סעודאי. יביא לכרמיאל ניצחון ראשון?ארצית: ג'ת וכרמיאל בקרב על הליגה
ספסל ,30/12/2017

שתי נועלות הטבלה בצפון מחפשות ניצחון ראשון לפני שהליגה בורחת. עוד משחק מעניין בצפון בין מעלות ועכו שנלחמות על הפליאוף, צפת מול עמק חפר וגבעת שמואל מול רמה"ש. בדרום מעלה אדומים רוצה לחזור למקום הראשון מול בת ים, חבל מודיעין תנסה לשמור עליו מול מבועים מרחבים, וגם דרבי קיבוצי.

-- ענר חתואל, אדי מינץ --

דרום

הפועל חבל איילות - הפועל גזר/נען (18:00, קיבוץ יטבתה)
'דרבי' הקיבוצים של הליגה. איילות ממשיכה בעונה הטובה שלה וביום שלישי האחרון קבעה שיא עונתי נהדר כשהמטירה 110 נקודות על הראש של מבועים בתצוגה התקפית נפלאה. הפעם תגיע ליטבתה גזר/נען, האחרונה בטבלה, שלא הצליחה לחצות את רף 60 הנקודות בשלושת משחקיה האחרונים. אמנם לאורחים יש (במפתיע משהו) את אחת משלושת ההגנות הטובות בליגה, אך עדיין נראה כי המשחק תלוי ברובו בשחקני איילות שמגיעים כפייבורטים.


אליצור רמלה - אליצור 'איתו' אשקלון (19:00, קרית האומנים, רמלה)

החודש הנוראי של רמלה נמשך והתבוסה בראשון האחרון לבת-ים הייתה הרביעית ברצף שגם דרדרה אותה לראשונה העונה אל המקום העשירי, ומתחת לקו האדום. לצערה, הפעם מגיעה לקרית האומנים משוכה גבוהה במיוחד בדמותה של אשקלון המתאוששת שמאז חזרתו של רועי בן יהושע לקווים נראית טוב בהרבה וכבר סופרת שני ניצחונות רצופים שהקפיצו אותה למקום השישי. ההתמודדות בעונה שעברה בין השתיים זכורה בעיקר בזכות מופע הפירוטכניקה של אוהדי אשקלון שעלה להם בקנס כבד ומשחק ללא קהל. בלי קשר, נראה כי גם הפעם יהיה מעניין, בעיקר על הפרקט.


מכבי מעלה אדומים - מכבי בת-ים (19:00, אולם הספורט מעלה אדומים)

בעונה שעברה המשחק בין השתיים במעלה אדומים הפך לאחת הדרמות הגדולות שנראו בליגה אי פעם, והסתיים אחרי לא פחות מארבע הארכות. העונה נסתפק אפילו בחצי מהכמות. מעלה אדומים חוזרת למבצר הביתי שלה אחרי הפסד החוץ הכואב לעירוני רמת גן שהוריד אותה מהפסגה אחרי שבוע אחד בלבד והיא מקווה שהחזרה הביתה תשיב אותה למסלול הניצחונות. האורחים מבת-ים שפתחו חלש את העונה מגיעים במורל גבוה אחרי שלושה ניצחונות רצופים וינסו להפתיע ולהאריך את הרצף שלהם בעוד ניצחון.


מכבי פתח תקוה - מכבי עירוני רמת גן (19:00, עולמות, פ"ת)

שתי הקבוצות מגיעות להתמודדות עם מאזן זהה של חמישה ניצחונות. שתיהן טובות מאוד בבית ושתיהן רעות מאוד בחוץ. כל אחת מהן הצליחה לנצח עד היום פעם אחת בלבד מחוץ לביתה מה שהופך כמעט אוטומטית את המארחת לפייבורטית בהתמודדות הזו. רמת גן שמגיעה אחרי הניצחון הענק על מוליכת הטבלה ממעלה אדומים יודעת שזה הזמן להוכיח שהם יודעים לנצח גם מחוץ לזיסמן, ואין מקום טוב יותר להתחיל ממנו מאשר ב'עולמות', הביתי מאוד. פ'ת מצידה תעשה הכל כדי שזה לא יקרה.


מכבי שוהם - הפועל לוד (19:30, אולם ניצנים, שוהם)

מי זוכר שעד לפני חודש וקצת שוהם עוד הייתה במקום הראשון, ולוד מתחת לקו האדום? כרגע נראה שהיוצרות התהפכו ובשוהם סופרים כבר ארבעה הפסדים רצופים שדרדרו אותם עד למקום השמיני בעוד אצל היריבה מלוד הסיפור בדיוק הפוך. שם סופרים ארבעה ניצחונות רצופים שהטיסו אותם ממעמקי הטבלה עד למקום הרביעי. האם האורחים יוסיפו עוד W לאוסף? יהיה מעניין לראות.


הפועל מבועים/מרחבים – הפועל חבל מודיעין (20:00, אולם הספורט מבועים)

מה קורה כשההתקפה הטובה בליגה עומדת לפגוש את ההגנה החלשה ביותר? זה מה שמצפה לנו בהתמודדות הזו, וזה כנראה לא יהיה הימור גדול לומר שיהיה כאן משחק רב נקודות. רז ניסים כהן וחבלמו שלו מגיעים אחרי תצוגת השיא (האישית והקבוצתית) מול פ"ת וירצו להוסיף עוד ניצחון לרשימה שישאיר אותם שבוע נוסף במקום הראשון. מהעבר השני תעמוד מבועים שמגיעה בכושר הגנתי ירוד למדי אחרי שבמחזור האחרון קבעה שיא עונתי שלילי כשספגה 110 נק' מול איילות. כל זה כנראה לא ממש מבשר טובות בשביל המקומיים, בטח כשממול תעמוד ההתקפה המסחררת של חבל מודיעין.


צפון

הפועל מעלות - הפועל עכו (19:00, אגם מונפורט, מעלות)
הדרבי הצפוני הגדול ומשחק המחזור. מעלות בשלהי הרביעייה הראשונה (מאזן 3-6), ועכו מעט מתחתיה (מאזן 4-5). שכנות במפה ושכנות בטבלה. מעלות פתחה מצוין אבל התקשתה בשני המחזורים האחרונים מול צפת ונתניה ואילו עכו טרם ניצחה העונה קבוצה מהרביעייה הראשונה. שני מאמנים ותיקים ומוערכים ראש בראש. משחק אש.


הפועל ג'ת - מכבי כרמיאל (20:00, חט"ב אלבירוני, ג'ת)
מפגש בין שתי הקבוצות שמחזיקות את כל הליגה על הכתפיים (מאזן 9-0) והזדמנות, לפחות בשביל אחת מהן, לצבור ניצחון בכורה בליגה. ג'ת כבר ניצחה העונה לא פעם במסגרת הגביע, לכרמיאל אפילו שם זה לא התחבר. יתרון הביתיות חשוב (לא שזה עבד עד כה) אבל כל תוצאה אפשרית. בכל מקרה אפשר כבר עכשיו לאחל מזל טוב לאחת מהשתיים.


בית"ר כפר יונה - הפועל נצרת עלית (20:00, אולם איש שלום, כפר יונה)
המארחת מהצמרת, הנושפת ברביעיית הפלייאוף (מאזן 4-5), מול האורחת שמנסה לברוח מהתחתית (מאזן 6-3). שתיהן נמצאות בכושר טוב. החברים מהכפר סופרים כבר 4 ניצחונות רצופים והאורחים מהצפון ניצחו 2 מתוך שלושת משחקיהן האחרונים. על הנייר בית"ר טובה יותר אבל נצרת עלית לא נוהגת להתבטל. משעמם לא יהיה.


מ.ס. צפת - הפועל עמק חפר (20:00, אולם הפיס ז'בוטינסקי, צפת)
שתי קבוצות נהדרות. צפת הסגנית בצמרת (מאזן 2-7) והעמק במקום טוב באמצע (מאזן 4-5). צפת ממעטת להפסיד ככלל ובביתה בפרט והעמק יכולה ביום נתון לנצח כל קבוצה בליגה. בגדול יש פה יתרון למארחים אבל הם יצטרכו להזיע בשבילו והרבה.


עירוני 'שיקו' קריית אונו - אליצור עירוני נתניה (יערך בשלישי)

קרב קצוות בין המארחת מהמקום התשיעי (מאזן 5-4) ובין המובילה הגאה. החברים מהקריה לא מצליחים לפתח מומנטום מיוחד והם מפסידים ומנצחים די לסירוגין ואילו האורחים מביטים על כולם מלמעלה. המארחים טרם ניצחו קבוצה מהרביעייה הראשונה וספק אם זה יקרה הפעם.


אליצור גבעת שמואל - א.ס. רמה"ש (ייערך בשלישי)
הגבעה שממוקמת במקום טוב באמצע (מאזן 4-5) מול השלישית מהצמרת הגבוהה (מאזן 2-7). המארחת, כמו עוד כמה קבוצות אמצע טבלה, לא מצליחה לפתח מומנטום מיוחד ואילו האורחת מציגה כלים התקפיים אדירים והיא מובילה את הליגה בכמות הנק' שנקלעו. צריך לקרות משהו מאוד מאוד חריג בכדי שתהיה פה הפתעה.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();