חוזר לרמלהארצית: ברוך השב אילן ברקוביץ
ספסל ,21/01/2018

לא מעט שינויים והחתמות היו לו בפגרת הגביע, והקבוצות עשו התאמות לקראת הסיבוב השני. הספתח בדרום כולל שני משחקי צמרת בתוך הרביעייה הראשונה, ואילן ברקוביץ' אחד שחוזר לליגה. בצפון בעיקר מפגשי קצוות וקבוצות שמחפשות נקמה. יהיה כיף.

-- ענר חתואל, אדי מינץ --

דרום

הסיבוב השני והמכריע של העונה יוצא לדרך. כמו תמיד, ובמיוחד בעונה צמודה וצפופה כמו השנה, ההפרשים בתוצאות בין הקבוצות מקבלים חשיבות גדולה. לנוחותכם צירפנו בסוגריים את התוצאות מהסיבוב הראשון.

הפועל חבל איילות 90 - מכבי שוהם 70


מכבי עירוני רמת גן - הפועל חבל מודיעין (19:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם: 66:97 לחבל מודיעין)

אם הפלייאוף היה מתחיל עכשיו, זה המשחק שהייתם רואים. בינתיים אתם מקבלים משחק נהדר שבו השלישית מארחת את השנייה. בסיבוב הקודם המשחק ביניהן אמנם הסתיים בניצחון מהדהד ב-31 הפרש לחבלמו, אך מאז ר"ג הספיקה להתאושש ולהתייצב. ובזכות פיניש נהדר של הסיבוב, שכלל חמישה ניצחונות רצופים, היא הגיעה עד למקום השלישי. רמת גן היא גם היחידה שנותרה ללא הפסדי בית בליגה, מאזן שיעמוד למבחן אמיתי מול ההתקפה הטובה בליגה של חבלמו. שתיהן הודחו השבוע מהגביע עם הפסדי בית מפתיעים והן פנויות מעתה להתרכז בדבר האמיתי, הבטחת המקום בפלייאוף.


הפועל לוד - מכבי מעלה אדומים (19:30, אולם תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם 60:76 למעלה אדומים)

אם בפסקה למעלה אלו היו השנייה והשלישית, הפעם אלו הראשונה והרביעית שנפגשות לעוד משחק צמרת מרתק שגם הוא עשוי גם לחזור על עצמו בפלייאוף. לוד בזכות פיניש נהדר של הסיבוב הראשון מצאה עצמה בתוך הרביעייה הראשונה, אם כי היא יודעת שהליגה צפופה וכל הפסד יכול להרחיק אותה מהיעד. מעלה אדומים צירפה בפגרה את דורון קצף המנוסה שיעבה את הקו האחורי וינסה לעזור לה לשמור על המקום הראשון במשחק חוץ לא פשוט, דבר שהתקשתה בו מאוד העונה.


אליצור 'איתו' אשקלון – מכבי פ"ת (19:30, אולם אגמים, אשקלון. בסיבוב הקודם 43:63 לפ"ת)

בסביבוב הקודם פ"ת היממה את כולם כשהכניעה ללא תנאי את אשקלון היומרנית בדרך לפתיחת עונה מצוינת של שלושה ניצחונות רצופים. מאז השיגה עוד שניים בלבד, מה שגרם למאמן הקבוצה עידן דורון להודיע בפגרה שהספיק לו והוא עוזב את תפקידו. מי שיחליף אותו בתפקיד וינסה לייצב את המערכת הוא אבי קצנברג הותיק. המבחן הראשון שלו הוא מול אותה אשקלון שגם היא החליפה מאמן ונראית אחרת לגמרי, ותבוא עם מוטיבציה לכפר על אותה תבוסה.


מכבי בת-ים - הפועל מבועים מרחבים (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם 101:100 לבת-ים)

בת-ים שהתחילה חלש את העונה סיימה את הסיבוב עם ארבעה ניצחונות מחמשת המשחקים האחרונים, ורוצה להמשיך במומנטום גם בסיבוב השני. מבועים לעומתה ספרה באותו פרק זמן חמישה הפסדים ורק מחפשת דרך לצאת מהמשבר. בקבוצה מהדרום צירפו בפגרה את הסנטר טל אזולאי ויקוו שהסיבוב החדש יוציא אותם לדרך חדשה. בסיבוב הקודם זה הלך הכי צמוד שאפשר והסתיים רק אחרי שתי הארכות. לא נתנגד למותחן כזה גם הפעם.


הפועל גזר/נען - אליצור רמלה (19:30, אולם 'הרפת', קיבוץ נען. בסיבוב הקודם 78:70 לרמלה)

הסאגה הגדולה של הפגרה הסתיימה והשם הכי מעניין שיש לנו להציע חוזר לארצית - אילן ברקוביץ' חוזר לליגה ומצטרף לרמלה. ברקוביץ', שעוד עשרה ימים יחגוג את יום הולדתו ה-43 (!) ינסה לעזור לרמלה לעצור את כדור השלג של ששת ההפסדים הרצופים ולטפס בחזרה מעל הקו האדום. רמלה צירפה בנוסף גם את הגבוה רון נקרשביץ' שהחליף את עומר שושני שעבר לשוהם, ויחד איתם ברמלה מגלים אופטימיות זהירה לקראת הסיבוב השני. התחנה הראשונה בדרך להתאוששות מחכה בקיבוץ נען, שם הקבוצה המקומית אמנם מדורגת אחרונה, אבל גם היא רוצה להחלץ מהתחתית ותנסה לנצל את הביתיות שלה לשם כך.


צפון

הפועל נצרת עלית 72 - אליצור גבעת שמואל 68


עירוני אליצור נתניה - הפועל ג'ת (19:30, ביה"ס ישורון, נתניה. בסיבוב הקודם 77:65 לנתניה)

דרבי שרוני ומפגש קצוות בין הראשונה ללפני אחרונה. בקיצור-לא כוחות. נתניה פייבוריטית ברורה ולאורחת זו תהיה משוכה גבוהה מדי. בכדי להינצל מירידה לליגה א' היא תצטרך פשוט למצוא בהמשך הדרך יריבות ברמתה.


הפועל עכו - ביתר כפר יונה (19:00, משה שרת 5, עכו. בסיבוב הקודם 76:78 לכפר יונה)

שתי יריבות ותיקות שהמפגשים ביניהן תמיד היו לוהטים. עכו סוף סוף חזרה לתמונת הפלייאוף (מאזן 4-7, ותודה לג'רמיין הול), כפר יונה נמצאת במקום טוב באמצע (מאזן 6-5). עכו בכושר מצוין והיא תרצה גם לשמור על מקומה ברביעייה הראשונה וגם לגמול לאורחים על ההפסד המפתיע בסיבוב הקודם. יהיה קשוח, יהיה צמוד אבל הנקודות יישארו בצפון.


הפועל מעלות - עירוני 'שיקו' קריית אונו (20:30, אגם מונפורט, כרמיאל. בסיבוב הקודם 75:68 למעלות)

אמנם סוג של קרב קצוות בין המארחת מהמקום החמישי (מאזן 4-7) והאורחת מהמקום העשירי (מאזן 7-4), אבל שתיהן מגיעות למפגש אחרי 3 הפסדים רצופים. מעלות לוטשת עיניים לרביעייה הראשונה וקריית אונו מביטה בדאגה על מיקומה שמוביל למבחנים. אז מי תצליח לשנות את המומנטום שלה? ולמי הפגרה תעזור לחזור לתלם? יתרון קל לבייתית אבל זה לא אומר כלום.


מכבי כרמיאל - מ.ס. צפת (20:00, היכל הורוביץ', כרמיאל. בסיבוב הקודם 69:77 לצפת)

עוד מפגש קצוות והפעם בין שתי שכנות גיאוגרפיות. כרמיאל מחזיקה את כל הליגה על הכתפיים (מאזן 11-0) ונראה שהיא ויתרה. עופר דיגמל וחבריו (מקום שלישי, מאזן 3-8) מגיעים כפייבוריטים ברורים וכל דבר אינו ניצחון חוץ יהיה הפתעה רבתי.


א.ס. רמה"ש - הפועל עמק חפר (20:00, אורנים, רמה"ש. בסיבוב הקודם 71:73 לעמק)

משחק בין אחת משתי המובילות (מאזן 2-9) לבין קבוצת אמצע טבלה (מאזן 6-5). רמה"ש מגיעה בתנופה אדירה עם 6 ניצחונות רצופים כשהסקור הממוצע בהם עומד על לא פחות מ-97 נקודות. צעירי העמק שהפתיעו בסיבוב הקודם ינסו לתת פייט, ספק אם זה יעזור. הרמה של השרון גבוהה יותר מהאיכות שיש לעמק להציע. והיה פה משחק מילים.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();