חוזרת אחרי היעדרות, איילה רוטהערב: מחזור של הכרעות בנערות א'
שי ברק ,23/12/2017

מחזור הסיום של שלב המחוזות מביא עימו דרמה גדולה כשבדרום כפ"ס וחולון נאבקות על הכרטיס הרביעי ובצפון מבין וינגייט, גליל, חיפה וזיכרון יעקב רק שתיים יסיימו בפלייאוף העליון. כל המשחקים יתקיימו החל מהשעה 19:00 (למעט שפרעם-כאוכב שייפתח בשעה 5) וסמוך לשעה 21:30 צפויות להתברר רשימה העולות לפלייאוף העליון. רעננה, ראשל"צ, רמה"ש, גלבוע וכאוכב כבר מחכות בפנים.

המחוז הצפוני לקראת מחזור הסיום:1. הפועל גלבוע מעיינות 18 נק' (343+) – סיימה את משחקי הסיבוב המוקדם
2. מכבי חיפה 14 נק' (105+)
3. הפועל כאוכב 14 נק' (111+)
4. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 13 נק' (20-)
5. אקדמיית וינגייט 13 נק' (133+)
6. הפועל עמק יזרעאל 13 נק' (44+) – סיימה את משחקי הסיבוב המוקדם
7. הפועל גליל עליון 12 נק' (53+)
8. הפועל נצרת אורתודוכסים 11 נק' (200-) – סיימה את משחקי הסיבוב המוקדם
9. מכבי נצרת 10 נק' (269-) – סיימה את משחקי הסיבוב המוקדם
10. הפועל שפרעם 8 נק' (300-)

במשחקים שלא קבעו דבר במשחקי הסיבוב המוקדם הבטיחה גלבוע מעיינות את הפיסגה עם מאזן מושלם במחוז הצפוני, 2 הקבוצות מנצרת סיימו עם הפסדים אך בכל מקרה יקדימו את שפרעם ועמק יזרעאל עשתה סיבוב ראשון טוב ועד לשבוע שעבר היתה קרובה להעפיל לפלייאוף העליון.

כעת נותרו 3 משחקים ששניים מהם ימשכו את מירב תשומת הלב על ההעפלה לפלייאוף העליון. וינגייט חייבת ניצחון כדי להעפיל, הפסד שלה יעלה את זיכרון יעקב או גליל עליון וחיפה לפלייאוף העליון.

ניצחון של וינגייט יבטיח לה את הכניסה לשמונה הגדולות ואז המשחק בין חיפה לזיכרון יקבע את זהות העולה הרביעית כשהמפסידה תרד לבית התחתון.


הפועל שפרעם – הפועל כאוכב (17:30, שכונת עוסמאן)
משחק חסר חשיבות של ממש יפתח את מחזור הנעילה. שפרעם עדיין ללא ניצחון מתחילת העונה תארח את כאוכב שהבטיחה, שנה נוספת, את כניסתה לפלייאוף העליון ובמאזן מרשים של שני הפסדים בלבד – יכולה לעשות לא מעט צרות לקבוצות הדרום. שפרעם תנסה בפלייאוף התחתון לנצח את יריבותיה לתחתית, בעיקר אלה מנצרת, אך נדמה שהשלימו שם עם הירידה.


הפועל גליל עליון – אקדמיית וינגייט (19:00, "הר וגיא")
ה-משחק! גליל עליון חזרה ממחנה אימונים בבלגארד שבסרביה , ותנסה להפתיע בבית את אקדמיית וינגייט ולהשאיר אותן מחוץ לפלייאוף העליון. נערות הגליל ניצלו את חופש חנוכה ונסעו למחנה אימונים במהלכו שיחקו בין היתר נגד קבוצת 'ראס' וקבוצה פרטיזן בלגראד, ערכו אימונים במתקנים המפוארים וניצלו את הזמן לטיול ולצפייה במשחקי יורוקאפ. עם החזרה לליגת הנערות הן יודעות שניצחון יכול להבטיח להן כניסה דרמטית לפלייאוף העליון בזכות ניצחונות על זיכרון ו-וינגייט אם חיפה תנצח בזיכרון יעקב יווצר בית משולש כאשר לגליל היתרון והן ימצאו עצמן במקום הרביעי.

וינגייט יודעות שזה מבחינתן להיות או לחדול, ניצחון והן בפנים – הפסד והן בחוץ. מכאן נשאר לנחש ולהעריך איזה הרכב יבחרו באקדמיה לרשום למשחק נגד הגליל. האם כמו נגד חיפה ייבחרו ללכת עם השחקניות שמתחילת העונה כוונו ללאומית נשים, או שימשיכו עם הסגל שרץ ברוב העונה (למעט חיפה) סגל שניצח בין היתר בעמק, את נצרת ובשבוע שעבר בשפרעם.
שכבת כיתה י"ב שיחקה אמש במשחק ליגה צמוד וקשה נגד חיפה ומעניין לראות את העומס שיבחרו בוינגייט להטיל עליהן. כנהוג שם, באקדמיה בודאי ישמרו את הקלפים קרוב לחזה. אבל מלחמה חסרת פשרות מובטחת במשחק המרכזי של המחזור.


הפועל זיכרון/מעגן מיכאל – מכבי חיפה (19:00, תיכון 'המושבה')
בדיוק באותה השעה שיפתח המשחק בגליל (למען הספורטיביות) ייפתח גם המשחק בעל החשיבות המכריעה בזיכרון יעקב. כשהדרמה תתפוס את מקומה אם וינגייט ינצחו בגליל.
אם חיפה תשיג ניצחון חוץ יקר תסיים במקום השני במחוז וזיכרון תרד למקום החמישי ולפלייאוף התחתון. אך אם זיכרון תשמור על הבית, בחיפה, בגלל בית משולש ויחס שלילי, יישארו מחוץ לפלייאוף העליון.
אוזן אחת בוודאי תהיה קרוייה לגליל, העיניים, הלב והזיעה יהיו על הפרקט.


במשחקים שהוקדמו (סיקורים יעלו עם תום המחזור המלא):
הפועל גלבוע מעיינות 66 – הפועל נצרת אורתודוכסיות 27
מכבי נצרת 27 – הפועל עמק יזרעאל 66
המחוז הדרומי לקראת מחזור הסיום:

1. מכבי רעננה 16 נק' (232+)
2. הפועל ראשון לציון 15 נק' (475+)
3. א.ס. רמת השרון 14 נק' (58+)
4. הפועל כפר סבא 13 נק' (65+)
5. אליצור חולון 13 נק' (56-)
6. הפועל ראשון לציון(2) 12 נק' (89-)
7. בנות הרצליה 10 נק' (100-)
8. אליצור עירוני נתניה 9 נק' (234-)
9. מכבי גני תקווה 9 נק' (188-)
10. אס"א ירושלים 9 נק' (163-)

רעננה, ראשל"צ ורמת השרון הבטיחו את שלוש המקומות הראשונים לקראת מחזור הנעילה כל השאר פתוח לחלוטין.

במוקד כמובן המשחק של חולון נגד רמת השרון כשניצחון בייתי לחולון והפסד של כפ"ס בראשון לציון יכניס, ברגע האחרון, את חולון לפלייאוף העליון.

בתחתית משחק חשוב לירושלים שתארח את גני תקווה במשחק תחתית והרצליה שתצא לנתניה תקווה לחזור משם עם ניצחון ולא להיגרר למאבקי התחתית רגע לפני שייצא לדרך הפלייאוף התחתון.


הפועל ראשון לציון – הפועל כפר סבא (19:00, "גמי" בי"ס דורות)
על פניו משחק מרכזי וחשוב לכפר סבא שיכולה למצוא את עצמה ברגע האחרון מחוץ לפלייאוף העליון למרות עונה מצוינת. בפועל, קשה להאמין שכפ"ס תצליח לנצח את ראשון לציון ועוד באולם "גמי" ולכן בזמן שהן יסיימו את המשחק שלהן, ימהרו להתעדכן מה עשתה חולון נגד רמת השרון בתקווה שרמה"ש יעשו את העבודה וכפ"ס תמשיך לפלייאוף העליון.

ראשון לציון יסיימו את הסיבוב במקום השני, בגלל אותו הפסד לרעננה (גם אם רעננה תופתע ע"י הקבוצה השניה מראשל"צ), אבל מאזן הסלים האסטרונומי מצביע על העוצמה איתה מגיעה הקבוצה. זה גם מבחן ראשון לנערות ביום שאחרי העזיבה של דניאל קארש, האם מאיה צימרינג הצעירה תצליח להיכנס לנעליה ומי תנהיג את הקבוצה לחצי הגמר.


אליצור חולון – א.ס. רמת השרון (19:30, אולם "שמיר")
המשחק המרכזי של המחזור (במקביל למשחק של וינגייט בגליל). חולון חייבת ניצחון כדי להיכנס לפלייאוף העליון, וכמו שנכתב למעלה ככל הנראה ניצחון אכן יכניס אותן לארבע הגדולות. רמת השרון לכאורה מגיעה במומנטום שלילי עם שני הפסדים, אבל ההפסדים היו לשתי המוליכות בעוד מול כל היתר לא התקשו, על פניו הן מגיעות ללא לחץ ועם כרטיס מובטח לפלייאוף העליון, אבל כדי להיכנס לפיינל פור בסוף העונה רצוי לא להגיע עם שלושה הפסדים לשלב הבא והן בוודאי יעשו הכל כדי לנצח.


אס"א ירושלים – מכבי גני תקווה (19:30, מרכז 'קוסל')
משחק חשוב במיוחד על ההישארות. הקבוצות מגיעות במאזן זהה של ניצחון בודד ושבעה הפסדים (מאזן דומה יש גם לנתניה), נכון אמנם לקבוצות מחכים עוד שני מפגשים בפלייאוף התחתון, אך הניצחון יעניק הרבה מאד אוויר לקראת הפלייאוף התחתון שצפוי להיות חם.


מכבי רעננה – הפועל ראשון לציון(2) (19:30, חטיבת השרון)
מכבי רעננה, מוליכת המחוז ובמאזן מושלם תארח את הקבוצה השניה של ראשל"צ אחרי שגברה גם על הקבוצה הראשונה צפויה להמשיך ולשמור על מאזן מושלם גם נגד החמישית בטבלה. במשחק שלא ישנה דבר במיקום הקבוצות בטבלה הסופית של המחוז.


אליצור נתניה – בנות הרצליה (19:30, אולם 'טשרניחובסקי')
משחק חשוב לשתי הקבוצות כשהרצליה עם ניצחון אחד יותר ממוקמת מעל נתניה ותנסה לפתוח פער של שני משחקים מהתחתית מה שיכול להבטיח להן בסבירות גבוהה עוד עונה בלאומית. מצד שני אם נתניה המשתפרת תצליח לשמור על הביתיות היא תגרור את הרצליה למאבקי הירידה ותסבך אותן מאד.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();