לרוץ, לרוץ, לרוץ
אורי סביר ,07/08/2005

נבחרת העתודה חייבת לנצח הלילה את יוון, אחרת תסתבך באמת. הדרך? בריצה מול היוונים האגרסיביים והמוגבלים התקפית.

הניצחון של יוון על ארגנטינה מסבך מאוד את בית א', שממבט ראשון נראה מאוד שקול וממבט שני עושה רושם שאף אחד לא יופתע אם כל הנבחרות יסיימו במאזן 2 - 2. עם זאת, קנדה שיחקה משחק אחד בלבד בו הובסה, וגם איבדה כוכב לפציעה, והיא עלולה להיות הקבוצה החלשה בבית, אבל כמובן שגם בה אסור לזלזל.

במשחק הראשון נגד ארגנטינה הראתה ישראל משחק עומד חלש מאוד, שחשף נחיתות פיזית ובעיקר את רביב לימונד שהיה היחיד שלא נרתע ללכת חזק פנימה. כל השאר הראו יותר מדי רכות, והתקשו מאוד עם החוסן והאתלטיות של המקומיים.

אז אולי יוון פחות אתלטית מהארגנטינאים, אבל לא פחות חזקה ואגרסיבית. ואסילאידיס נראה כמו גבר בטורניר ילדים, מברוקפלאידיס כבר עומד על שמונה חסימות בטורניר ובכלל, עוד לא הכרנו נבחרת יוונית שחוסכת במכות.

בלי שחורציאניטיס האיום, "בייבי שאק", וגם בלי פרפרוגלו ומברואידיס שהצטיינו בעבר נגד ישראל, יוון נשארת בהתקפה עם איום גדול אחד ועוד כמה משניים. המדובר כמובן בקוסטאס ואסילאידיס הנהדר, שיכול גם לקלוע 40 נקודות בערב נתון, אבל כבר סבל מנחת ידם של איגור סימין וארז קוחנסקי במפגשים קודמים בגילאים האלה.

לפי משחקי ההכנה, וכמובן גם לפי היומיים הראשונים - יוון ספגה 94 בהפסד, 59 בניצחון - הדרך לנצח את היוונים היא להגיע נגדם לסקור גבוה. אמנם את סך הנקודות הכי גבוה שלהם הקיץ השיגו היוונים נגד ישראל, 89, אבל זה גם היה באתונה וגם בלי שחקני העתודה החדשה.

ללא קשר לכלים ההתקפיים המוגבלים של יוון, הראתה ישראל קושי גדול במשחק עומד ולא הגיעה מספיק לנקודות במתפרצות. קזרנובסקי ואליהו חייבים לקבל עזרה קבוצתית בריבאונד, כדי למנוע סלים מיותרים כמו נגד הארגנטינאים וכדי לדחוף את הכדור כמה שיותר מהר קדימה.

במשחק הראשון שותף אבי בן-שימול למספר שניות בלבד, אבל אני מקווה שהלילה כבר נראה אותו, אפילו אם רק למספר דקות. על אף הטורניר הגרוע שלו באליפות אירופה הקיץ, בן-שימול הוא רכז מצוין במגרש הפתוח, וכמו כן יש לקחת בחשבון את שיתוף הפעולה המצוין שכבר הראה מספר פעמים העונה עם קזרנובסקי ובעיקר עם אליהו.

כמו כן, איגור סימין שיחק מעט מאוד, אולי בהשפעת הפציעה ממנה סבל בקיץ. לפני שנה פתח סימין בחמישייה נגד יוון, ובשמירה על ואסילאידיס הוא מהווה פקטור חשוב. שחקן נוסף שחייב להימנע מעבירות מיותרות ולשחק יותר, הוא ולאדי ירמישין, שדווקא הראה אסרטיביות והליכה לסל במשחק הראשון ובמשחק האימון נגד יוון הקיץ קלע 18 נקודות.

אי אפשר לסיים כמובן בלי יותם הלפרין. קשה לשכוח את שש השלשות שלו נגד יוון בקיץ שעבר, אבל במשחק הפתיחה הוא היה חלש מאוד. יותם טוב הוא חיוני להצלחת הנבחרת יותר מכל שחקן אחר, ובלי גילוי מנהיגות שלו הלילה, יהיה קשה מאוד.


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
בחזרה לסיקסטיזיורובאסקט 2013 - סיכום סטטיסטיבין ייאוש לתקווהמ"הרוקח" ועד גדיניההמקום בו חוסר הגינות והיעדר לגיטימיות נפגשיםמד מןהסנסציה בדרבי במספריםיוגב כבר לא צוחק מהסימפסוניםמוקדמות היורובאסקט - סיכום סטטיסטיסלובניה עוד רחוקהיותם ולא נשלםהופ, הופ, 2:210 דברים שלא תזכרו מהפלייאוףשחקו, המפתחות בפניםפשוט מושלמתסורי, ארבידאסלגביע חוקים (וסימונים) משלוהברירה הטבעיתלי-אור לגוייםאפוקליפסה אתמולתש"ע על יורובאסקט 2009עם הפנים לוויילד קארדס2001, אודיסאה באנקרהמבט פנימי על קרואטיהנבחרת יוון - הדור הבאמאשקלון לתיכריתבגבעת שמואל ייסדתי את הכדורסל הלובישבוע לקלאסיקו של המכביהזהו הזמן, זה היום, זה הרגעחוסר ניסיון? אצלנו זה יתרוןשווה לבוא מוקדםמגמר היורוליג לליגה השנייה תוך 5 שניםארבע על ארבעימים רבים הפכו ללילותהזורעים בדמעה, ברינה ירקודו"קארי" - סרט אימהקנטאקי, פרייד?על כל שאלה תשובה"הזבוב האטומי" התעייףהאיש שהיה שםחצי שנה למוקדמות היורובאסקט - תמונת מצבפירוק והרכבההדברים שיעשו לנו את העונההאנשים שיכולים לעשות את הפיינל פורהצל שלי ואני יצאנו לדרךאיפה היריבה השניה?קר שם בחוץהירו לערב אחדבני ישראלמצפון נפתחה הרעהעוד מחזה של תיאטרון האבסורד5X5: מכבי נגד ירושלים, טייק 1הכתובת הייתה על הקירהנבחרת בראי הנתוניםמונדובאסקט זה לא קללהלא על השמיר לבדוגיוס נעים?רצו יורוליג, קיבלו מכללותאבודים בתרגוםמריח עוד תואר"זה אני שהחמצתי"התגנבות יחידיםההגנה הכי טובה היא התקפהנו מור דורון שפר אין דה מכללותהערב של סלייHouse of Funסולטני הסיבובאסים גם בארץבראש של הג'ינג'יLive and Let Playשמונה הערות לסדרהיום המכריעגדל בעוד שנהלאט ובזהירותלא לאבד את הראשדור של כוכביםנבחרת חלםנמאס לנוהכי טובים באירופההיורוליג גומר מהר מדיעשר הערות לקראת הפלייאוףטור השחרור!זר ומיותרבצורת טורקיתלאפי בהוקרה - הצעה לשינויאפקט הניצחון של מכביבקלות מרשימהלהשאיר את ריקילכל זמןחגיגות היובלפארקר ועוד ארבעהחדשות טובות, חדשות רעותמלכוד 12אבחנות ראשוניותנגמרה ליגת הקיץתור נבחרת חרוששיפוט מהירהמנהיגים נשארו בביתהחרבות בביתהתגנבויות יחידיםביזיון, לא אסוןאתונה מטאטהלחץ מצד האמריקאיםמלחמות העולמותמותר להתחיל לחלוםתבכי בשבילי ארגנטינה© כל הזכויות שמורות
cker();