עמית גור, שומרת על מקום שלישי


לאומית: סיבוב חדש, יחסי כוחות ישנים
שי ברק ,27/01/2018

הסיבוב השני נפתח ללא הפתעות. למעט הניצחון של כאוכב על וינגייט כל הקבוצות השלימו ניצחון כפול על היריבה. גם הצטרפותה של אוריאן אמסלם לא עזרה לפ"ת לנצח את הגלבוע ולמרות שטל אנקונה הצטרפה לגליל, תל כביר היו קרובות להפתיע. בקשיים נתקלו גם כפ"ס בחיפה וירושלים ברמה"ש אך יצאו משם עם ניצחונות. כשמעגן מיכאל והפועל ראשל"צ שמרו על הבית עם ניצחונות גדולים.

טבלת הליגה:
1. הפועל ראשל"צ 27 נק' (320+)
2. הפועל גליל עליון 27 נק' (239+)
3. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 27 נק' (275+) [משחק יותר]
4. הפועל כפ"ס 25 נק' (186+)
5. אס"א ירושלים 24 נק' (48+)
6. הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 23 נק' (65+)
7. אליצור ת"א 21 נק' (35-)
8. מכבי חיפה 21 נק' (49-)
9. הפועל כאוכב 19 נק' (132-)
10. אקדמיית וינגייט 18 נק' (34-)
11. מכבי תל כביר 17 נק' (190-)
12. א.ס. רמה"ש 17 נק' (199-) [משחק יותר]
13. הפועל באר טוביה 16 נק' (193-)
14. הפועל פ"ת 15 נק' (301-)

מכבי חיפה 66 – הפועל כפר סבא 74


חיפה נחלו הפסד גדול בפתיחת העונה בכפ"ס במה שהסתמן כפערי הכוחות בין השתיים. בסיבוב השני, חיפה, קבוצה בייתית במיוחד, קיוותה להראות שמסוגלת להתמודד נגד כפ"ס שבינתיים התחזקה ביהב יעקובוביץ והיתה קרובה לעשות זאת. אבל רק קרובה. האורחות מהשרון פתחו חזק עם 8-0 מהיר שהתחלק בין מרבית שחקניות החמישיה. חיפה התעוררה בזכות שיר רביב שרשמה את 6 הנקודות הראשונות של קבוצתה וסגרה את ההפרש לארבע. נקודות של גולדין ויעקובוביץ שחגגו בצבע כשמנגד שלשה של עיבל ועוד מהלך 3 נקודות של בהיר השאירו את חיפה במשחק אבל את היתרון אצל האורחות כש-3 קליעות מדויקות מהקו של נור כיוף סגרו את הרבע הראשון 23:17 כפ"ס.

ברבע השני ניר בהיר החלה לצבור נקודות בכל דרך אפשרית, 2 שלה מהקו ועוד סל בצבע בתוספת שלשה קירבו את חיפה עד 29:27, אך יעקובוביץ' המשיכה לעשות צרות למארחות בצבע והעלתה את האורחות ליתרון 35:27.
שירה בן דוד עם 4 מהספסל ושלשה של עיבל קירבו את חיפה עד 41:39 בהפסקה והרבה אופטימיות למחצית שניה טובה.

הרבע השלישי המשיך להיות שקול כשעיבל עם 5 רצופות כולל שלשה שלישית העלתה ליתרון ראשון במשחק לחיפה 44:43 כאן החמיצו המארחות הזדמנות לברוח עם כמה איבודי כדור והחטאות ממצבים נוחים ושלשה של גולדין אחרי נק' עונשין של יעקובוביץ' הוציאה את כפ"ס מהדקות הרעות 47:44. אביטל ענתה בסל השדה הראשון שלה וצימקה לנקודה וכשכפ"ס צריכה נקודות היא פונה לותיקות שרון רשף וטלי בן ישי שהוסיפו עד סוף הרבע כ"א שלשה וסל שדה נוסף כדי להקפיץ את האורחות עד 60:52 וממש בסמוך לבאזר צימקה עיבל ל60:54 בתום הרבע השלישי.

הרבע הרביעי היה אגרסיבי בהרבה וקצב צבירת הנקודות נעצר. שתי הקבוצות שמרו מצוין וכפו זריקות קשות ואיבודי כדור על היריבה. כשהיה נדמה שכפ"ס שולטת בנעשה אחרי נקודות עונשין של גולדין הגיעו סלים של אביטל, תירוש ושלשה גדולה של רביב שצימקה, 64:62 בלבד עם 3 דקות לשחק, כשהכסף על השולחן המארחות לא הצליחו להשלים את המהפך ומי אם לא טלי בן ישי הבלתי נגמרת בשלשת קלאץ' קריטית שמרה את הניצחון אצל האורחות.
חיפה לא ויתרה ועם 4 רצופות של בהיר עוד צימקה ל69:66 דקה לסיום. אך אז שירה שכט הצליחה להכריע את המשחק עם סל גדול 40 שניות לסיום כאשר שלשה של סהר דגן 10 שניות לסיום חתמה את התוצאה.

קלעו למכבי חיפה: שיר רביב 17, ניר בהיר 16, ירדן עיבל 15, בר אביטל 7, שירה בן דוד וספיר תירוש 4 כ"א, נור כיוף 3.
קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין 18, טלי בן ישי ויהב יעקובוביץ 16 כ"א, שרון רשף 11, שירה שכט 8, סהר דגן 3, חן הולצר 2.אקדמית וינגייט 66 – הפועל כאוכב 72 (בהארכה 62:62)


במחזור שפתח את העונה הגיעה וינגייט לכאוכב. אז, כאוכב, עם הדר לוי, שחר ימין ודיאנה רובנס בסגל מחוזק בנערות מוכשרות ניראו כמי שמסוגלות להתמודד אפילו בצמרת הליגה, אבל למרות שהובילו במשך שלושה רבעים הגיע המהפך הגדול שעשו וינגייט ויצאו מכאוכב עם ניצחון גדול ראשון. סיבוב עבר והקבוצות נותרו צמודות ביניהן בטבלה והפעם כאוכב הגיעו להתארח בוינגייט, פיגרו במהלך המחצית הראשונה אבל סגרו טוב יותר את המשחק עם ניצחון גדול בהארכה, האם הן עוד מסוגלות להציל את העונה ולסיים בחלק העליון?

ארבע נקודות רצופות שאחריהן שלשות של ניצן עמר (7 נקודות ברבע מצוין) ושל מוריה חסון הורידו את ויגנייט ביתרון 22:15 מול 11 נקודות משותפות של בר גילינסקי והדר לוי. אז קרה מהלך מפתיע כשכאוכב נעלו את ההגנה ועד לסיום המשחק קלעו וינגייט 44 נקודות מהן 35(!) של גרזון וגיטצ'נקו והשאר של עמאר. אנגל ושרביט שנעדרו בגלל פציעות ושלוש מנסיבות אישיות, חסרו למקומיות שלא הצליחו להוציא לפועל את ההתקפות המסודרות ועם יכולת אישית של שלוש שחקניות היה להן קשה במיוחד להתמודד מול הצעירות של כאוכב. 8 נקודות של אסיל עודה ברבע השני החזיר את כאוכב למשחק עד 41:39 וברבע השלישי יחד עם גילינסקי ועודה היתה זו דאליה חטיב עם חמש נקודות ששלחה את המשחק לשוויון 54, אחרי 3 רבעים.

גם הרבע האחרון הסתיים בשוויון. פיירוז חאג' מוחמד שסיימה את החצי הראשון עם 4 נקודות הוסיפה 6 נקודות אישיות במאני-טיים ואחרי שוויון 62 בתום הזמן החוקי, היא יחד עם גילינסקי, לוי ועודה ברחו 10-4 בהארכה. בוינגייט רק 4 נקודות עונשין של גרזון היו התפוקה ההתקפית וזה לא הספיק נגד האורחות שהשיגו יתרון חוץ חשוב ועלו על חשבון היריבה למקום התשיעי בליגה.

קלעו לאקדמית וינגייט: ליאור גרזון 26, אלכס גיטצ'נקו 19, ניצן עמאר 11, מוריה חסון 6, גלי בן מרדכי 4.
קלעו להפועל כאוכב: בר גילינסקי-סלע 18, אסיל עודה 15, הדר לוי ופיירוז חאג' 10 כ"א, שחר ימין 8, דאליה חטיב 7, פריאל חטיב 4.א.ס רמת השרון 43 – אס"א ירושלים 44


רמת השרון לא עושות חיים קלים ליריבות שמגיעות לאוסישקין ומשבוע לשבוע נרשם עוד שיפור ביכולות הקבוצה מהשרון, אך גם במשחק צמוד כמו זה שהתקיים נגד ירושלים הסתיים בהפסד נוסף גם אם הכי צמוד שיש. רמה"ש פתחה לא טוב את המשחק ונקלעה לפיגור בשלב מוקדם של המשחק כשנקודות של רפאל וגרוסמן הובילו את האורחות ליתרון . יערי , צוובנר ומייברג רדפו אבל הרבע הראשון הסתיים 13:6. השלוש היו גם היחידות לקלוע ברבע השני ובירושלים אורית קופר ניצלה את הרפיון האורח כדי לקלוע 9 נקודות מתוך ה-25 הראשונות של קבוצתה במחצית שהסתיימה, 23:15. קופר שהיתה צריכה לקחת את קבוצתה לניצחון, נעלמה במחצית השניה וככל שרמת השרון שיפרה יכולותיה , קופר לא הצליחה להתמודד ורמה"ש עם 4 נקודות של צוובנר וחמש של מייברג נשארו צמודות ומי שהוכיחו בגרות ואחריות בירושלים היו הדר רפאל בשלשה חשובה, נטע רפאל עם 4 נקודות והגנה נהדרת ואלי סילפן שחתמה את הרבע ביתרון אורח 34:28.

הרבע האחרון היה לא פחות צמוד, כשירושלים כבר התרחקה לניצחון מנקודות של יולי גרוסמן ואלי סילפן, הגיע רבע נהדר של נועה שמשי עם 7 נקודות אישיות ויחד עם ענבל יערי ונקודות עונשין חשובות של ניצן קוך התקרבו עד מרחק נקודה מהאורחות אך לא הצליחו לעשות יותר מזה וירושלים, בשיניים, שומרת על מרחק משחק מהמקום הרביעי.

קלעו לא.ס רמת השרון: דרור מייברג 11, ענבל יערי 10, אביטל צוובנר (7 ריב') ונועה שמשי (5 ריב') 8 כ"א, ניצן קוך וענת לין 3 כ"א.
קלעו לאס"א ירושלים: אורית קופר 12, יולי גרוסמן 8, הדר רפאל 7, אלי סילפן 6, רותם רוכסאר 5, נטע רפאל 4, גילי ליאור 2.הפועל ראשון לציון 74 – הפועל באר טוביה 41


איזה שינוי מדהים עשתה הפועל ראשל"צ בתודעת אוהדי הכדורסל. במחזור הפתיחה של העונה הגיעו ראשל"צ לבאר טוביה, יצאו ממנה עם ניצחון והרימו הרבה גבות על התוצאה המפתיעה של הנערות מול הקבוצה הותיקה מבאר טוביה. סיבוב אחד חלף וכעת עולה השאלה "איך רק 30 הפרש?" בניצחון ראשל"צ על היריבה.

זו ראשל"צ החדשה, בעוד הגליל מתקשות נגד תל כביר ומנצחות ב-8 הפרש. ראשל"צ, ללא שחר ברנר הפצועה מוליכה 37:15 נגד קבוצה עם שרון זאבי.

גילי אייזנר ואנה שפובלוב פתחו את המשחק בנקודות מהירות , אחריהן שלשה של מיכאליץ ונקודות של סלס בדרך לרבע סולדי של 13 נקודות מול פתיחה טובה של וקסלר, ניצן ואורן שהיו קרובות רק 13:11. המשחק הצמוד הסתיים ברבע השני. מור בורודובסקי ומיטל לוי קלעו 4 נקודות שהיו כל הנקודות של האורחות ברבע וההגנה הטובה של ראשל"צ גם תורגמה להתקפה יעילה במיוחד שנפתחה במתפרצות ונקודות בצבע של קארש, סלס, מיכאליץ ואייזנר ונמשכה בארבע שלשות, שתיים מהן של עמית בן אליעזר שמתגלה כאחת השחקניות היעילות בליגה. 37:15.

ברבע השלישי באר טוביה אמנם קלעה יותר נקודות (7 סה"כ) אבל רק סל שדה אחד של יובל ניצן. בראשל"צ נהנו מ-עוד דקות טובות של מיכאליץ (7 נק' אישיות ברבע) ושלשות גם של סלס, שפובלוב וקארש עד 60:22 בסוף הרבע השלישי ורבע אחרון לפרוטוקול בו גם גל אטרקצ'י קלעה מבחוץ וכל שחקניות הסגל סיימו עם נקודות ושמרו על המקום הראשון לפני הנסיעה לגלבוע.

קלעו להפועל ראשון לציון:דניאל קארש 23, ניקול מיכאליץ 18, גאיה סלס ואנה שפובלוב 9 כ"א, גילי אייזנר 4, גל אטרקצ'י 3.
קלעו להפועל באר טוביה: יובל ניצן 18, חופית וקסלר 10, מור בורודובסקי 6, שרון זאבי 3, לי אורן 2.הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 75 – אליצור תל אביב 46


בסיבוב הראשון אליצור ת"א שמרה את מעגן מיכאל קרובה במשך לא מעט דקות, אבל הערב בביתה, מעגן מיכאל לא השאירה לת"א סיכוי ולמרות שהיא עדיין ללא שי אלון הפצועה כבר בתום הרבע הראשון הוליכו המארחות בהפרש דו ספרתי ואת המחצית חתמו ביתרון 44:22. הפרש שגדל במחצית השניה.

עם 7 נקודות של שירלי שבתאי ברבע הראשון ועוד שלשות של מאי אשל ועמית גור ברחו המקומיות כבר בפתיחה כשת"א הצליחו עם 8 נקודות של שחקניות הפנים שטרית ועטיה לשמור את עצמן איכשהו במשחק, 24:12 בתום עשר דקות של משחק. שלשות נוספות של אשל ושבתאי עם נקודות חשובות של גור ואלה יערי הגדילו את ההפרש כשברבע השני רק מורן שטרית עם 8 נקודות מתוך ה-10 של קבוצתה, היתה מסוגלת לתת 'פייט' למארחות שבהפסקה הוליכו ב-22 הפרש.

אמנם לשטרית הצטרפו ברבע השלישי גם הללי ויובנוביץ אבל כשכולן יחד קלעו 9 נקודות בלבד ומנגד ספגו 19 נקודות מהן 4 של חג'ג' ואחריה 8 נקודות של עמית גור הוליכה מעגן מיכאל בתום שלושה רבעים 63:31 והרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד.

קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל: עמית גור 23, שירלי שבתאי-קאלו 15, דניאל חג'ג' ומאי אשל 10 כ"א, אלה יערי 9, נועה רודה 6, אורלי זילברברג 2.
קלעו לאליצור תל אביב: מורן שטרית 23, חנה הללי 7, לירון שיפטר 6, יהל יובנוביץ וענבל מיכל 3 כ"א, שרית עטיה וסבינה מרדנוב 2 כ"אהפועל פתח תקווה 46 – הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 73


למרות כל הפרסומים של מנהלת הליגה על כך שפ"ת בליגת העל התחזקה באוריאן אמסלם, מי שתהנה משירותיה של הגארדית הבינלאומית היא הקבוצה מהלאומית. אמסלם ששיחקה בעבר בליגת העל וגם בחו"ל בשוויץ ובמכללות בקנדה חזרה לישראל ורצתה להצטרף לליגת העל, אך בפ"ת הצליחו להפוך פעולת רישום פשוטה למורכבת – איחרו את רישום השחקנית בליגת העל וכך נותר לה לבחור בקבוצת הלאומית של האגודה ולנסות להשאיר אותה בליגה.

אמסלם, הגיעה במקומה של דורין רדט שהמשיכה את אחותה ועזבה גם היא את נועלת הטבלה. רדט עברה בשבוע העברות האחרון לאליצור ת"א. כך שעם אמסלם וללא רדט אירחה פ"ת את גלבוע מעיינות שחסרה בנוסף לשבת כהן גם את מובילת הכדור השניה, ענבר לברון, שנפצעה בבוקר המשחק.

ההתחלה היתה כולה אדומה, בפתח תקווה פתחו באיזורית ושתי שלשות של עלית כהן פתחו את ההגנה הביתית ואחרי 3 דקות התוצאה 12:4 לגלבוע. אוריאן אמסלם בנקודת בכורה קבעה 12:6 ובר נמני הורידה ל-4 בלבד. דניאל סנפורד ומאי מלכין החזירו ל-8 אבל הילה הניג ועדן מצראווה הורידו את ההפרש לשש לפני שיעל טויטו והדר גוטין סגרו רבע 23:14 אדום. הילה מימון פתחה את הרבע השני עם 5 אישיות אבל זה היה הרבע של מאי מלכין שהפציצה 3 שלשות ברבע מצויין גם של נעה שמעוני , מאיה וינד וגילי ארמה, ההגנה האדומה עבדה מצוין ורבע של 20-9 סיים מחצית ראשונה 43:23.

מכאן המשחק היה בשליטה בלעדית של האורחות, למרות שהילה הניג ניצלה ריפיון הגנתי בפתיחת המחצית עם 5 אישיות ועוד 4 של הילה מימון ההפש ירד ל-16 בלבד. לפ"ת לא היו כלים לחזור יותר מכך ו עלית כהן שברה בצורת בדרך ל-19 הפרש (47:28) אבל בפתח תקווה עשו קולות חזרה כשבר נמני מצאה את הטבעת אבל יעל טויטו ומאיה וינד סגרו רבע שלישי 54:36.

ההפרש נשאר סביב ה-19 כשטויטו עושה סל ועבירה ובר נמני הגיבה ובסיום טויטו, סנפורד ושלשה נוספת של מלכין רצו עד 66:41 ואם קודם לא היה ברור שהוכרע המשחק, משם ועד לסיום היה לפרוטוקול בלבד.

קלעו להפועל פתח תקווה: הילה הניג 17, הילה מימון 10, בר נמני 7, יעל קונטנט 5, מאיה משה, עדן מצאוורה ואוריאן אמסלם 2 כ"א.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: מאי מלכין 16, עלית כהן 11, יעל טויטו 10, הדר גוטין ומאיה וינד 9 כ"א, דניאל סנפורד 8, נעה שמעוני וגילי ארמה 4 כ"א, מאיה ברקוביץ 2.מכבי תל כביר 56 – הפועל גליל עליון 64


גליל עליון שהתחזקו בחלון ההעברות כצרפו לקבוצה את טל אנקונה, מהגארדיות המובילות בליגה הלאומית בשנים האחרונות ואחת השומרות הטובות בליגה. אנקונה שהצטרפה רק לאחרונה לא הרבתה לשחק, אך גם בלעדיה לגליל העליון היה צריך להיות קל הרבה יותר במשחק הקצוות. מנגד, הם פגשו בתל כביר שנמצאת במגמת שיפור משמעותית. הפגרה עשתה למארחות טוב והן היו קרובות להפתיע את הגליל כשהובילו במחצית 29:25 ובסוף הרבע השלישי היתה התוצאה שוויון 41, אך האורחות ניצלו את הקור הרוח והנסיון של השחקניות שלהן ברבע האחרון עם 8 נקודות של רבקה רוס ועזרה של קרן נחמה ומיתר אסולין ברחו 23-15 והכריעו את המשחק.

עם 6 נקודות של קרן נחמה ועוד חמש של רוס פתחו הגליל את המשחק טוב ועלו ליתרון מוקדם 17:13 בסוף הרבע הראשון כמצד שני היתה זו לי קפיטולניק עם 8 נקודות ששמרה את תל כביר במשחק. הרבע השני היה הטוב במשחק של שפירו ותל כביר. הגבוהה המקומית ביחד עם שלשות של סגל וקפיטולניק יצרו מהפך ויתרון 29:25, כשבגליל הצליחו לייצר רק 3 סלי שדה בכל הרבע. רוס לקחה אחריות ברבע השלישי עם 5 נקודות מהירות ואז הגיעו שלשות של לפושניאנסקי, רוזנסטון ועוד אחת של רוס שהצליחו למחוק את הפיגור. קפיטולניק ומלודי ואהל במשחק טוב עוד שמרו את תל כביר ביתרון לקראת הרבע האחרון בו רק חן סגל הצליחה לתפקד בסגל המקומי העייף וכאמור בגליל ידעו לחתום טוב את המשחק ולרדת עם הניצחון.

קלעו למכבי תל כביר: מלודי ואהל 17 ולי קפיטולניק 17 כ"א, חן סגל 9, יאנה שפירו 6, יפית כהן 4, עינב אסולין 3
קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 16, קרן נחמה 15, שני לוי 12, מיתר אסולין 8, אמה רוזנסטון 6, נוי לפושניאנסקי 5, טל אנקונה 2.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();