החתמה ראשונה באנדה רמה"ש
ליאור קלינגר ,21/05/2005

אנדה רמת השרון החלה בהכנות לקראת העונה הבאה עם החתמתה של בס גרינברג (26, 1.73), אמריקאית יהודיה אשר שיחקה בדנמרק בארבע השנים האחרונות. גרינברג הייתה שם די חם בארץ במשך כמה שנים ונמצאת כבר בארץ בתהליכי עליה.
תגובות מגרינברג ואוסטפלד - בפנים.


גרינברג היא בוגרת אונברסיטת בינגהמטון שבניו יורק. בעונה השלישית והרביעית שלה באוניברסיטה, בינגהמטון הפכה לקבוצת דויז'ן I (השיטה בקולג'ים בארה"ב לא כמו בארץ עם עולות ויורדות, כל מוסד בוחר באיזה דויז'ן להשתתף). בארבע שנים באוניברסיטה גרינברג נבחרה פעמיים לנבחרת האול-אמריקן, שלוש פעמים לנבחרת האול-אמריקן האקדמית, הובילה את הקבוצה לשתי הופעות בטורניר הNCAA, שתי זכיות באליפות קונפרנס הECAC וקבעה 13 שיאי אוניברסיטה. בעונתה האחרונה, 2001, היא זכתה בפרס אשת השנה של הNCAA המוענק לשחקנית המצטיינת בספורט, אקדמיה ובתרומה לקהילה. "גרינברג יכולה לשחק בשתי העמדות בקו האחורי. היא רכזת שקולעת גם בחדירות וגם משתמשת טוב בחסימות", סיפר סקוט גראנוביץ' - כתב 'ספסל' בארה"ב.

בחודש האחרון פנתה בס גרינברג לסוכן השחקנים רוני לופו ואמרה לו שהיא רוצה לעלות לישראל ולשחק בליגה הישראלית. פגשנו את גרינברג בסטריטבול בהרצליה, והיא סיפרה לנו שהיא נמצאת בארץ כבר כשבוע. "אני מאד שמחה להיות כאן, שמעתי הרבה על רמת השרון ואני יודעת שזה מועדון גדול בישראל ובאירופה" אמרה גרינברג ל'ספסל'. "רמה"ש גם משחקת באירופה וזו בהחלט מטרה עבורי וסיבה נוספת שרציתי להגיע לקבוצה," הוסיפה. גרינברג נבחרה בעונה שעברה לMVP של הליגה הדנית אך הרמה שם לדבריה לא גבוהה: "הכדורסל הוא בערך הספורט החמישי שם בסולם הפופולאריות, אחרי כדורגל וכדוריד ועוד ענפים. הרמה בליגה הישראלית בוודאי הרבה יותר טובה".

בשבועות האחרונים כולנו עוסקים בנושא מעמדה של השחקנית הישראלית, ולכן השאלה הראשונה כנראה שקופצת לראש בעקבות חתימה של רכזת מתאזרחת נוספת ברמה"ש היא מה יקרה לדקות המשחק של שירי שרון. "גרינברג נראית כשחקנית רצינית עם יכולות, אבל בכל זאת היא לא איזה כוכבת על או אתלטית כמו גארדית אמריקאית", אמרה אורנה אוסטפלד. "אנחנו צריכות שלוש רכזות בקבוצה, זו העמדה הכי חשובה על המגרש. הקבוצה משתתפת בשני מפעלים ואי אפשר לסמוך רק על שתיים כי במקרה של פציעה נשארים עם אחת. אנחנו נעשה upgrading לקבוצה העונה. בשנה שעברה שירי נפצעה לחודש וחצי, ובנס יצאנו מזה עם לייני כשחקנית היחידה שיכלה לרכז. צריך יותר משתיים כי אי אפשר לאבד עונה שלמה בגלל פציעה."

שרון וגרינברג כמעט בנות אותו גיל, שרון סיימה את הקריירה שלה במכללת דוקאיין בדויז'ן I כמובילה בכל הזמנים באסיסטים, גרינברג סיימה כקלעית הכי טובה בכל הזמנים באוניברסיטת בינגהמטון. "דיברתי עם שירי ואני יודעת מה היא חושבת ומה היא מרגישה," אמרה אוסטפלד. "ברור שהיא רוצה להיות רכזת ראשונה, אבל בקבוצה כמו שלנו עם כל כך הרבה לחץ ומתח כשאנחנו רוצות שוב ללכת עד הסוף בשלושת המטרות שלנו. אני חושבת שיש מקום לרוטציה של תשע שחקניות, ויש מקום לשלוש רכזות. בעונה שעברה צריך לזכור גם שלייני ושירי שיחקו הרבה ביחד." בתגובה לשאלה איך רמה"ש תגיב אם שרון - שחתומה בקבוצה - תבקש לעזוב, אמרה אוסטפלד: "אין לנו סיבה להסתכסך, אם שירי תרצה ללכת ניתן לה ללכת."


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();