יומן מסע – חלק רביעי ואחרון
שלומי ורפי, בלגרד ,24/07/2005

על מייקל אואן הסרבי, איזמלה, יורובאסקט 2005, 32 משחקים ב 11 ימים וגם 10 טיפים לנוסעים לבלגרד.
שלומי ורפי נפרדים מבלגרד וחוזרים הביתה.

מייקל
לכל נבחרת באליפות מצורף מלווה מטעם איגוד הכדורסל הסרבי. ברגע שהישראלים ראו את המלווה שהוצמד להם, הוחלט על ידם ששמו יהיה מייקל, על שום דמיונו המדהים למייקל אואן, ומאז בכל 11 ימי האליפות קיבל המלווה את השם מייקל באהבה. אתם תשפטו את הדמיון.
קצת אנגלית, קצת סרבית
"יזראל, סבסטיטיושן", קרא הכרוז באולם פיוניר בכל פעם שהיה חילוף במשחק, לא רק במשחקים של ישראל, אלא בכל המשחקים, אחרי יום יומיים ניגשנו לשאול והסתבר שהכרוז אומר "איזמלה, סבסטיטיושן", איזמלה היא המילה בסרבית לחילוף.


מוכנים לאליפות אירופה 2005
אליפות אירופה תתקיים בסרביה בעוד פחות מחודשיים, הסרבים כבר מוכנים. בחנויות המזכרות כבר ניתן למצוא חולצות, כובעים, מאפרות וספלים של יורובסאקט 2005, אפילו ארטיק מיוחד לאירוע כבר יצא לדוכני הגלידות.


עיר של כדורסל כבר אמרנו
תדמיינו לכם מגרש כדורסל בעיר העתיקה של ירושלים, או מגרש כדורסל ביפו העתיקה, או בין החומות בעכו, אין מצב, נכון ? אז בבלגרד, עיר של כדורסל יש מצב ועוד איך, הלכנו לטייל במבצר העתיק המשקיף על בלגרד וממש בין החומות ראינו את זה, פשוט מדהים.
הרעלת כדורסל
ראינו כמעט 32 משחקים ב 11 ימים, הרעלת כדורסל קשה, אני לא בטוח שאוכל לראות כדורסל בחודשים הקרובים. בארץ אני רואה בערך כשני משחקים בשבוע, 32 משחקים אני רואה אולי בארבעה חודשים. כמה מהמשחקים היו קשים לצפייה ומספר פעמים מצאתי את עצמי שותה קפה במרכז העיתונות במקום לשבת באולם, כמה מהמשחקים היו תענוג צרוף שאחריהם לחזור ולראות משחק נוער בארץ יהיה קשה מאוד.

רמה גבוהה
אנטלו הספרדי יכול היום לשחק בקבוצת יורוליג ברמה הכי גבוהה ולהיבחר בדראפט הקרוב, אקיול התורכי הוא גארד יורוליג לכל דבר כבר היום, דאטומה האיטלקי מחליף טוב בקבוצה בכירה באיטליה, גלינארי גם, לבוביץ' הסרבי יכול לשחק היום בוסמן בהפועל ירושלים ולתת 12 נק' למשחק, את סאבאס הסנטר התורכי, כבר בגיל 18, הייתי לוקח לנבחרת הישראלית הבוגרת הנוכחית. דאשיץ' הסרבי וטומיץ' הקרואטי יהיו בNBA, תאודוסיץ' אולי גם, והשחקנים שלנו ? כספי למד פה באליפות שהוא עדיין רחוק מהרמה הגבוהה באירופה, יוגב חייב קליעה מ 3 נק' כדי להתקדם לאן שהוא, כדיר צריך לעשות הסבה לעמדה 3, אופיר לוי צריך לשפר את האתלטיות והקליעה, כל השאר רחוקים רחוקים רחוקים.

לסיום 10 טיפים לנוסעים לבלגרד, אם הבוגרים יעלו לאליפות אירופה ובכלל:
1. עדיף לשלם באוטובוס 20 דינר לכרטיס, אמנם כמעט תמיד אף אחד לא בודק, אבל אם יתפוס אתכם כרטיסן תשלמו 700 דינר קנס. קרה פה, לא נספר לכם למי.
2. אל תפספסו את איזור המועדונים ליד מלון יוגוסלביה בנובי בלגרד, על גדות הדאנובה, בחיים לא ראינו אוסף כזה של בלונדיניות עם כל כך מעט בגדים בערב קריר.
3. תודה בסרבית זה וואלה, אז תגידו הרבה וואלה.
4. אם אתם רוצים ירקות בארוחת בוקר במלון, תביאו מהבית.
5. ארוחת בוקר בזמון, עיירה קטנה ליד בלגרד, על גדות הדאנובה, מומלץ.
6. תלמדו סרבית, כמעט אף אחד פה לא מדבר אנגלית.
7. רוב הבתי קפה בעיר סוגרים את המטבח ב 10 בלילה, תדאגו לאכול לפני או ללכת לרחוב סקרדליה, שם מרוכזות כל המסעדות.
8. אם אתם קונים מים מינרלים, אז רק וודה וודה, כל שאר המים לא משהו.
9. אם בארץ ממרומי ה 1.80 שלכם אתם גבוהים, בסרביה אתם עדיין תרגישו גמדים.
10. ולבסוף טיפ של רפי, אל תסעו עם מישהו שנוחרכתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
יומן מסע בבלגרד - חלק שני© כל הזכויות שמורות
cker();