דניאל קארש מצטרפת לליגת העל
שי ברק ,17/12/2017

לא רק שי דורון מצטרפת לליגה במחזור הקרוב, גם דניאל קארש. רכזת קבוצת הנערות של ראשל"צ ואלופת התיכונים החדשה הצטרפה לקבוצה הבוגרת של המועדון ותנסה להוביל אותן לניצחון כבר הערב נגד רעננה.

דניאל קארש (175, 16) מוקפצת לליגת העל. השחקנית, תלמידת כיתה י"א, כשרק ביום רביעי האחרון הוליכה את הגימנסיה הראלית לאליפות התיכונים עם דאבל-דאבל (11 נק' ו-10 ריב') ונבחרה לשחקנית המצטיינת במשחק – תסיים את חלקה בקבוצת הנערות א' של האגודה.

קארש, בת 16 ו-8 חודשים היא אחת השחקניות הצעירות שהגיעו לליגת העל. בוודאי בעידן הנוכחי. לשם ההשוואה עדן רוטברג ערכה את הופעת הבכורה בגיל 17 ו-3 חודשים, אופיר קסטן-רז חגגה יום הולדת 17 שבוע לפני משחק הבכורה שלה במדי רמלה ושלי סירקיס, (שממשיכה לשחק בקבוצת הנערות) שיחקה לראשונה בליגת העל כבר לפני שנה כשהיא בת 16 ו-11 חודשים. קארש היא הצעירה שבהן והראשונה שתגיע לקמפיין הראשון שלה בנבחרת הנערות כשחקנית ליגת על.

בכך למעשה, קארש השלימה את תמונת חמישיית העונה של הנערות אשתקד כשכולן משחקות השנה בליגת העל. שיר תירוש שמוליכה את מכבי רעננה לעונה מצוינת, ליעד אורבך שמשתלבת בבנות הרצליה, הדר חדד גם היא בוגרת ראשל"צ בעונתה השניה כבר בקבוצה הבוגרת של האגודה וכאמור אופיר קסטן-רז, בעונת בכורה באליצור רמלה. קארש היא החמישית.

קארש, שמשחקת כבר שנה שלישית עם הנערות א', שיחקה בעונה שעברה עם הקבוצה הבוגרת (קבוצת הבת של הקבוצה מליגת העל) בליגה הארצית והעלתה אותה ללאומית. בליגה הלאומית עד כה דניאל קארש ממשיכה לשמור על מאזן מושלם בבוגרות וביחד עם חברותיה מחזיקות את ראשל"צ במקום הראשון בליגה כשהיא עם ממוצע מרשים של 16.6 נקודות בממוצע למשחק.

בליגת הנערות, קארש הובילה את ראשל"צ לפלייאוף העליון עם רצף ניצחונות במחוז הדרומי והפסד בודד בתום משחק דרמטי שהסתיים בנקודה הפרש לזכות רעננה 63:62. ראשון לציון הרגישו השנה שהסגל המוכשר בהובלתה של קארש מסוגל לקטוע את רצף האליפויות של מכבי רעננה ולהחזיר את התואר ל'עיר היין' לראשונה מאז ימיה של טל יעקב עם שקד טייר ושיר לוי.

אבל בראשון לציון עובדים אחרת. מבחינתם ליגת הנערות א' היא אמצעי ולא המטרה וכשהבינו שהקבוצה הבכירה בליגת העל זקוקה לחיזוק ועומק מהספסל וכשראו שקארש כבר שנתיים מתמודדת נגד שחקניות בוגרות ומנוסות ממנה, הוחלט להעבירה לליגת העל ולתת לה כרטיס כפול כך שתמשיך לשחק גם במסגרת הלאומית ולמעשה השחקנית שעוד לא בת 17 ושבקיץ האחרון עוד שיחקה בסגל הקדטיות, תחזק את הקבוצות הבוגרות של האגודה.

בקבוצה לא מתרכזים מהפגיעה הצפויה בסגל הנערות ובטוחים שהשחקניות שנשארו מספיק טובות כדי להיאבק על כל התארים, אך גם אם לא יזכו בסופו של יום באליפות, הליגה לנערות היא ממש לא העניין ומבחינתם קודם כל לקדם שחקניות וההצלחה של האגודה שבסגל הקבוצה שבליגת העל כבר 4 שחקניות ממחלקת הנערות היא ההצלחה והמטרה האמיתית.רועי סבג, יו"ר הקבוצה, מרוצה מאד מההחלטה של הצוות המקצועי בראשות זיו ארז ששיחרר את קארש מהנערות לטובת הקבוצה הבוגרת, ואמר: "אנחנו מאד אוהבים לקחת אליפות וגביע אבל זה לא בראש מעייננו. ה-DNA של המועדון בנוי אחרת, זיו ארז כמנהל מקצועי בראשון לציון מגדל ומקדם שחקניות, זו המטרה הכי חשובה מבחינתנו. ברור שכשמגיעים לגמר כולם רוצים לנצח, אבל זה לא מה שחשוב. אין ספק שעשינו פה צעד שלא כל מועדון היה עושה, לוותר על השחקנית אולי הכי משמעותית שלו בקבוצת הנערות כדי שתשחק בליגת העל. נתתי לזיו ארז את כל הסמכות לקבל את ההחלטה לבחור היכן תשחק קארש וזיו שם בצד שיקולי תארים ובחר שלטובת השחקנית לשחק בשתי מסגרות בוגרות יקדם אותה יותר. זה רק מראה את המקצוענות של זיו ושל המועדון. אני מאד שמח , כי בסופו של יום המטרה שלי כיו"ר היא אחת, לראות כמה שיותר שחקניות בית משתלבות בקבוצה הבוגרת ואז לשאוף לתארים כי בכדורסל נשים, לדעתי, אין זהות ואני רוצה בראשל"צ ליצור משהו אחר וחדש עם זהות – אז גם נשקיע יותר, נביא זרות טובות יותר ונתמודד על תארים".

עוד הוסיף, "אנחנו מוכיחים שאנחנו לא מדברים בסיסמאות. רק השבוע ניצחנו איתה במסגרת אליפות התיכונים ובלעדיה יהיה הרבה יותר קשה לנצח את רעננה בגמר, אבל זה לא מה שהנחה אותנו ועדיין אני חושב שבמחלקה הצעירה יש לנו חומר שחקניות נהדר ושחקניות שמתקדמות ומשתלבות מדי שנה ואני בטוח שתהיה מי שתכנס לקבוצה במקומה של קארש ועדיין לא אמרנו את המילה האחרונה במאבק גם בליגת הנערות."כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();