יום ממוצע
ארז מיכאלי ,07/05/2005

ארז מיכאלי מנתח את משחק חצי הגמר מול פאו ומתכונן לגמר מול טאו.רבות המילים שנכתבו ונאמרו לפני המשחק על מהלכי שתי הקבוצות, סגנון ההגנה וההתקפה של כל אחת, הצד החזק או החלש של לאקוביץ' בהתקפה וכיצד ינסו היוונים לנטרל את שאראס. רק דבר אחד שכחו- במשחק יחיד, מלבד הנסיון והכשרון, מדבר הלב. כששחקן כמו דרק שארפ עולה מהספסל, מלבד היכולת ההתקפית וההגנתית המשובחת שלו הוא מכניס שינוי, נסיון והרבה מלחמה. השתטחויות לכדורים אבודים, גג לפמרלינג הענק ( אמנם עם עבירה- אבל אין סלים קלים ), שאגות שמעירות את הקבוצה...השלשות שמגיעות תמיד בזמן הנכון הן הבונוס. דקות ארוכות שארפ השאיר את מכבי במשחק שבו אוברדוביץ' עשה לה חיים קשים.

ניתן לראות שכמות הכשרון במכבי עולה על כל קבוצה שהגיעה לפיינל-פור הזה. אולם, אוברדוביץ' שיבש את צורת משחקה של מכבי והמשחק היה צמוד לכל אורכו עד לריצה הקטנה של מכבי ששיאה בחמש נקודות רצופות ויפות של פארקר. אז, פתחה מכבי הפרש של 7-10 נקודות ושמרה עליו עד לסיום.

היוונים פתחו עם לחץ והמשיכו אותו לפרקים במהלך המשחק ( במיוחד ברבע השלישי ). לאקוביץ' שרבות דובר עליו כשחקן המאיים ביותר, לא נכנס למשחק ולמרות זאת היוונים הסתדרו בלעדיו.

הפתיחה היתה של מכבי. באסטון הטביע, בורשטיין קלע ומכבי הכתיבה את הקצב. ברבע השני היוונים נכנסו לתמונה וקוטלואי הבהיר כי זה היום שלו. למרות יכולתו מכבי השאירה אותו, יותר מדי פעמים, חופשי על קשת השלוש. בכל זאת, הקרדיט הוא להגנה של מכבי אשר כפתה על היוונים זריקות מבחוץ והיוונים בהעדר משחק פנים ראוי נגררו בלית ברירה לאופציה הזאת. כל זב חוטם יודע שלא מנצחים משחקים רק עם זריקות מהשלוש ולמרות אחוזים סבירים של היוונים מחוץ לקשת, לא היה להם דבר נוסף למכור בהתקפה.

החשש מחסרונו של תומאס התברר במשחק נגד פאנא, כחשש שווא. ליוונים אין שחקן ציר שיוכל למלא את שחקני מכבי בעבירות, לכווץ את ההגנה הצהובה ולמצוא את הקלעים על הקשת לזריקות חופשיות ( בגלל זה אלוורטיס נראה רע אתמול ). לרבע השלישי חזרו היוונים עם הגנה גדולה שכפתה על מכבי סגנון משחק שלא מוכר לה. היוונים שמרו חזק וצמוד ולא אפשרו למכבי לפתח את משחקה המהיר. מכבי נזקקה לא אחת לאלתורים או מסירות מדהימות של שאראס שיחלצו אותה מבחינה התקפית.

בהגנה היוונים התמקדו בשאראס ופארקר אך מכבי מרובת כלים. באסטון, בורשטיין וכמובן שארפ סיפקו את הסחורה בשני צדי המגרש. השלושה שיחקו מצוין. באסטון הפליא בגגותיו שיצרו הרתעה מתחת לסלים. כל אימת שהיוונים חדרו, באסטון שינה להם את הזריקה וזה שווה כמה נקודות טובות. באסטון שמשחק קשוח ונוטה לעשות עבירות, לעיתים טיפשיות, שמר על עצמו. היה ניתן לראות כי טענתו, שלא אחת מודבקות לו עבירות, אינה הזיה פרועה ( העבירה הראשונה היתה הדבקה מביכה ). בורשטיין קלע, חדר, מסר ושמר. לאחר חורף אפור בורשטיין בחודשים האחרונים היה בקו עלייה ובשבועות האחרונים הוא בכושר טוב מאוד. הבטחון מצוי בשפע ( הטבעה מדהימה ברבע השני ) וטל סיפק את הנקודות כשפארקר לא הצליח להיכנס למשחק.

ההפתעה שלי מהמשחק היא יכולתו של קומאטוס. ברוב העונה היווני נראה מבולבל ואינו קשור למהלכי הקבוצה והנה נגד היוונים ( כנראה שהמפגש ממול פנא עשה לו משהו ) הוא שיחק מצוין. תפקידו אינו לקלוע והוא נתן למכבי תרומה משמעותית בדיוק במקומות בהם היתה צריכה- הגנה, מלחמה, עבירות.

נראה היה כי היוונים הוציאו את מכבי מיכולתה הרגילה וזאת משום שהכוכבים שאראס-וויצ'י'ץ'-פארקר לא קלעו את מרבית הנקודות ונשמרו היטב, אך לא כך. שאראס, בדקות שהיה על המגרש שלט בקצב וניפק שמונה אסיסטים, וויצ'יץ' נתן את הנקודות בזמן הנכון ( בפתיחה ובסיום ) ופארקר על אף שנדמה כי לא קלע בכלל- קלע 13 נקודות מתוכן חמש קריטיות כשהמשחק היה בשוויון והמומנטום היה יווני.

בזאת עוצמתה של מכבי. אם הכוכבים לא באים לידי ביטוי מלא יש שחקנים טובים וכשרוניים אחרים שימלאו את החסר וזאת עשו באסטון, טל ושארפ יחד עם עזרה גדולה של קומאטוס בהגנה. נראה היה שהיוונים כפו על מכבי משחק פושר וזאת מפני שהורגלנו לראות את מכבי רצה עם להטוטים וקסמים מצד שחקניה אך בסופו של משחק מכבי הגיעה לממוצע הנקודות שלה העונה ובאחוזים טובים מאוד מהשדה, ממוצע האסיסטים שלה וחטפה פי 2 יותר מהממוצע. בסופו של דבר, כשמכבי של העונה נותנת משחק ממוצע שלה, אין קבוצה שיכולה לעצור אותה. אוברדוביץ' לא פגע בממוצע של מכבי ולא הצליח להכתיב את הקצב בדקות האחרונות ובזה הסתיים סיפורו לפיינל-פור זה.

בגמר, מכבי תפגוש קבוצה טובה שמשחקת הגנה אישית חזקה לכל אורך המשחק והתקפה קבוצתית ומפרגנת. הרוסים לא עמדו בלחץ ( 10/28 מקו- מישהו פה עשה במכנסיים ) והפסידו לקבוצה טובה ומאומנת שבאה ללא לחץ ונתנה כדורסל יפה משני צדי המגרש. הגמר הקלאסי מכבי-צסק"א לא יתקיים אך לפי איך שהרוסים נראו- בצדק. מאסיאוסקס צלף מכל עמדה ולואיס סקולה דחה בבוז את הטענות נגדו כי לא יצליח להתמודד עם המאסה הרוסית. הרוסים לא הצליחו להביא לידי ביטוי את יתרונותיהם ( ספסל שנקנה בכסף רב אך לא תרם מאומה ) והלחץ גרם להם לשחק בחוסר סבלנות ולהיגרר לקרבות רחוב של אחד על אחד כאילו אין תרגילי התקפה בעולם הכדורסל.

הגמר יהיה משחק טוב ומעניין. טאו כאנדרדוג ברור תשחק חזק ותנסה כמו פאנא להוציא את מכבי מהקצב שלה. בהתקפה, חדירות והוצאות כדור החוצה ( במיוחד מקו הבסיס החביב עליה ) יהוו, סביר להניח, את בסיס משחק ההתקפה שלה. למכבי היתרון בכשרון ובנסיון. הכל בידיים שלה. היא טובה בכל עמדה מהיריבה וכל מה שהיא צריכה כדי לזכות בגביע הוא... יום ממוצע.כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
חפשו את האשהגומרים הולכיםיכול להיות שזה נגמר ?סיכום שלישויהי ביום ההואאותה הגברת בשינוי אדרת אדם בעקבות גורלושושלתעידן התמימות "עסקונה" מפסידים אבל אופטימייםהפסידו לעצמםקלקלו את החגהגנה לא היתה פהפוליסת ביטוחדרוש: ניהול מקצועיעונת מבחןהגביע הקדוש© כל הזכויות שמורות
cker();