סיכום שבועי: שבוע הותרנים
אלירן כהן ,17/02/2018

גיא פניני הביא גביע לחולון, אבל בין חברי הנבחרת השבועית שלנו תמצאו עוד שניים שכבר שיחקו נגדו לא מעט משחקים בליגה הראשונה עד לפני כמה שנים. ולצד שלושת הותרנים - גם יבנה הצעירה שולחת לנו נציג. קבלו את רביעיית השבוע שהיה.

--- ענר חתואל, אלירן כהן ---

על: גיא פניני (הפועל חולון)

הפרחים, כמובן, לגלן רייס ג'וניור, שהיה ה- MVP הבלתי מעורער של משחקי ההכרעה בגביע המדינה בשבוע שחלף, כולל הסל שהכריע את המשחק והצטרף לשורת סלי הניצחון ע"ש מאליק דיקסון ובראיין טולברט, אבל השבוע האחרון היה לא פחות גם של גיא פניני, האיש שלוקח יחד איתו את גביע המדינה זו השנה ה- 11 ברציפות.

12 נקודות היו לפניני בניצחון בשלב חצי הגמר על הפועל ירושלים - האקסית הראשונה, 15 הוא קלע על הראש של מכבי תל אביב בשלב הגמר - האקסית השנייה, שם, כמובן, לא שכח להוסיף עקיצה. הפועל חולון אמנם לא הצליחה לעמוד במטרות שלה באירופה, אבל פיצתה על כך בענק בגביע. אם רק תמשיך ביכולת הזו ותגיע לפינל-פור בכושר זהה, עונות 2007/08 ו- 2008/09 ישארו היסטוריה רחוקה.

לאומית: אופק מלכה (אליצור יבנה)

כמה כיף לראות את אליצור יבנה של השבועות האחרונים. רצה, נלחמת, הולכת עם הילדים, מנצחת, ומנפצת את כל התחזיות. שמונה משחקים בלבד נותרו עד לסיום העונה, ואם יבנה תנצח חמישה מהם - היא תמצא את מקומה בפלייאוף, בין 8 הגדולות.

שון דניאל, יוני דוד ותומר זלמנסון הפצועים לא נטלו חלק במשחקה של יבנה השבוע נגד עפולה - שנלחמת על חייה בליגה, אבל זה לא מנע מהקבוצה של אוהד יתום לחגוג בענק, הרבה בזכות אופק מלכה. הקלעי הפתח-תקוואי כבר ניסה את מזלו בליגה הלאומית לפני שנתיים בכפר סבא, התקשה לבוא לידי ביטוי ושוחרר חזרה לקבוצת האם שלו. אבל נראה שתחת יתום, ביבנה, הוא כבר קיבל את הבטחון והפך, עוד בשנה שעברה, לשחקן שהמאמן סומך עליו ורצף איתו קדימה. 25 הנקודות שקלע השבוע (5 שלשות) היו הוכחה נוספת לכך. והנה הוא כאן איתנו.

ארצית צפון: קורי קאר (הפועל עכו)

ג'רמיין הול הגיע, ולקח איתו לא מעט מהקרדיט לשינוי שעברה עכו בחודשיים האחרונים. אבל הול לא לבד. בשבועות האחרונים עכו מקבלת יותר ויותר מעוד ועוד שחקנים, ועם חזרתם של עידו קוזיקרו ורז מנשה מפציעות - הופך הקו הקדמי של יוסי בוכניק לאחד המאיימים שראינו אי-פעם בליגה הזו. יתרון של ממש לקראת משחקי ההכרעה הלא רחוקים במיוחד.

הפעם היה זה תורו של קורי קאר להתבלט ולהוביל אחריו את החבורה לניצחון חוץ ענק במקום בו גם נתניה כשלה. מה זה גם נתניה? ההפסד בשבוע שעבר היה הראשון של עכו בבית, אחרי שבעה נצחונות רצופים, והתוצאה שלו הייתה מעט בעייתית מצד הקבוצה של פופי חדד, שלראשונה העונה - נשרה מבין ארבעת הראשונות. קאר סיים את המשחק עם 23 נקודות, הוביל את הבריחה של הקבוצה במהלך הרבע השלישי, וסימן לבוכניק עוד W גדול. בשבוע הבא יפגשו נתניה ורמת השרון לקרב מסקרן. בעכו יקוו לנצל את ההזדמנות, כמובן, לעשות צעד נוסף אל עבר יתרון הביתיות בפלייאוף.

ארצית דרום: ארז מרקוביץ' (הפועל לוד)

האמת, הייתה לנו הרגשה שלמרות שהוא לא נעשה צעיר יותר, גם העונה ארז מרקוביץ ימצא את הדרך להגיע לפחות פעם אחת לרשימת המצטיינים השבועית שלנו. הסנטר הותיק שעושה חיל בארצית בשנים האחרונות ושיחק בשתי האלופות האחרונות של הדרום (יבנה ורחובות) עבר העונה לאתגר צנוע יותר בדמותה של הפועל לוד שבכלל ירדה ליגה בעונה שעברה ונשארה רק בזכות ויתור של קבוצה אחרת.

ההתחלה באמת הייתה לא פשוטה עם שלושה הפסדים רצופים וחילופי מאמנים, אבל מאז לוד התייצבה והתחילה לצבור גובה, וביום ראשון הגיעו הלודאים למשחק חוץ מאתגר מאוד מול חבל מודיעין השנייה בטבלה. אבל רק תתנו למרקוביץ אתגרים כאלה והוא פורח. הופעה נהדרת של הסנטר, כזו שהזכירה את ימיו הטובים בליגת העל הסתיימה עם 28 נקודות אישיות וניצחון גדול ומפתיע ללוד, 89-85, שהשלים לה דאבל עונתי נאה על סגנית המוליכה ולמרקוביץ את הכניסה העונתית לרשימת המצטיינים שלנו.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();