יחבר ניצחון שני רצוף? דגן


לקראת מחזור 7 בליגת העל
שי ברק ,25/11/2017

מכבי רמת חן מארחת את מכבי אשדוד. פעם סדרת גמר אולטימטיבית והשבוע שתי קבוצות חבולות שמגיעות אחרי הפסדים ותקופה לא מרשימה. חולון והרצליה במאבק בו המנצחת תיצמד לצמרת, רעננה רוצה מקום ברביעייה כשמולה בני יהודה המתחזקת שמגיעה אחרי ניצחון ראשון בשבוע שעבר. ראשל"צ, רמת השרון ופ"ת נאבקות על פלייאוף ורמלה, היא רוצה לשמור על המקום הראשון

ליגת העל: לקראת המחזור השביעי:

1. טיירה רופין-פראט (26, 178). 5 עונות כבר משחקת רופין פראט בוושינגטון מיסטיקס ובעונה האחרונה 9.2 נק' למשחק ו-2.4 אס' למשחק - אבל בישראל בעיקר זוכרים אותה כשחקנית של רמת השרון בעונת 2013-14 (קלעה 11.3 נק' ומסרה 3.6 אס'). את הקריירה החלה במכללת צפון קרולינה שם בעונתה האחרונה קלעה 15.5 נקודות למשחק ומאז כאמור ב-WNBA במקום מרכזי בקבוצתה. מאז עזבה את ישראל, רופין-פראט שיחקה גם באירופה בתורכיה ובעונה האחרונה במיסקוץ ההונגרית.

מעל הכל, רופין פראט היא החילוף השמיני(!) בליגת העל, יותר זרות הוחלפו ממחזורים שהתקיימו.

2. טל לב. אחרי ששיחקה בעיקר במדי הנבחרת הלאומית והובילה לניצחון על פורטוגל, לב תפתח את העונה בליגת העל ותעשה את זה בבני יהודה. אחרי הליכים שנמשכו הרבה יותר מדי חתמה לב בשבוע שעבר אצל הכתומות ותחזור לשתף פעולה עם עדני דגן. גם העובדה שתערוך את הופעת הבכורה שלה נגד רעננה ב"בית דני", לא סוגר את הסיפור סופי שכן 24 שעות לאחר החתימה עוד התקיים דיון בערעור שהגישה רמת השרון שמבחינתה גם החוזה שנחתם לא סוף פסוק. מבני יהודה נמסר ש"כל השתלשלות האירועים האחרונה רק מראה שבני יהודה לאורך כל הדרך פעלה נכון וצר לנו שרמת השרון לא מרפה. עשינו את הצעד המתבקש כשהחתמנו שחקנית שגדלה באגודה ואנחנו בטוחים שתעזור לנו להמשיך בדרך אותה התחלנו בשבוע שעבר עם הניצחון על פתח תקווה".

3. נבחרת ישראל סיימה את החלון הראשון של מוקדמות אליפות אירופה במאזן 1-1 שמשאיר את הכל פתוח. מעכשיו ועד לתחילת חודש פברואר יתחילו הקבוצות (והשחקניות הישראליות) להתכונן לחלון הבא בפברואר. אין ספק שעם קלארק, לויצקי ודיאמנט הצבע של הנבחרת נראה היה יציב מתמיד, אך בעמדות הגארדיות ראינו מעט מאד מהלכים בהם ייצרו השחקניות נקודות.

נקודות אור ראשונות אפשר היה לראות משחקנית סגל הנבחרת נוגה פלג פלץ שהצטיינה במדי בנות הרצליה עם 14 נקודות. מי שלא זומנו אבל מראות יכולת שיא הן אופיר בנט עם 17 נקודות, נועה זליבנסקי עם עוד משחק דו ספרתי של נקודות (10), עדן פורת עם דאבל-דאבל 12 נק' ו-11 כ"ח ושיר תירוש עם 16 נקודות בניצחון קבוצתה על רמת חן.
יש לנו גארדיות מספיק מוכשרות – השאלה כמה אמון יהיו לקבוצות בשחקניות כדי לתת להן את הביטחון לקראת המשחקים המכריעים ב-10.2 (יוון) וב-14.2 (בריטניה) בישראל.מכבי רמת חן - מכבי 'בן' בנות אשדוד (19:00, "זיסמן") - שידור ישיר בספורט 5+
(כפיר מועלם, אסף אוברלנדר, אלכס נפתלי)

מכבי רמת חן שודרה פעם אחת העונה, במחזור הפתיחה, נראתה טוב עם שתי זרות וחזרה עם ניצחון. אשדוד שודרה פעמיים ובשבוע האחרון ב"משחק מרכזי" נגד רמלה, נראתה לא מרשימה בכלל ולמרות משחק צמוד נכנעה וסיימה עם הפסד.

שוב "משחק מרכזי". הקבוצות נפגשו כבר פעמיים בסדרת הגמר של השנתיים האחרונות, הן קבוצות הצמרת המובילות בשלוש השנים האחרונות – אז אין ספק שמדובר במשחק בעל חשיבות משמעותית. שוב רמת חן מגיעה עם חילופי זרות, אשדוד עדיין לא הוכיחה שעשתה איזה שינוי , כך שהכל מצביע לכיוון של רמת חן. אשדוד צריכה להוכיח – שהכל שטויות.

המשחקים המרשימים ביותר של אשדוד היו בחודש אוקטובר. ניצחונות גדולים על הרצליה, רמה"ש ופ"ת. היום האחרון של אוקטובר פתח תקופה חדשה. אשדוד הופתעה והפסידה לחולון, המשיכה עם ניצחון בשיניים (וקצת עזרה מהשופטים) ברעננה , כדי לחזור הביתה ולהפסיד שם גם לרמלה. באשדוד חייבים את הופקינס טובה יותר .התרגלנו ממנה לטריפל דאבלים וכרגע היא רק עם 4.8 אסיסטים בממוצע ובקושי ממוצע דו ספרתי של נקודות (10.8). בלי שיפור ממשי ביכולותיה ג'קסון והייז לא יספיקו נגד רמת חן המתחדשת.

רמת חן שהתחילה טוב למרות שפתחו ללא זרה ואז הגיעה זרה שמיעטה לשחק, עומדת על מאזן 4 ניצחונות ושני הפסדים, עדיין מאז מכובד, רק שהפסד לאשדוד ורמת חן בשלב מוקדם מדי של העונה תקלע לרצף הפסדים. הכוח של הקבוצה בעומק, כמה קבוצות יכולות להגיד שמעלות מהספסל שחקניות גבוהות של נבחרת ישראל? לאחרונה גם ברמת חן מתקשים לומר זאת כשרבר כמעט ולא זוכה לדקות. אולי שני ההפסדים הרצופים האחרונים יובילו לשינוי שבעקבותיו קדם, רבר ואפילו דניאל דיאמנט נפגעו השנה בדקות משחק והתוצאות לא מרשימות בהיעדרן.

משחק בעל הרבה יוקרה אבל חשיבות מורלית עצומה להמשך העונה בטווח הקרוב.אליצור חולון – בנות הרצליה (19:00, בי"ס "קציר")
(אורי שלהבי, תומי וובר, אדר פאר)

אליצור חולון פתחו את העונה נפלא (לא כולל הפסד לרמת חן, כן כולל הדרך והשיטה), אבל שבועיים האחרונים משהו קצת נעצר. ההפסד לרמלה, הפגרה שבאה ואיתה השינויים בסגל, אדאמס שעוד לא מחוברת וכמעט הפסד לראשל"צ (ניצחון בשיניים חשוב לא רק מוראלי). בשורה התחתונה חולון עדיין עם מאזן חיובי, זהה למוליכת הטבלה, אבל החיבור של אדאמס חייב להיות יותר מהיר ויותר משכנע, אחרת גם ההתמודדות מול הרצליה היא מוקש לאבד בו את כל מה שנבנה.

בנות הרצליה בשמיים. פתיחה חלשה הפכה לשני ניצחונות רצופים ופתאום הקבוצה במקום השישי ששווה פלייאוף עליון. זה עוד רחוק מלהרשים אבל כשהקבוצה למדה להסתדר ללא ליעד סואץ קרני, חזרתה הקרובה רק תעשה טוב , כי ליד תצוגות כמו של בנט ופלג פלץ בשבוע האחרון היא תוסיף את מה שחסר לנצח יריבות עדיפות על הרצליה. השאלה העיקרית היא היציבות. מרים חנון פתחה את העונה נפלא וקצת נעלמה , בנט ופלג פלץ עד כה לא הרשימו ואז הגיעה רמת השרון. האם הטריו יכול להתחבר לתצוגה מתואמת נגד חולון?א.ס. רמת השרון – הפועל פתח תקווה (19:00, "אורנים")
(ליאור ביניש, ברק ליברמן, ינון גיא)

כמו בשבוע שעבר, רמת השרון נגד יריבה עם מאזן דומה. הפעם לפ"ת ניצחון אחד יותר, אבל כמו בשבוע שעבר, הן קבוצות שמתמודדות על הפלייאוף והפסד ירחיק את רמת השרון מאד ואילו ניצחון והן בהתאוששות מרשימה. עם שני ניצחונות בלבד רמה"ש חייבת לעשות משהו אחר, סגל חזק לא בהכרח הכרחי נגד פ"ת (תשאלו את רמת חן) נשמה וביצוע מדויק של ההכנה עדיף (תשאלו את בני יהודה). סייקס היא סייקס 38 נקודות ומעלה – אבל אם הקבוצה תעמוד נכון נגד כל היתר, סייקס אחת בעיקר תשפר לעצמה את החוזה בעונה הבאה, לא תעזור לפ"ת.

פ"ת במצב רוח טוב. הן כבר עם 3 ניצחונות. לפני שנה זה היה הישג של ממש, קבוצה צעירה עם מאזן 3-3. השנה עם סייקס, פיטרסון וגם עם עבוד ואיסרוב זה צריך להיות הרבה יותר חיובי. אם כבר איסרוב, במשחק האחרון כמעט ולא קיבלה הזדמנות – ובני יהודה הביסה. כנראה מישהו שם התבלבל אחרי הניצחונות על רעננה ורמת חן, התחושה שכל סגל ינצח והנה אנחנו אלופות התפוצץ להם בפנים. לא מספיק לתת לזרה הכי טובה שלך את הכדור ולחכות שמשהו יקרה, מאמן צריך להשפיע, לשנות ולאמן. וכשהישראלית המובילה שלך על הספסל....אז רק במזל המשחק לא נגמר בהפרש גבוה יותר.אליצור רמלה – הפועל ראשון לציון (19:00, "קרית מנחם")
(גיא סימאני, גיל גורדון, ליאור קידר לוי)

אליצור רמלה חוזרת להיות...אליצור רמלה. משפט פשוט שמגלם בתוכו הכל. כאילו לא ירדו ליגה, לא נבנו מחדש ולא התחילו את העונה עם שני הפסדים. רמלה בטוחה בעצמה, מחוברת, זוכה לאמון ואהבת הקהל שלה ומחזירה בגדול. זה כבר לא הניצחון הגדול על אשדוד אחרי כ"כ הרבה שנים שחיכו לו – זו הדרך. אמנם עדיין לא מבריקה ודורסנית, אבל מול השמות הנוצצים התייצבה קבוצה ו5 שחקניות שקלעו בדו-ספרתי. פדר חזרה לקלוע, שפיר להיות הברומטר ובולגק ממשיכה להיות דורסנית. בבית רמלה ירצו לנצח את ראשל"צ בדרך (אולי) למקום הראשון בליגה.

הפועל ראשון לציון מסוגלת. היא הובילה ברבע השלישי נגד רעננה והפסידה. בהפרש דו ספרתי הובילה על פ"ת והפסידה, גם נגד חולון זה קרה לה בשבוע שעבר. שלטה במשחק לכל אורכו ונכנעה בדקות הסיום. מה יהיה נגד רמלה? אם תחלים עדי לוקס (בספק) זה יוסיף לקבוצה עוד עומק וכוח התקפי, כנראה שראשל"צ תוכיח שמסוגלת להתמודד- אבל בשבוע האחרון גם קולסון ואסף סבלו מפציעות ובסגל 50 אחוז כשירות צריכות גם להוכיח שיודעת לסגור משחקים ולא רק לאסוף מחמאות על יכולת טובה במחצית.בני יהודה – מכבי רעננה (19:00, "בית דני")
(פיני רימון, ערן שמואל, עומר פיינטוך)

ניצחון מקרי ברגע של התעלות או דרך חדשה לקבוצה של עדני דגן? בני יהודה נראתה טוב יותר בשבועות האחרונים אך זה לא התבטא בניצחונות. הפגרה עזרה לקבוצה להמשיך ולעבוד. הולמס המשיכה להיות הולמס, אבל הפגרה עשתה טוב בעיקר לרוקיות נוקס (23 נקודות) ומנואל (18 נקודות) שהתחילו להרגיש בנוח בליגה הישראלית. מאי דיין שכמעט ולא קיבלה הזדמנות בשנתיים האחרונות חוזרת להרגיש ביטחון וסיימה את המשחק עם מדד פלוס-מינוס הגבוה בקבוצתה (כשהיא על המגרש קרו רק דברים טובים) ובני יהודה יכולה לבוא בטוחה בעצמה.

רעננה, מרגישה בטוחה בעצמה מתחילת העונה. הן לא נבהלו מרמלה וניצחו, גם מול רמת חן יצאו עם ניצחון ולולא שריקה לצעדים מי יודע אולי גם את אשדוד היו מנצחות. במאזן 4-2 וכשיש במקביל משחק בין רמת חן ואשדוד, יכולה רעננה, אם תנצח למצוא את עצמה בצמרת הגבוהה. השאלה איזה רעננה נראה – כי זכורה לנו גם היכולת במשחק החוץ האחרון בפ"ת ואת התוצאה בסיומו
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();