עמאר ושלוש, רוצות פלייאוף (FIBA)נערות: משחק צמרת והרבה משחקים מכריעים
שי ברק ,02/12/2017

במוקד המחזור מכבי רעננה תארח את א.ס. רמת השרון, כשאחת מהן תספוג הפסד ראשון העונה והשניה תכבוש את הפסגה. אך העניין האמיתי בצפון בתחרות הצמודה בין 4 קבוצות על כרטיס לפלייאוף העליון ובמרכזם המשחק בין זיכרון יעקב לעמק יזרעאל כשבמקביל אליו וינגייט חייבת לצאת עם ניצחון מחיפה. רוצים עוד? מחזור ההשלמה שנדחה משבוע שעבר יתקיים ברביעי השבוע!

לקראת המחזור השביעי במחוז צפון:

בשבוע שעבר פינתה ליגת הנערות את מקומה לטובה ליגת התיכונים ומשחקי רבע וחצי הגמר, והשבוע חוזרות בכל הכוח עם מחזור ליגה מלא, מחר, ומשחקי ההשלמה (שהם רוב משחקי הליגה) ביום רביעי הקרוב. כמה משחקי מפתח מחכים לנו במחוז הצפוני על ההעפלה לפלייאוף העליון ובדרום משחקי צמרת בהם חולון תפגוש את ראשל"צ ורעננה וגם ההתמודדות על המקום הראשון בין שתי המושלמות רמה"ש ורעננה (מחר במוקד המחזור 19:30)


1. מכבי חיפה 11 נק' (118+)
2. הפועל גלבוע מעיינות 10 נק' (175+) – משחק חסר (5)
3. הפועל כאוכב 9 נק' (76+) – משחק חסר (5)
4. הפועל עמק יזרעאל 9 נק' (72+)
5. אקדמיית וינגייט 9 נק' (58+)
6. הפועל גליל עליון 9 נק' (39+)
7. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 8 נק' (18-) – משחק חסר (5)
8. הפועל נצרת אורתודוכסים 8 נק' (126-)
9. מכבי נצרת 8 נק' (205-) – משחק יותר (7)
10. הפועל שפרעם 6 נק' (189-)


במשחק שיפתח את המחזור משחקת במוצ"ש הגליל העליון נגד נצרת אורתודוכסים ויהיו חייבות לשמור בבית את הניצחון כדי להמשיך ולשמור על הסיכוי לסיים בפלייאוף העליון. כשיכול להיות שגורלן יוכרע במחזור הנעילה נגד וינגייט חייבת הגליל להגיע לשם ללא הפסדים מיותרים לקבוצות תחתית ונצרת , נכון להיום קבוצת פלייאוף תחתון.


מכבי חיפה – אקדמיית וינגייט (19:00, אולם "מכבי")
4 קבוצות מתמודדות על הכרטיס הרביעי לפלייאוף העליון- זיכרון יעקב ועמק יזרעאל, גליל עליון וגם וינגייט. חיפה שתארח אותה בסבירות גבוהה בפלייאוף העליון כשרק רצף הפסדים בשילוב גורמים אחרים ישאירו אותה בחוץ. וינגייט עם ניצחון על העמק, הפסד לזיכרון ומשחק נעילה נגד הגליל עוד מנסה לחשב את סיכוייה לפלייאוף העליון (ותפקח עין למשחק המקביל בזיכרון) אך קודם לכל חייבת לנצח את חיפה במשחק החוץ הקשה כדי להישאר תלויה בעצמה.


הפועל זיכרון/מעגן מיכאל – הפועל עמק יזרעאל (19:00, אולם תיכון "המושבה")
4 קבוצות מתמודדות על הכרטיס הרביעי לפלייאוף העליון- וינגייט, גליל עליון וגם זיכרון יעקב ועמק יזרעאל. מכאן שמדובר במשחק עם משמעות ישירה על הפלייאוף העליון. לזיכרון יעקב יתרון קל על עמק יזרעאל בזכות הניצחון על וינגייט, אך ניצחון של עמק יזרעאל בקרב הישיר ביניהן ייתן לעמק יתרון משמעותי במשחקי ההעפלה לפלייאוף העליון. עוד מוקדם לספר על כל התרחישים האפשריים (כשאם תנצח זיכרון במשחק ההשלמה ביום רביעי בכאוכב תפתח עוד אפשרויות לספקולציות) אך דבר אחד בטוח – המפסידה במשחק הנוכחי תמצא את עצמה בסבירות גבוהה מחוץ לפלייאוף העליון.


הפועל גלבוע מעיינות – הפועל כאוכב (20:00, אולם גן-נר)
שוב נערות כאוכב מגיעות לאולם בגלבוע. כמו בסדרות גמר הנערות ייפגשו פעם שלישית בשבוע וחצי האחרונים. אחרי שהתמודדו במסגרת גביע האיגוד ואחרי שנפגשו גם במשחק ליגה במסגרת הליגה הלאומית ייפגשו בליגת הנערות. מדובר במשחק עם השפעות לטווח הארוך. שתי הקבוצות כבר העפילו למעשה פלייאוף העליון כשהגלבוע עדיין בלתי מנוצחות ולכאוכב הפסד ליגה בודד. השתיים יכולות לסבול הפסד, אך אם הן חושבות קדימה לפיינל פור בסוף העונה ינסו להגיע לפלייאוף העליון ולמשחקים הקשים שם במאזן כמה שיותר טוב ולכן אף אחת מהן לא מתכוונת לוותר על המשחק הקרוב שיכול לזכות להגדרה "משחק צמרת".לקראת המחזור השביעי במחוז דרום:

1. א.ס. רמת השרון 12 נק' (130+)
2. מכבי רעננה 10 נק' (159+) – משחק חסר (5)
3. הפועל כפר סבא 9 נק' (45+) – משחק חסר (5)
4. אליצור חולון 9 נק' (48+) – משחק חסר (5)
5. הפועל ראשון לציון 9 נק' (271+) – משחק חסר (5)
6. בנות הרצליה 6 נק' (48-) – משחק חסר (5)
7. אליצור עירוני נתניה 6 נק' (160-) – משחק חסר (5)
8. אס"א ירושלים 6 נק' (161-)
9. הפועל ראשון לציון(2) 6 נק' (113-) – משחק חסר (5)
10. מכבי גני תקווה 5 נק' (171-) – משחק חסר (5)


אחרי שבוע של פגרה בעקבות משחקי חצי גמר ליגת התיכונים חוזרת הליגה למחזור מלא שיתקיים על פני שלושה ימים. במוצ"ש יצא לדרך משחק התחתית המסקרן בו מארחת אליצור עירוני נתניה את קבוצת ראשל"צ(2). שתי הקבוצות באותו המאזן ינסו להתרחק מהתחתית אחת על חשבון השניה.


מכבי רעננה – א.ס. רמת השרון (19:30, חטיבת "השרון")
ביום ראשון המשחק המרכזי בין שתי מוליכות הטבלה שעדיין לא הפסידו השנה. רמת השרון תתארח אצל רעננה במה שיהיה מעין שיחזור של חצי גמר ליגת התיכונים מיום רביעי האחרון אז פגשה רוטברג את אוסטרובסקי. רעננה תנסה לנצל את הבייתיות שניתנה לה וכמו נגד ראשון לציון לשמור על מאזן מושלם שישפר את סיכוייה בהמשך העונה ובפלייאוף העליון


אס"א ירושלים – הפועל כפר סבא (19:30, אולם "קוסל")
מעכשיו ועד לתום העונה המשפט הבא ייכתב "זה משחק שאסור לכפר סבא להפסיד. אליצור חולון והפועל כפ"ס הן מתמודדות ראש בראש על הכרטיס הרביעי לפלייאוף העליון (מתוך הנחה שרעננה, רמה"ש וראשל"צ יבטיחו את מקומן). במחזור הראשון של העונה גברה כפ"ס על חולון (66:43) ועד לתום הסיבוב כשנותרו עוד ארבעה משחקים כל עוד כפ"ס לא תמעד נגד אחת הקבוצות הממוקמות תחתיה יהיה לה היתרון על חולון והכרטיס לפלייאוף העליון. ירושלים עדיין לא ניצחה השנה אך עשתה במחזור שעבר "חיים קשים" לחולון לפני שהפסידה 77:72 וכפ"ס לא תרצה להיות הקבוצה הראשונה שמפסידה לירושלים העונה.


מכבי גני תקווה – בנות הרצליה (20:00, מרכז "לידר")
ניצחון אחד הוא זה המפריד בין הרצליה לגני תקווה. ניצחונה של הרצליה (65:58) על ירושלים במחזור השני ממקם אותן, נכון לעכשיו, שישית בעוד גני תקווה נועלת את הטבלה, אך ניצחון אחד של גני תקווה והיא תחלוף על פניה של הרצליה ותפתח לחלוטין את משחקי התחתית.


הפועל ראשון לציון – אליצור חולון (4/12 - 20:30, אולם "גמי" בי"ס דורות)
משחק דחוי שינעל את המחזור ויתקיים ביום שני יביא את חולון לראשל"צ. כמו אצל כפ"ס חולון חייבת לנצח את כל היריבות שתחתיה אך גם ובגלל הפסדה לכפ"ס תהיה חייבת לנצח את אחת מקבוצות הצמרת. לחולון נותר עד סוף הסיבוב מפגשים עם שלוש המוליכות כשבהמשך השבוע במשחק השלמה גם תפגוש את רעננה ובמחזור הנעילה את רמת השרון. קשה להאמין שתפתיע דווקא בראשון לציון (שלא הפסידה בביתה העונה עדיין ומנצחת שם את יריבותיה בהפרש ממוצע של 50 נקודות!) אבל לחולון אסור לוותר על שום משחק מראש.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();