רעננה זוכרת את נילי
אורלי קלינגר ,09/11/2005

היום נערך ברעננה טקס אזכרה במלוא שנה לפטירתן של נילי נאתכו, אחותה דיאן וראג'ה, בת דודתן.
לאחר הטקס, התקיים משחק בין נבחרת אוסטרובסקי רעננה לבין בוגרות אוסטרובסקי מליגת העל.

הנהלת בנות רעננה הרצליה ארגנה טקס אזכרה במלוא שנה למותן הטראגי של נילי ודיאן נאתכו, ובת דודתן ראג'ה בתאונת דרכים ב5 לנובמבר, 2004.

הטקס, בהשתתפות משפחת נאתכו, שחקניות בנות רעננה הרצליה ותיכון אוסטרובסקי, שחקניות נוספות מרחבי ליגת העל, מאמנים, מאמנות ועוד מחברי קהילת כדורסל הנשים, נפתח עם הקרנת סרט קצר לזכרה של נילי. את הסרט הכין דביר לוי, אוהד רמלה, בשם כל אוהדי אליצור רמלה

נילי, בוגרת תיכון אוסטרובסקי ברעננה, שיחקה ארבע שנים במדי מכבי רעננה עד לעונת 02/03. לאחר מכן היא שיחקה שנתיים באליצור רמלה. נילי זכתה בשלושה גביעי המדינה ובאליפות אחת, ועברה בכל נבחרות ישראל.

ראש עירייה רעננה, נחום חופרי, היה הראשון בשורה ארוכה של אנשים שעלו לדבר לזכרה. "אם רצית לראות את תמצית הנעורים והשמחה - מצאת את זה אצל נילי", אמר חופרי שהיה מנהל תיכון אוסטרובסקי בשנים בהן נילי למדה שם, וברך על היוזמה של אנשי בנות רעננה הרצליה.

יפה להבי, מנהלת תיכון אוסטרובסקי: "נילי הובילה אותנו לאליפות היסטורית בשנת 2000... היא תמיד הייתה הציר המרכזי בחיי החברה - וכך נזכור אותה תמיד"

ירמי אולמרט, יו"ר איגוד הכדורסל: "נילי פתחה דלת והביאה את הכדורסל לכפר ולעדה... אני בטוח שעולם הכדורסל תמיד יראה אותה כמודל לחיקוי לכולנו... היא הוכיחה להרבה בנות מיעוטים שאם מגלים יכולת, זה כבר לא משנה מאיפה באת... נמשיך לזכור ולטפח את זכרה. למשפחה - אנחנו מכבדים ואוהבים אתכם, ונמשיך להיות אתכם. יהי זכר הבנות ברוך"

אשר פאר, יו"ר מכבי רעננה: "אני זוכר את היום שטל נתן פנה אלי ואמר שיש ילדה באבן יהודה שאפשר לקדם... כבר אז, בגיל הנערות, היא בלטה בכשרון שלה אפילו ליד שחקניות כמו ליעד סואץ ולירון כהן... נילי שיחקה אצלנו בעיר מ1997 ועד 2002, והיא גאוות המועדון".

טל נתן, מאמן בנות רעננה הרצליה: "הייתי עם נילי שש שנים, מגיל 16 עד 22, יום יום, בוקר וערב... נדמה היה שהשמיים הם הגבול ועכשיו את בשמיים... אני זוכר אותך רוקדת עם אמבר אחרי ניצחונות, רבה עם לירון שהיא לא מוסרת לך, משחקת 1 על 1 עם מוניקה... את חסרה לכל כדורסל הנשים. את חסרה כי אין לנו הרבה כמוך, בעצם אין לנו בכלל... אנחנו מנציחים אותך ומכבדים אותך... הלוואי והייתי יכול לצעוק עליך עוד פעם אחת"

סיוון נוימן, חברתה הקרובה של דיאן: "D, היום היינו אמורים לחגוג לך יום הולדת 20, והיום אני כאן מוחה את הדמעות... את חברה עם לב ענק וצחוק גדול... יהי זכרן ברוך"

שרית ארבל, קפטנית בנות רעננה הרצליה: "הורשת לנו, בצורה זו או אחרת, את משמעות החיים... מה שנלקח כמובן מאליו נכנס לפרופורציות... קשה לדבר עליך בלשון עבר. גם בקמפיין האחרון של הנבחרת שמך עלה כל הזמן כאילו את שם, עם העיניים הגדולות והחיוך... נאספנו היום רק כדי להראות שאת עדיין חייה ובועטת בתוכנו... שמרי עלינו משם למעלה... אוהבים, אוהבות, ולעולם לא נשכח. יהי זכרך ברוך"

לאחר הטקס, הנוכחים עברו למגרש הכדורסל שם נערך משחק לזכרה, בין נבחרת אוסטרובסקי לבין בוגרות התיכון. בקבוצת הבוגרות שיחקו לירון כהן, שירי שרון, אורנית שוורץ, הילה יזהר, ענבר ווקסמן, ענת גולדברג ויעל צ'רקוב. הבוגרות שיחקו בחולצה שחולקה לכל שחקניות הליגה לפני שנה, ועליה תמונתה של נילי והמילים "לא נשכחך לעולם".
במשחק שפטו שתי שחקניות זרות מרעננה הרצליה, צ'לסי ניוטון ומוניק קוקר, ואת הבוגרות אימן טל נתן. משך המשחק היה 20 דקות, ותוצאת הסיום הייתה שיויון 28.

למרות הסיבה כל כך כואבת שכינסה את כולנו באולם, האוירה במשחק הייתה אמנם מאופקת אבל עם לא מעט בדיחות שנזרקו מהיציע למגרש ולהפך, וגרמו לכולנו לעשות את מה שכולם הכי אהבו אצל נילי - לחייך.

יהי זכרן ברוך.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();