, משחק עם המון כוח ואולי זה יאפשר לו לשחק ברמות היותר גבוהות. בקיץ הוא עם נבחרת הנוער באליפות אירופה. ליוטרין קיבל 8 קולות לחמישיה.החמישייה השניה
אייל סולומוביץ' ודודי עמר - 5 קולות כ"א
עודד ברנדווין - 3 קולות
ינעם אירם ותום סטרוסקי - 2 קולות כ"א

עוד קיבלו קולות בודדים:
ליאור שרף, שחר מרגוליס, בן קראוס ואוהד ראוך.

שחקן העונה - יואב דביר - הפועל עמק יזרעאל
דביר על הבחירה: "תודה למי שבחר בי, זו בחירה מפתיעה מאוד, בתחילת השנה אף אחד לא חשב שאני אבחר, אני חושב שזו בחירה של כל הקבוצה, הם חבר'ה מצויינים, היה ממש כיף העונה, אני מאמין בהם ומקווה שנגיע רחוק"

על שרון אברהמי: "שרון מאמן אותי מכיתה ט', ארבע שנים כבר, כל שנה מדהים מחדש איך הוא לוקח קבוצות עם פוטנציאל לא גדול במיוחד וכבר 3-4 שנים מביא אותם הרבה מעל הציפיות של כולם, מגיע לו להיות מאמן העונה"
דביר משחק עם שרון בבוגרים של קישון "בהתחלה זה היה מאוד מוזר, אבל בגלל שהשנה זו שנה שניה שלי בקבוצה, כבר התרגלתי"

לגבי הפלייאוף: "אני כרגע פצוע בברך, ובגלל זה לא נוסע עם נבחרת הנוער לגרמניה, אני מקווה להיות כשיר,
שרון יעשה את העבודה שלו ויביא אותנו מוכנים למשחק" שרון ומתן מכניסים אותנו לטירוף, בעיקר מול הקבוצות החזקות"

שרון אברהמי על יואב דביר: "קודם כל הוא עלה עם הקבוצה שנה שעברה מהנוער ארצית, היה גורם מאוד משמעותי, אני מאמן אותו מכיתה ט', ילד שמשקיע מהבוקר עד הערב בשביל להשתפר, הוא עשה שיפור עצום, רוצה ללמוד, מנהיג, לא שחצן, הוא בעצם מאפיין את הקבוצה שלנו, כמוהו כל הקבוצה שלנו נראית"


דביר קיבל 3 קולות לשחקן העונה
עוד קיבלו קולות: ערן אסנטי, דודי עמר, עידו סטולרו ורון סבג 2 קולות כ"א. מאמן אחד לא בחר שחקן.


מאמן העונה - שרון אברהמי - הפועל עמק יזרעאל

אברהמי: "קודם כל אני מודה לאלה שבחרו בי, זה כבוד הכי גדול שמאמנים בוחרים בך, אני מודה לעוזר שלי, מתן פיכמן, ולכל הצוות, והדבר האחרון אני מודה לשחקנים שלי, מבחינתי בשלוש השנים האחרונות איפה שהייתי לקחתי אליפויות, מאמן העונה זה לא מספק אותי, אנחנו מדברים וחולמים ללכת עד הסוף"
אברהמי קיבל 6 קולות למאמן העונה
אריק אלפסי נתן פייט רציני עם 5 קולות
הוד בן הרצל קיבל קול אחד.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();