בן שוהם. עבר לצד השני של העירארצית: דרבי בשוהם על המקום הראשון
ספסל ,26/11/2017

מכבי שוהם וחבל מודיעין ראש בראש, משחקי תחתית לוהטים בין גזר נען למכבי ר"ג ובין לוד לבת ים. בצפון עכו מארחת את רמה"ש כשאף אחת לא רוצה לאבד את נתניה וצפת, וגם כמה משחקי קצוות.

-- אדי מינץ, ענר חתואל --

דרום

הפועל חבל איילות - אליצור איתו אשקלון 66:87


אליצור רמלה - הפועל מבועים/מרחבים (19:00, קרית האומנים, רמלה)
רמלה חוזרת הביתה אחרי הניצחון הגדול בפתח תקוה שביסס אותה במקום השני ועם ציפיות גדולות להמשך. הקבוצה של צוקה ירדן רוצה להמשיך במומנטום הטוב גם נגד היריבה הלא יציבה מהדרום שהפסידה באמצע השבוע בבית לשוהם. במקרה של ניצחון ברמלה יחכו לבשורות מהדרבי של שוהם כשהפסד של מכבי עשוי להקפיץ אותם למקום הראשון.


מכבי מעלה אדומים - מכבי פתח-תקוה (19:00, אולם הספורט מעלה אדומים)
עוד משחק מרתק בין שתי קבוצות הנראות שוות בכוחן ונלחמות על אותו מקום נחשק בפלייאוף. פ"ת רביעית, מעלה אדומים חמישית ושימו לב לנתון המעניין הבא: לשתיהן מאזן זהה של 2-3, שתיהן ניצחו את נען ולוד, ושתיהן הפסידו לשוהם ורמלה. גם הפרש הסלים כמעט זהה באופן מחשיד ובקיצור- שיווין כמעט בכל פרמטר. מישהו מהמר כאן על הארכה?


מכבי שוהם - הפועל חבל מודיעין (19:30, אולם ניצנים, שוהם)
הדרבי הגדול של שוהם. מי היה מאמין לפני פתיחת העונה שנגיע למשחק הזה, ופרט לדרבי פיקנטי מדובר יהיה בקרב ישיר על המקום הראשון. שתי הקבוצות נמצאות בכושר נפלא מפתיחת העונה: חבל מודיעין השלישית מציגה התקפה מסחררת בעוד שוהם המפתיעה מדורגת ראשונה ומציגה משחק קבוצתי למופת שעוזר לה לגבור פעם אחר פעם על יריבות עדיפות ממנה על הנייר. בעונה שעברה כל קבוצה ניצחה בביתה, ובהתחשב בכושרן הנוכחי יהיה מעניין ובטוח מרתק. מי שכרגיל יהיה שם הוא בן שוהם, בעונה שעברה קפטן שוהם, העונה בצד האדום של העיר.


הפועל לוד - מכבי בת ים (19:30, אולם תיכון מדעים, לוד)
לא חשבנו שנגיד את זה בשלב הזה ובהקשר של הקבוצות האלה, אבל אין מילה לתאר את זה פרט לקרב תחתית לוהט. שתי הקבוצות נמצאות מתחת לקו האדום (לוד במקום ה-10, בת-ים ב-11) עם ניצחון בודד ומחפשות להתניע מחדש את העונה עם ניצחון. ההגנות של השתיים הן מן החלשות בליגה ונמצאות בצמרת הספיגה, כך שמי שמחפש חגיגת סלים כדאי שיגיע הערב ללוד.


הפועל גזר\ נען - מכבי רמת גן (19:30, אולם 'הרפת', קיבוץ נען)
מקרב תחתית אחד לקרב תחתית אחר. נען האחרונה בטבלה תארח את ר'ג התשיעית. אם בפסקה הקודמת דיברנו על הגנות גרועות, פה מדובר במפגש בין שתיים מתוך שלושת הקבוצות בעלות ההתקפה המאותגרת ביותר בליגה. בר"ג רוצים לרשום ניצחון שני ברציפות בעוד בנען רק רוצים לרשום את הראשון שלהם העונה, ומקווים שהביתיות תעמוד לצידם בדרך לעשות זאת.


צפון

הפועל עכו - א.ס רמת השרון (19:00, משה שרת 5, עכו)
משחק המחזור ואחד ממשחקי העונה. שתים מהקבוצות בעלות הסגלים הכי נוצצים בליגה ועם מאזנים זהים (ומאכזבים) של 2-3 נפגשות ראש בראש, ואף אחת מהן לא רוצה לאבד קשר עין עם המובילה מהצפון וסגניתה מנתניה. שתיהן מגיעות בכדי לנצח. צפי למשחק צמוד וטקטי. עכו התחדשה בסנטר ובמאמן. האם מטאטא חדש זה גם מטאטא טוב?


הפועל מעלות - הפועל נצרת עילית (19:00, אגם מונפורט, מעלות)
משחק קצוות ודרבי גלילי לקבוצות עם מאזנים הפוכים. מעלות בכושר נהדר, בטח בביתה ואילו נצרת ממשיכה בסבב השכנות שלה. האורחת זכתה בניצחון בכורה בשבוע בעבר בכרמיאל אבל קשה להאמין שהמומנטום ימשך.


אליצור מכבי נתניה - מכבי כרמיאל (19:30, ביה"ס ישורון, נתניה)
עוד משחק קצוות שהכוחות בו רחוקים מלהיות שווים. נתניה בכושר אדיר וכרמיאל סוחבת על הגב את כל הליגה וטרם זכתה לטעום ניצחון. כל דבר שאינו ניצחון ביתי יהיה אחת מהפתעות העונה.


בית"ר כפר יונה - מ.ס. צפת (20:00, איש שלום, כפר יונה)
המארחת במאזן סולידי של 3-2 ולאחר תבוסה כואבת לגבעה. האורחת המפתיעה מהצפון ניצבת בודדה בצמרת (0-5) ורוצה להמשיך את המומנטום. בשנים קודמות המאבקים בין שתי הקבוצות היו שוויוניים ומרתקים אבל נראה שהפעם צפת מגיעה עם הרבה ביטחון וקשה להאמין שדווקא כפר יונה תהיה זו שתנחיל לה הפסד ראשון.


הפועל ג'ת - אליצור גבעת שמואל (20:00, חט"ב אלבירוני, ג'ת)
ג'ת עם מאזן של 5-0 נמצאת בלחץ גדול והליגה די בורחת לה. הגבעה מגיעה יותר נינוחה והיא במאזן חיובי של 2-3 לאחר ניצחון בייתי יפה ב-20 הפרש על כפר יונה. בפועל הקבוצות די שוות בכוחן ולא נראה שג'ת תמשיך להפסיד לנצח.


עירוני שיקו קרית אונו - הפועל עמק חפר (20:30, אולם רימונים, קרית אונו)
מפגש אמצע טבלה בין המארחת עם 3-2 והאורחת שמאזנה הפוך. אונו ללא מומנטום מיוחד והעמק לעומתה מציגה משחק כדורסל משופר ונותנת פייט גם לאריות הליגה (גם אם זה לא תמיד מצליח, היא לפחות מנסה). ההגרלה זימנה לה עד כה את שלושת הגדולות ונראה שהיא לא תתקשה מול קבוצת אמצע טבלה בדרכה לפליי אוף.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();