זרות לעיר הרוחות
ליאור קלינגר ,16/11/2005

בקיץ הבא תשחק בWNBA קבוצה חדשה – שיקגו סקיי. היום נערך דראפט הרחבת הליגה בו בחרה שיקגו שחקנית אחת מכל קבוצה בליגה. שלוש זרות המשחקות השנה בישראל נבחרו ע"י הסקיי ויעברו לשחק בשיקגו בקיץ הקרוב.

צ'לסי ניוטון מבנות רעננה הרצליה, סטייסי לאבלייס טולברט מאשדוד ודטרינה ווייט מבני יהודה היו בין 13 השחקניות שנבחרו היום ע"י הנהלת השיקגו סקיי בדראפט הרחבת הליגה. על פי חוקי הדראפט, כל קבוצת WNBA יכלה "להגן" על שש משחקניותיה מפני הדראפט, כדי ששיקגו לא תוכל לבחור אותן.

השמות של השחקניות שקיבלו חסינות דראפט לא פורסמו, אבל במקרה של הסקרמנטו מונארכס, אלופת הWNBA לעונת 2005, לא קשה לנחש. מן הסתם המונארכס הגנו על האולסטאריות יולנדה גריפית', דמאייה ווקר וטישה פניצ'ירו, וכנראה גם על ניקול פאוול שפותחת בעמדה מס' 3 ורבקה ברונסון שנחשבת לשחקנית שתחליף את גריפית' כשזו תפרוש. השחקנית השישית הייתה כנראה קארה לאוסון, ושיקגו בחרה את צ'לסי ניוטון בלי לחשוב פעמיים. בעונתה הראשונה בליגה ניוטון, שנבחרה לחמישיית הרוקיז של העונה, פתחה בכל המשחקים של המונארכס כולל הפלייאוף, שם קלעה 5.8 נק' ב22.8 דקות למשחק.

מיניסוטה תצטרך להסתדר בלי שירותיה של סטייסי לאבלייס טולברט, שבעונה שעברה ב17.5 דקות למשחק קלעה 6.1 נקודות בממוצע. זו הייתה העונה הכי טובה שלה בקריירה.

בניו יורק יכלו להגן על דטרינה ווייט אם הם היו באמת רוצים, כי יש לליברטי הרבה מאד שחקניות חופשיות שבמילא שיקגו לא יכלה לבחור בדראפט. בעונה שעברה ווייט שותפה רק ב-13 משחקים עם ממוצע של 6.9 דקות למשחק בלבד, המעבר לשיקגו יכול לעשות לה רק טוב.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();