בעל הבית השתגע?
אבנר סמיד ,20/10/2005

לבעלים של חולון, מיקי דורסמן, נמאס מאכזבות. הקיץ הוא החליט לצרף כוכבים ולאמן את הקבוצה בעצמו - אבנר סמיד, אוהד שרוף, נפגש עם הבוס כדי לקבל הסברים.

ביום רביעי האחרון, לפני משחק הגומלין בגביע נגד רמלה, נפגשתי לשיחה עם האדם שהכי השפיע על הליגה הלאומית בקיץ האחרון.

אני המאמן
בתחילת שיחתנו ביקשתי ממיקי דורסמן שיספר לי על הקשר שלו להפועל חולון ומהו הרקע שלו באימון במיוחד לאור הרינונים הרבים על כך שהוא המאמן של הפועל חולון. "גדלתי בחולון, שיחקתי מכתה דל"ת בהפועל חולון עד לגיל 22, עברתי לארה"ב הייתי עוזר מאמן בשלוש רמות כולל דיוויז'ן 1, חזרתי לארץ. אני בוגר בית ספר מאמנים במכון וינגייט שנת 83', אימנתי 17 שנה כדורסל בארץ גם במכבי ת"א בנערים ובראשון , תפקידי האחרון לפני חולון היה עוזר מאמן של פיני גרשון במכבי ראשון." לגבי חלוקת התפקיד עם עוזרו עופר חירותי אמר לי מיקי: "החלוקה היא מאוד פשוטה, יש בינינו סדר מופתי, אני המאמן הראשי, עופר הוא העוזר שלי, אביב הסטטיסטיקאי שלנו הוא העוזר השני והצוות מסביב איציק, שבתאי ועוד שאף הם עוזרים לי. החלוקה היא מאוד פשוטה, אנו עובדים כצוות, אני מגדיר אסטרטגיה, לאן אני רוצה להגיע, שיטת משחק, עופר עוזר לי, לפעמים מתווכח איתי, לפעמים לא, בסוף של דבר עושים את מה שצריך לעשות, במסגרת פילוסופית משחק שנקבעה על ידי. כמו בספינה יש רב חובל אחד, לא יכולים להיות שניים שמובילים."

זה הסגל שבחרתי
השאלות הבאות שנשאל דורסמן היו בנוגע לסגל הרחב ואולי רחב מדי של הקבוצה, האם לסגל הזה הוא ציפה, איך שחקנים לא מתייבשים על הספסל ובעיקר איך זה ששבוע לפני תחילת העונה, לקבוצה עוד אין זר. רשות הדיבור למיקי: "במסגרת המגבלות והיכולות שלי להשיג את השחקנים שרציתי, השגתי את השחקנים הטובים ביותר. יש לנו שני שחקנים בכל עמדה וזה הישג. הכלים קיימים, עכשיו צריך לדעת לפעול עם הכלים נכון ולוודא שכולם מנגנים את אותה מוזיקה ושהקונצרט יהיה גם ערב לעין וגם ערב לאוזן." המשיך מיקי ואמר "כל שחקן שהגיע לפה מבין שהוא מקצוען, אמור לעלות למגרש כשקוראים לו ולתת את מה שהוא יודע. המשותף לכולם, כולנו אוהבים כדורסל, יש כאלה שאולי ירצו לשחק יותר, אצלי רק הטובים ישחקו. אף אחד לא בא לפה בכח, כולם באו מתוך בחירה והבנה, כל שחקן שפגש אותי הבין מה הולך להיות, נכון שבהתחלה קצת קשה להאמין למה שאני אומר, אך בסוף רואים תוך כדי תנועה, שכל מה שאני אומר קורה. לא חיפשתי שחקנים בעלי עליונות אווירית, יבשתית וימית בתור קלעי או רכז אלא חיפשתי גם איכויות נוספות, כמו ניסיון, שיקול דעת וחכמת משחק שיהיה להם משהו בין האזניים. כך גם לגבי השחקן הזר, הלכתי על ווב שהיתה לו עליונות אווירית בליגה, שחקן שהוכיח את עצמו, אך היו לו הבעיות שלו. יגיע שחקן בקרוב אם הוא יהיה טוב נמשיך, אם לא, לא."

האוהדים, המועדון והאולם
איך ממלאים את האולם בחולון? רשות הדיבור לדורסמן:
"כדורסל זה שואו-ביזנס, אנשים מוכנים לבוא לפה, כי יש להם איזושהי הצגה, אתה יכול להנות מההצגה או לא להנות ממנה. אבל בשום מקום בעולם לא בהצגה ולא בקולנוע, לא מעשנים באולמות, זה כבר פאסה. דבר בסיסי צריכה להיות הצגה, צריך להיות נעים ובטוח לקהל. ברגע שאתה מנצח אתה יוצר אהדה, נעים לקהל להגיע. משחקי הבית יצולמו ואם יהיו בעיות הן יטופלו. אנו מעודדים את בית הספר לכדורסל של חולון, אשר מונה כ-800 ילד לבוא למשחקים, כשהכניסה היא חינם עבורם. אנו מוכרים כרטיסים במחיר סמלי. בכל מה שנוגע לשיווק והצדעה לשחקני-עבר יש צוות שעוסק בנושא, יש לנו מגבלה תקציבית, העירייה בקושי עוזרת, אני אבחן את הצעדים שלי בסוף העונה. אין תקציב גדול, השקענו בשחקנים, בצוות, באולם להשמיש אותו לקהל ובשירותים בהם 15 שנה לא היה ניר טואלט. "

הליגה הלאומית, הגביע והעתיד
מיקי נשאל לגבי הליגה הלאומית, השידורים שאולי יהיו בקרוב ויוצא להתקפה מתפרצת נגד משחקי הגביע מול נציגות ליגת העל. הנה מה שהיה לו להגיד בנושא : "כל מה שקשור לחשיפה של הענף אני מאוד ממליץ, ככל שתהיה חשיפה יותר גדולה לכדורסל אז תהיה יותר אהדה, אנשים ירצו לבוא לראות כדורסל."
" לגבי הגביע יש לי קונפליקט בין המאמן לבין הבעלים, בתור מאמן אני בא מוכן למשחק, בתור הבעלים אני חושב שזו פשוט שערורייה שהליגה הלאומית, משחקת בגביע, יחד עם ליגת העל. זה מיותר משתי סיבות: סיבה אחת, בזבוז זמן. סיבה שניה, בזבוז משאבים, כספים, חשמל, שיטור וכל מה שצריך לעשות מסביב, זה דבר שיכול להיגמר רק רע. אתה יכול לנצח ובסיבוב השלישי אתה נפגש עם מכבי ת"א או אשקלון ולקבל ארבעים על הראש בבית. אני המאמן האחרון שרוצה לקבל ארבעים על הראש, לא משנה אם זה ידידותי, חווייתי או לא משנה באיזה מסגרת זה, במיוחד בבית שלי. אני חושב שזה מיותר, שזה לא נכון, אין כוחות בכלל, כל המפעל הזה, אין לו שום ערך ספורטיבי, ברגע שעושים אותו. אנחנו עכשיו כמו עזים, הולכים אחרי מה שנקבע, אבל מי ששומע את מה שאני אומר כרגע, יתחיל לחשוב פעמיים אם בשנה הבאה, זה מה שצריך לעשות."
לגבי ציפיות לעתיד בליגת העל אמר לי מיקי: " אני למדתי בבית ספר הגבוה לציפיות, שציפיות זה טוב לסדינים וכריות. נגיע לגשר ונעבור אותו."

בעל הבית מאוהב!
אמרתי לדורסמן שהכותרת לכתבה תהיה "בעל הבית השתגע?" ועל כך שאלתי אותו "האם בעל הבית השתגע?" הרי לכם תשובתו האופטימית: "לא. בעל הבית לא השתגע, בעל הבית מאז שהגיע לעולם, עשה מה שהוא אוהב. אתה יכול בקלות לכתוב בעל הבית מאוהב." אז הנה אני כותב .: בעל הבית מאוהב.

הלוואי שבסוף העונה יסתבר שאהבתו של מיקי פרחה ושהשקעתו של דורסמן, הצליחה להעלות את הקבוצה ליגה.

שנה טובה.כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
יומון של אליפותאם נרצה אין זו אגדהבארי ללאומית?כל האפשרויות הלאומיות (טל"ח)קיפאון בחולוןשינוי קיצוני - בין קסאם אחד לשניהפעם הראשונהמכתב סליחה על שנאת חינםהחולונים שבים למקומם לאומית שלום ולהתראותמשחקי גביעעשור ל"ספסל" – נקודת מבט אישית פרידה עצובה מיורם קאופמןהמשך: החלטות מוזרות מקפחותהחלטות מוזרות ומקפחותנולדנו לסבולעוד יום רגיל בחייו של כתב ספסלסיכום הסקריםשמחה מהולה בעצבחולון עולה לליגת העל – תקציר הסדרההמשחק ששינה את חיייומן העליה - החלק האחרוןיומן העליה – החלק השלישייומן העליה - החלק השניהמספרים השאלות וההתקפהיומן עליה - חלק ראשוןהחגיגות הליליות של חולוןלא יכול לישוןתנו לנו שופטים בכיריםפלייאוף הלאומית יוצא לדרךהסקר הלאומי - איפה טעינו ?קצת סדר בבלאגן הלאומיהמעקב הלאומי - סימני הכרעה?יום לבחירות - מצב הסקרנפגשים אחרי הבחירותליגת עדלאידעסיכום הרבע השלישי בלאומיתלאומית: דבר המשקיפים לקראת עפולה - חולוןיגוייר החוק הרוסי לאלתרתחזרי תחזריסקר הלאומית הגדולשני חברים יצאו לדרךחלף סיבובסיכום הרבע הראשון בליגה הלאומיתהגיע הזמן לשנותעובדים עלינו בעינייםכדורסל ישראלי זה הכי אחיזמן לבקש סליחה© כל הזכויות שמורות
cker();