לובין. רוצה אליפותגם לובין ומזרחי רוצים אליפות
אורי סביר ,10/06/2005

ביום שבת תחל סדרת הגמר באוקראיינה, בה ליאור לובין, משה מזרחי וקבוצתם אזבומאש מאריופול ינסו להגן על האליפות מול בי.סי. קייב, לה יתרון הביתיות בסדרת הטוב מחמישה משחקים. צ'יקאלקין ורוברסון ייעדרו מהמשחק הראשון.

סדרת הגמר באוקראיינה תצא מחר (שבת) לדרך, עם שני ישראלים, שני זרים ששיחקו העונה בארץ (וויל אייברי מירושלים וטרנס רוברסון מחיפה) ועוד שניים ששיחקו פה פעם (פצ'ה ארסיץ', אקס-הרצליה ומרכוס נוריס, בני השרון בעונה שעברה).

אזבומאש, עם לובין ששיחק בה מפתיחת העונה ומזרחי שהצטרף לקראת הפלייאוף, היא אלופת שתי העונות האחרונות ואת העונה הרגילה סיימה במאזן 6-28, משחק אחד מאחורי בי.סי. קייב, שעקפה אותה מספר מחזורים לפני סיום העונה. בדרך לגמר טיאטאו שתי הקבוצות, שהיו ברמה מעל שאר הליגה העונה, את דרכן ברבע וחצי הגמר.

ספק הנקודות העיקרי של הקבוצה הוא ארט לונג הגבוה הנהדר בעל עבר אן.בי.איי ובעיקר אירופי מפואר, ומלבד הקו האחורי אייברי-לובין, שבעונה שעברה הפסיד בגמר הישראלי למכבי, ומשה מזרחי, יש לה גם את דראגן מרקוביץ' הסרבי וליאוניד יאיילו המקומי המצוין.

את קייב אנחנו מכירים מצוין, אחרי שברבע גמר היורופליג (בו אגב הפסידה מאריופול לסנט פטרסבורג) היא הדיחה את עירוני נהריה, והמשיכה עד לגמר בו הפסידה לחבורת בלאט. בקיץ, אחרי הפסד 4-2 בגמר למאריופול, היא עשתה מהפכה והשקיעה כספים רבים בהבאת לגיון זרים: למאר גריר המצוין שהגיע מקאזאן, יאניס יאנוליס היווני הותיק, קרסמיר לונצ'אר הצעיר, סרגיי צ'יקאלקין המפגיז הרוסי מאוראל גרייט, וליקו מרשיץ' הקרואטי הותיק שהגיע מאולקר וכמו כן את מרכוס נוריס, שהוביל את בני השרון לעונה נהדרת לפני שנה וטרנס רוברסון, שירד העונה ליגה עם מ.כ. חיפה. מעל כולם מככב המתאזרח הארגנטיני/ספרדי מרסלו ניקולה, שהגיע מבנטון טרוויזו בקיץ תמורת סכום עתק. את שתי הקבוצות מאמנים זרים: רימאס גירסקיס הליטאי את מאריופול ורנאטו פסקאלי את קייב, שמנהלה הוא שחקן העבר האגדי אלכסנדר וולקוב.

מאזן המשחקים בין הקבוצות העונה עומד על שיוויון 2-2: החבורה של לובין ניצחה את המשחק הראשון בליגה 71-83, אבל הפסידה בשני 123-118 אחרי שתי הארכות. בשלב השני של העונה, בבית עליון בן שש קבוצות, ניצחה קייב 102-104 והפסידה מחזור אחד לפני סיום העונה 75-95 במשחק שכבר לא הייתה לו חשיבות מבחינת המיקום.

העונה יערך הגמר בשיטת הטוב מחמישה משחקים: קייב תארח את שני המשחקים הראשונים ביום שבת וראשון (15:00 שעון ישראל), ואז תעבור הסדרה לבית הישראלים לשני משחקים שיערכו בשישבת הבאים. במידה ותגיע הסדרה למשחק חמישי ומכריע הוא יערך בקייב ביום ב' העשרים ביוני. אגב, בסקר שנערך באתר אוקראייני, הצביעו 60% שהסדרה תגיע למשחק מס' 5.

צ'יקאלקין ורוברסון פצועים
ע"פ מאמן קייב, פסקאלי, סרגיי צ'יקאלקין וטרנס רוברסון ייעדרו לפחות מהמשחק הראשון בסדרה. הסקורר הרוסי סובל מפציעה בקרסול, והזר האמריקאי מפגיעה בכתף, והם לא התאמנו בימים האחרונים. עוד אומר פסקאלי ל"פיב"א אירופה": "תהיה סדרה קשה מאוד, ולדעתי המנצחת תהיה זו שתנצח בחוץ. מאריופול התאזנה מאוד אחרי החיזוק של מזרחי ואייברי, וגם ההגנה של התקשחה". אלכסנדר גומלסקי אומר שהסיכויים הם פיפטי-פיפטי, ולא ניתן לחזות את המנצחת.

רוברסון, בדומה לאייברי בעונה שעברה בהפועל ת"א, הצטרף לקייב בשלב מאוחר של העונה ולא היה רשאי לשחק באירופה. עם זאת, עוד מהתקופה בה הוא סיים את דרכו בחיפה, הוא נמצא בכושר קליעה פנטסטי.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();