טפירו. משחק שהוא ירצה לשכוחחצי קבוצת יורוליג
אורי סביר ,29/11/2005

דינאמו מוסקבה שיחקה במחצית הראשונה כמו קבוצת יורוליג והייתה גדולה על הפועל ירושלים ב20 הפרש וכמה רמות. במחצית השניה קצת נרגעה, אבל בכל זאת הביסה את האדומים 68-86. ג'נקינס 19, אוסטין 11 ו15 ריב', טפירו רק 4 נק' ו8 איב'.

אחרי חמישה ניצחונות רצופים, נעצרה הפועל ירושלים אצל דינאמו מוסקבה החזקה. הרוסים נתנו תצוגת יכולות מרשימה במחצית הראשונה, בה דרסו את ירושלים ללא תנאי ולעיתים נראו כמו קבוצה של בוגרים מול נוער. איבקוביץ' בנה קבוצה מגוונת ועמוקה, שרצה מהר קדימה בכל הזדמנות והולכת חזק לריבאונד התקפה.

אין לנו סטטיסטיקות עדיין של נקודות מריבאונד התקפה, אבל תסמכו עלינו, היו לדינאמו המון כאלה מול אוסטין האומלל, שכבר לא ידע אם לנסות לחסום ובכך להתכונן מראש להזדמנות שניה של המקומיים, או לוותר על הניסיון ולהתמקד בריבאונד מול הענקים בלבן.

יחד עם העובדה שמאיר טפירו תפס את המשחק הכי חלש שלו העונה (8 איבודים מול אסיסט אחד, ומתי לאחרונה ראיתם אותו מחטיא פעמיים ברציפות מהקו?), וחוסר ריכוז התקפי שערורייתי (25 איבודים!) מול הדורסנות בראשות מיירה צ'טמן, שהראה לג'נקינס מה ההבדל בין רכז אמיתי לסקורר מוסב, לא היה לירושלים סיכוי להפתיע.

ירושלים איבדה את מתן נאור כבר בדקות הפתיחה, ולא קיבלה אותו בחזרה אחרי פגיעה בראשו. רובן דאגלס, שהיה מועמד לקבוצה בקיץ, פגע מכל פינה, צ'טמן הריץ את דינאמו בכל הזדמנות וממצב של יתרון 14-15 לאורחים, קלעו הרוסים 18 נקודות ללא מענה בין סוף הרבע הראשון ותחילת השני, ולא הסתכלה יותר אחורה.

ירושלים התקשתה מאוד עם העומק והגובה של דינאמו, ואחרי שאוסטין סוף-סוף שבר את הבצורת, טפירו הראה סימני התעוררות עם 4 נק' רצופות, אבל אלו היו היחידות שלו במשחק. מוטולה הפיני החזיר את היתרון ואף קבע את שיא ההפרש, 50-28. ג'נקינס בסל משוגע על רגל אחת הוריד את ירושלים למחצית בפיגור 50-32.

ירושלים הראתה שיפור גדול בהגנה ברבע השלישי, אבל התקשתה מאוד לייצר נקודות וההפרש שוב חזר ל20, שתי דקות לסיום הרבע. אז הגיעו הדקות הכי טובות של ירושלים במשחק, כאשר ג'נקינס, אוסטין ומרקוביץ' הראו המון נחישות והורידו ל62-51 בלבד בסיום הרבע.

ההפרש נשמר ברוב שלבי הרבע האחרון, כאשר דאגלס נותן את הפיניש לערב קליעה נהדר ופוטסיס היווני, שלפני שנתיים לא יכל להכניס אבן לאוקיאנוס עם 1-8 לשלוש, סיים ערב מושלם של 4 שלשות בלי החטאה. בצד השני אדלשטיין יכול לשאוב עידוד מרביב לימונד שהיה מצוין ברבע האחרון ושיחק בלי רגשי נחיתות. בסיום נתנו המוסקבאים פוש אחד אחרון מול ירושלים המבולבלת שהרבתה באיבודים מיותרים, ובסיום 86-68.

ג'נקינס הוביל את ירושלים עם 19 (1-8 לשלוש), אוסטין הוסיף 11 (15 ריב', 3-10 מהשדה, 5-10 מהקו), קוז'יקרו 9, סליי 6, לימונד 5, מרקוביץ' וטפירו 4 כ"א. דאגלס הוביל את דינאמו עם 19 (5-7 לשלוש), פוטסיס הוסיף 16 (4-4 לשלוש), צ'טמן 14, מוטולה ופפאדופולוס 10 כ"א.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();