קנטור. רמה"ש תתפוס את ראשות הטבלה?ארצית: קרב על המקום הראשון בצפון
ספסל ,24/02/2018

רמה"ש ונתניה בקרב שיכול לקבוע את העתיד בפליאוף. נצרת עלית תארח את כרמיאל למשחק תחתית, קרית אונו תנסה להמשיך לברוח משם כשתשחק מול צפת. בדרום לוד ור"ג במאבק על הכניסה לפליאוף, וכך גם אשקלון ובת ים, לכולם מאזן זהה בטבלה.

-- ענר חתואל, אדי מינץ --

דרום

הפועל חבל איילות - מכבי מעלה אדומים (19:00, אולם קיבוץ יטבתה. בסיבוב הקודם 78:67 למעלה אדומים)
חבל איילות העפילה השבוע לגמר גביע האיגוד והמשיכה בכך את העונה הטובה שהיא עוברת. אחת הקבוצות שאיילות חלפה על פניה בדרך לשם היא מעלה אדומים שהגיע ליטבתה ברבע הגמר והפסידה. הפעם השתיים נפגשות במסגרת הליגה ובאיילות ינסו לשחזר את אותו ניצחון. מנגד, מוליכת הטבלה שהפסידה במחזור הקודם לרמלה לא רוצה לרשום עוד הפסד ותבוא בכל הכוח כדי להבטיח שזה לא יקרה.


אליצור רמלה – מכבי פתח תקווה (19:00, קרית האומנים, רמלה. בסיבוב הקודם 74:69 לרמלה)

רמלה שהודחה השבוע מגביע האיגוד חוזרת ללחם והחמאה שלה- המאבק על ההישארות בליגה. אחרי הניצחון המפתיע במעלה אדומים במחזור האחרון, ברמלה חוזרים לאולם הביתי (בו לא ניצחו מאז נובמבר) וינסו להשיג סופסוף ניצחון שיקרב אותם לחוף מבטחים. הבעיה שמנגד תעמוד יריבה בכושר נפלא- מכבי פ"ת. המלאבסים טרם הפסידו מאז מינויו של אבי קצנברג והם כבר במקום השלישי עם שאיפות ברורות להישאר שם, וניצחון כאן הוא קריטי בשבילם על מנת לעשות זאת.


הפועל לוד - מכבי עירוני רמת גן (19:30, אולם תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם 73:72 לר"ג)

לוד הודחה השבוע מהגביע אחרי מותחן מורט עצבים מול שוהם, ומעכשיו היא יכולה להתפנות למאבקי העלייה לפלייאוף. השבוע מצפה לה משחק חשוב במיוחד מול יריבה ישירה על המקום הזה כשתארח את עירוני ר"ג הנמצאת באותה פוזיציה כמו שלה. שתיהן חלק מחמשת הקבוצות המחזיקות במאזן זהה של של 8 ניצחונות (ראו גם הפסקה הבאה) וכל אחת מהן יכולה למצוא עצמה בפלייאוף בסוף השנה. המשחק בסיבוב הקודם הסתיים במותחן ולא נתנגד לקרב דומה גם הפעם. על משחק כזה אנחנו אומרים, מי שתרצה יותר גם תיקח אותו.


אליצור 'איתו' אשקלון – מכבי בת-ים (19:30, אולם אגמים, אשקלון. בסיבוב הקודם 69:62 לאשקלון)

הנה עוד משחק שמסתמן כקרב ישיר על המקום בפלייאוף. השישית מארחת את השביעית, וגם כאן מדובר בשתי קבוצות המחזיקות במאזן זהה של שמונה ניצחונות ולשתיהן ניצחון כאן קריטי להמשך המאבק על הכרטיס לפלייאוף. אשקלון שמשחק הבית הקודם שלה היה ללא קהל, תנסה לנצל לטובתה את חזרת הקהל ליציעים כדי להשיג את הניצחון. בת-ים רוצה להמשיך במומנטום המצוין בו היא נמצאת כשניצחה 7 מ-9 המשחקים האחרונים שלה. מעניין בטוח יהיה.


הפועל גזר/נען – הפועל חבל מודיעין (19:30, אולם 'הרפת', קיבוץ נען. בסיבוב הקודם 81:63 לחבל מודיעין)

מפגש קצוות בין השנייה לאחרונה. על פניו זה אמור להיות משחק חד צדדי- ההתקפה הטובה בליגה של חבל מודיעין ששמה על הלוח כמעט 89 נק' בממוצע למשחק תפגוש את ההתקפה החלשה ביותר של נען שבאף משחק העונה לא עברה את ה-80, ועומדת על ממוצע של בקושי 66 נק' למשחק. נראה לא ממש כוחות, אך גם אם רז ניסים כהן וחבורתו מגיעים כפייבורטים ברורים ומסתכלים על המשחק הזה כמקום להתאושש משני ההפסדים הרצופים שלהם, לנען יש קבוצה עקשנית ולוחמנית שלא מוותרת בקלות, בטח בבית, מה שעשוי להפוך את המשחק הזה ליותר שיוויני ממה שנראה ממבט ראשון.


מכבי שוהם - הפועל מבועים מרחבים (יתקיים ביום ג', 27.2, אולם ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם 86:80 לשוהם)

המשחק שינעל את המחזור ויתקיים ביום ג'. שוהם התשיעית, שעלתה השבוע לגמר הגביע, תנסה להביא את המומנטום גם לליגה ולגבור גם על המדורגת לפני אחרונה. ניצחון כאן חשוב לשוהם כדי לתפוס מרחק בטוח מהמקום המוביל למבחנים, כשמהצד השני, מבועים שההפסד בשנייה האחרונה לנען סיבך אותם ושיקע אותם עמוק יותר מתחת לקו האדום, חייבים לנצח אם הם רוצים להשאיר לעצמם סיכוי להשאר בליגה. בפגרה האחרונה קיבלו במבועים החלטה תמוהה ושחררו את אבן קונטי ואור אלוש. יהיה מעניין לראות כיצד ישפיע המהלך על הקבוצה, שתגיע להתמודדות בסגל דליל במיוחד.


צפון

אליצור עירוני נתניה - א.ס. רמה"ש (19:30, ביה"ס ירושון, נתניה. בסיבוב הקודם 75:70 לנתניה)
משחק העונה האולטימטיבי בין הראשונה לשניה כששתיהן במאזן זהה ומרשים של 2-13. נתניה מגיעה אחרי 8 ניצחונות רצופים, רמה"ש אחרי 10. נתניה קבוצת ההגנה הטובה בליגה (67 נק') ורמה"ש קבוצת ההתקפה הטובה (91). למרות שלזכות נתניה עומדת הביתיות (טרם הפסידה העונה בקופסל) כמו גם היתרון הפסיכולוגי מניצחון החוץ לפני סיבוב ברמה"ש, אין פה פייבוריטית של ממש. המשחק יוכרע על הדברים הקטנים והמאמן שיצליח לכפות את הקצב הנכון לקבוצתו (איטי לנתניה או מהיר לרמה"ש) יהיה זה שיזכה קרוב לוודאי ביתרון הביתיות החשוב בפלייאוף. מכאן תבוא העולה ללאומית (אבל אל תגלו לעכו) .


הפועל עכו - הפועל עמק חפר (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם 81:78 לעכו)

מפגש מעניין בין השלישית (4-11) לשביעית (8-7). עכו המנוסה בכושר נהדר עם 8 ניצחונות בתשעת משחקיה האחרונים ועמק הצעירה בתקופה פחות טובה כשהיא מנצחת 2 משחקים בלבד בששת משחקיה האחרונים. עכו נחושה לשמור על מקומה השלישי והעמק שאינה מעורבת במאבקי צמרת ו/או תחתית תנסה לתת פייט אבל זה לא יספיק. חומות עכו לא יובקעו גם הפעם.


הפועל מעלות - הפועל ג'ת (19:00, אגם מונפורט, מעלות. בסיבוב הקודם 81:79 למעלות)

מפגש קצוות בין המארחת מהמקום הרביעי (5-10) לאורחת מהמקום הלפני אחרון (14-1). מעלות ניצלה במחזור האחרון את המפגש בין עכו לצפת בכדי לחזור לרביעייה הראשונה והיא לא ממש מתכוונת לוותר עליו שוב. נראה שג'ת ויתרה על חלומות ההישרדות מה שיקל על מעלות לנצח אבל לא בלי מאבק. יהיה עיקש וצמוד.


הפועל נצרת עלית - מכבי כרמיאל (19:30, אולם ספורט אלון, נצרת עלית. בסיבוב הקודם 73:66 לנצרת עלית)

קרב תחתית ודרבי צפוני בו התשיעית (מאזן 9-6) מארחת את האחרונה (14-1). נצרת עלית נעה ונדה במרכז הטבלה ומנסה להימנע מהמקום המוביל למבחנים ואילו כרמיאל השלימה עם מצבה כיורדת. המארחת פייבוריטית, האורחת תלחם כדרכה, מניח שזה לא יעזור.


בית"ר כפר יונה - אליצור גבעת שמואל (20:30, אולם איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם 52:72 לגבעה)
קרב אמצע טבלה בין המארחת מהמקום השמיני לאורחת מהמקום השישי, שתיהן במאזן סולידי של 8-7 ושתיהן רחוקות הן ממאבקי פלייאוף והן ממאבקי התחתית. הצפיפות בטבלה (בתוספת הפסד/שניים) תמיד יכולים לדרדר את המצב כך שאף אחת לא ממש מגיעה בכדי להפסיד. יחסי הכוחות צמודים וכל תוצאה אפשרית.


עירוני 'שיקו' קריית אונו - מ.ס. צפת (20:30, אולם רימונים, קרית אונו. בסיבוב הקודם 72:77 לצפת)

קרב חשוב לשני הצדדים כשאונו מהמקום העשירי (10-5) מנסה לברוח מהמבחנים וצפת מהמקום החמישי (6-9) מנסה לחזור לתמונת הפלייאוף. שתי הקבוצות בתקופה לא טובה, אונו ניצחה משחק אחד משבעת משחקיה האחרונים, צפת אחד מחמישה כשניצחון החוץ האחרון שלה היה אי שם בתחילת נובמבר. על הנייר צפת טובה יותר אבל אונו תאבק על חייה בליגה וכל תוצאה תהיה אפשרית.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();