דניאל חג'ג' (צילום: אלברט דישי)


מחר: גמר גביע האיגוד
שי ברק ,28/02/2018

בצד אחד קבוצת הצמרת ממעגן מיכאל עם 2 אליפויות ב-3 השנים האחרונות ועונה שעברה בליגת העל ועם חג'ג' ושי אלון שאשתקד העפילו לגמר עם ירושלים. בצד השני הפועל ראשל"צ, נערות שכותבות עוד דף בהיסטוריה שלהן. המשחק הראשון ב-19:00 ב"גמי", הגומלין ב-29.4, במעגן מיכאל. עוד בכתבה, סיקור משחקי הגומלין של חצי הגמר

לקראת המשחק הראשון הגמר:


לא ברור מדוע, אך מחר, שבוע וחצי לאחר שהסתיימו משחקי חצי הגמר, ייפתח גמר הגביע שבשיטת 'בית-חוץ' גם הוא , אך בעוד המשחק הראשון בתחילת חודש מרץ, הגומלין יתקיים בסוף חודש אפריל (29.4) כמעט בעוד חודשיים.


הפועל ראשון לציון – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל (19:00, אולם "גמי" בי"ס דורות)
בשיטת הגביע השנה את המשחק הראשון מארחת הקבוצה הדרומית יותר.

הדרך של ראשל"צ לגמר: המארחת פתחה עם ניצחון טכני על היריבה מתל כביר שלא הופיעה למשחק. בשלב הבא יצאו ראשל"צ למשחק חוץ קשה בבאר טוביה (באותו אולם נכנעה גם הגליל לבאר טוביה), ראשל"צ יצאה עם הניצחון 62:38 ומשם העפילה לרבע הגמר למשחק קשה ביותר בירושלים, אך בהיעדרו של מאמן הקבוצה בועז טייב ויולי גרוסמן, הפועל ראשל"צ שהגיעה נחושה ובסגל מלא הצליחה להוציא לפועל את תוכנית המשחק שלה והעפילה עם 60:45 לחצי הגמר שם גברה בניצחון כפול על אליצור תל אביב.

הדרך של זיכרון/מעגן מיכאל לגמר: את הניצחון הגדול ביותר עשו בסיבוב השני בכפ"ס. עוד קודם, פתחה מעגן מיכאל את המסע לעבר הגביע עם 79:26 על הפועל עמק חפר. המשחק הגדול ביותר היה בכפ"ס שם הדהימו את המארחות במשחק הגנה טוב וניצחו 75:67. רבע הגמר לא היה אתגר מיוחד נגד נועלת הטבלה מפ"ת שנכנעה בקלות 83:41 בדרך למפגש הכפול נגד הגליל ולניצחון הגדול 2-0 ובסגל חסר.

שלוש נקודות למשחק:
1. לעובדה שיש מפגש כפול יכולה להיות חשיבות מכרעת. ראשל"צ מחזיקות במאזן מושלם בבית של 8 ניצחונות וללא הפסדים ובחוץ, עם 3 הפסדים רצופים במשחק האחרונים. מנגד מעגן מיכאל גם היא טובה הרבה יותר בביתה עם 8 ניצחונות והפסד יחיד לגליל ובחוץ נכנעו פעמיים כולל פעם אחת לראשון לציון 77:67.

2. נתון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שבגביע כלום לא סגור על שלא נגמר. בפעם הקודמת בה קבוצה המורכבת בעיקרה ממחלקת הנערות לגמר גביע היתה זו עמק יזרעאל שבשנת 2015 ניצחה בביתה 92:75 במה שהיה נראה המסלול המבטיח להניף את הגביע, אך בגומלין בבני יהודה נתקעה על 45 נקודות ובני יהודה מחקה 17 הפרש עם ניצחון 64:45 (19 הפרש) וזכתה בגביע. [באותה קבוצה של העמק שיחקו אז עדן רוטברג, אופיר לביא ושיראל ברמן – היום בליגת העל].

3. לפני שנתיים מעגן מיכאל הגיעה לגמר הגביע נגד רמלה, העבירה את ההכרעה הביתה כשהפסידה בחד ספרתי (57:51) אך בגומלין למרות שכבר הוליכה ביתרון 13 נקודות, הצליחה לנצח רק ב-2 שלא הספיקו לה, כך שהן עדיין מחפשות גביע. גם לראשל"צ בשנים שהיו בלאומית לא הצליחו להוסיף לארון את גביע האיגוד וכעת כשהן עם קבוצת הבת בלאומית ינסו להשלים את המלאכה.


הפועל גליל עליון 61 – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 67

[במשחק הראשון 65:51 להפועל זיכרון/מעגן מיכאל]

אחרי הניצחון ב-14 נקודות הפרש, ידעה מעגן מיכאל שהיא בדרך לגמר גביע שני בשלוש שנים. אבל להתארח בגליל העליון זה אף פעם לא קל, בטח כשהאורחות הגיעו ללא עמית גור הפצועה, ומול כ-250 אוהדים רצו להשלים את המשימה. בגליל העליון, ידעו שעם התמיכה של הקהל המקומי ויתרון ביתיות אפשר למחוק גם פיגור דו ספרתי אך ידעו שהמשימה לא תהיה קלה.

הפתיחה היתה של מעגן מיכאל שתוך פחות משש דקות עלו ליתרון 12:4 שלמעשה הוא כ-22 נקודות הפרש. עם מהלך יפה בין אסולין לנחמה ואחריו נקודות של שני לוי חזרו הגליל עד סוף הרבע לפיגור 4 בלבד, 13:9. את הרבע השני פתחו הגליל כהמשך למומנטום מסוף הרבע השני. סל מטורף של רבקה רוס השלים מהפך ויתרון למקומיות 14:13. משם התנהל משחק צמוד בו האורחות חזרו להוביל 21:20 ושמרו על יתרון מינימלי גם בהפסקה 31:28.

הגליל ידעו שחייבות משהו חדש כדי לשמור על הסיכוי ולמחוק 17 הפרש במחצית אחת, אך לא הצליחו להוציא לפועל גם במחצית השניה כשמעגן מיכאל הגדילה את יתרונה עד 39:31 באמצע הרבע השלישיץ הגליל לא הצליחו לחזור ורבע שההפרש בו נע סביב 8 נקודות הסתיים בדו ספרתי 51:41 וכשכעת לגליל נותרו עשר דקות למחוק 24 נקודות המשימה הפכה לבלתי אפשרית. ההפרש עוד צמח עד 57:43, שבע דקות לסיום לפני שהגליל במלחמה על הכבוד הצליחו להקטין את ההפרש עד 65:61, דקה לסיום, אך לא יותר מכך, ומעגן מיכאל השלימה ניצחון כפול בדרך לגמר.

קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 26, שני לוי 13, קרן נחמה 12, אמה רוזנסטון 6, מיתר אסולין 3.
קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל: שירלי שבתאי 19, דניאל חג'ג' 12, שי אלון, מאי אשל ודניאל שקד 8 כ"א, אלה יערי 6, נועה רודה 5אליצור תל אביב 56 – הפועל ראשון לציון 58

[במשחק הראשון 98:41 להפועל ראשון לציון]

קשה להגיע עם יתרון של 57 הפרש לגומלין ולתת את ה-100 אחוזים שלך, כך שראינו ירידת מתח במשחק שמתחילתו היה לפרוטוקול. בכל זאת וכדי לא לקחת סיכונים פתחה ראשל"צ עם הגנה טובה, עצרה את המארחת על שני סלי שדה ברבע הראשון ועם 4 נקודות של סלס ושלשות של מיכאליץ ובן אליעזר הוליכה בתום הרבע הראשון 12:6. ברבע השני המשיכה והגדילה את ההפרש עם עוד 7 נקודות של סלס ו-5 של דניאל קארש כשמנגד שמונה נקודות של מורן שטרית שמרו את המקומיות במרחק של 11 נקודות בהפסקה, 27:16.

אם 57 הפרש היו בלתי מחיקים, כעת נותרו לת"א 20 דקות בלבד למחוק 68 נקודות הפרש, יעד בלתי אפשרי, אך למקומיות היה חשוב לסיים בטעם טוב ואולי עם ניצחון בכל הפרש שהוא ולמחצית השניה עלו נחושות, קלעו 21 נקודות ברבע השלישי כשהללי, שיפטר, עטיה ורדט חולקות בהן ובסוף הרבע השלישי היתרון עבר לאליצור ת"א, 37:33. למרות שעדיין נותרו 64 נקודות הפרש, הפיגור העיר את ראשל"צ שהגיבה ברבע האחרון עם 25 נקודות , 8 נקודות של סלס ושתי שלשות של גילי אייזנר החזירו את היתרון לאורחות שאמנם בסיום השיגו ניצחון מינימאלי אך היה זה חסר משמעות כשמדובר ב2-0 והפרש ענק שנשמר מהמשחק הראשון והפועל ראשל"צ העפילה, לגמר.

קלעו לאליצור תל אביב: מורן שטרית 21, חנה הללי 14, לירון שיפטר 9, שרית עטיה 6, דורין רדט 4, יהל יובנוביץ 2
קלעו להפועל ראשון לציון: דניאל קארש וגאיה סלס 19 כ"א, עמית בן אליעזר 8, ניקול מיכאליץ 6, גילי אייזנר 5, גאיה סלס 1
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();