נערות א': מחר רבע גמר גביע המדינה
שי ברק ,30/12/2017

הבשורה הגדולה ברבע הגמר היא השיטה החדשה שבהגרלה עיוורת נקבעו משחקי רבע הגמר, כך זכינו לשני מפגשים מסקרנים על טהרת הפלייאוף העליון (חולון-רעננה ו-גלבוע-רמת השרון) ומפגש אחד בין שתי יריבות מהפלייאוף התחתון כעמק יזרעאל תארח את נתניה ואחת מהשתיים תעשה עונה גדולה כשתעפיל לחצי הגמר. במשחק הרביעי ראשל"צ פייבוריטית במשחק החוץ נגד קבוצת התחתית מירושלים.

אליצור חולון – מכבי רעננה (19:30, אולם "שמיר")
בשבוע שעבר השיגה חולון הישג גדול כשהעפילה לפלייאוף העליון במחזור האחרון עם ניצחון הירואי על רמת השרון, אך מכבי רעננה היא לא רמת השרון ולמרות שחולון מארחת ואצלן בבית הכל יכול להיות מכבי רעננה היא הבלתי מנוצחת במחוז הדרומי וכבר שיחקה העונה באולם "שמיר", אז הסתיים המשחק בניצחון רעננה 65:47.
בסגלים דומים יחסית נפגשו השתיים גם ברבע גמר ליגת העל לתיכונים כשאוסטרובסקי מרעננה ניצחה בקרית שרת חולון 68:38.

אמנם חולון הצליחה להקשות על רעננה, אבל כשברעננה רואים תואר הן הרבה יותר קטלניות וגם איילה רוט שחוזרת לכושר ומחזקת את שלי סירקיס, שירה עתיר ונועה גבעון הופכת את האורחות למסוכנות יותר. גל שקורי, דניאל כהן ושקד לוי.

כדי להגיע לרבע הגמר ניצחה אליצור חולון את בנות הרצליה 60:47
כדי להגיע לרבע הגמר ניצחה מכביר רעננה את זיכרון יעקב 77:51הפועל גלבוע מעיינות – א.ס. רמת השרון (20:00, אולם "גן-נר")
משחק שהתאפשר רק בזכות השיטה החדשה של ההגרלה. באופן מסורתי הגלבוע משחקות נגד יריבות מהצפון ומהשרון הצפוני עד לשלבי ההכרעה ורמת השרון משחקות נגד יריבות מהדרום. הפעם התאפשר להן להיפגש לראשונה העונה במשחק נוק אאוט. השתיים עוד ישחקו פעמיים בפלייאוף העליון כולל במחזור הראשון (כלומר מפגש נוסף יתקיים בעוד שבועיים), אבל ברבע הגמר זה משחק שאין ממנו דרך חזרה.

גלבוע מעיינות מגיעה במאזן מושלם, הן עדיין לא הפסידו העונה במסגרת הליגה ומגיעות עם הרבה מאד ביטחון שבבית שלהן אפשר לנצח את היריבה החזקה מרמה"ש, והקאמבק שביצעו בשבוע שעבר נגד חולון (למרות שהמשחק הסתיים בהפסד) מוכיח שמדובר בקבוצה שקשה מאד לשבור אותן.

כדי להעפיל לרבע הגמר ניצחה הגלבוע את מכבי חיפה 59:25
כדי להעפיל לרבע הגמר ניצחה רמת השרון את קבוצת ראשל"צ(2) 70:28אס"א ירושלים – הפועל ראשון לציון (19:30, מרכז "קוסל")
אס"א ירושלים שום נפגשת עם הפועל ראשון לציון ומה שלא עבד לבוגרות בגביע האיגוד קשה להאמין שיעבוד לנערות בגביע המדינה, גם כשראשל"צ ללא דניאל קארש, הן מספיק עמוקות כדי לצלוח את המשחק ולהעפיל לחצי הגמר. בירושלים אבל יש אופי ונטע רפאל, עומר אמסלם ומעיין צוריאל ינסו להיות הפתעת המפעל ולהדיח את ראשל"צ.

כשהשתיים נפגשו במסגרת הליגה באולמה הבייתי של ראשל"צ הסתיים המשחק בניצחון של ראשון 85:35.

כדי להעפיל לרבע הגמר ניצחה אס"א ירושלים את קבוצת המשנה של אליצור חולון "שמיר" 66:34
כדי להעפיל לרבע הגמר ניצחה הפועל ראשל"צ ברמת חן 82:32הפועל עמק יזעאל – אליצור עירוני נתניה (20:00, קיבוץ גבת)
עוד מפגש נהדר שסיפקה לנו השיטה החדשה של הגרלת משחקים החל משלב רבע הגמר. בזכות ההגרלה זכינו ל-2 משחקים מעניינים בין קבוצות פלייאוף עליון ואילו המשחק האחרון הוא בין שתי קבוצות פלייאוף תחתון שיהיה זה המפגש היחיד ביניהן.

אליצור עירוני נתניה משובצת במחוז הדרומי ותמשיך להתמודד על ההישארות מול היריבות מהדרום. הפועל עמק יזרעאל לא העפילה לפלייאוף העליון אך רחוקה מאד מהתחתית ולכן לא נשאר לה הרבה על מה להתמודד העונה ודווקא בסיטואציה כזו הגביע הופך למטרה מרכזית.

כך שבזכות ההגרלה, קבוצת פלייאוף תחתון אחת תהיה בשלב חצי הגמר ויתאפשר לה לקבל את החשיפה וההכרה ואולי גם הגרלה נוחה וקצת מזל כדי שתמצא את עצמה בגמר.

הפועל עמק יזרעאל העפילה אוטומטית לרבע הגמר.
כדי להעפיל לרבע הגמר אליצור עירוני נתניה הדהימה את הפועל כפר סבא בביתה וניצחה 55:53

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();