שני ב-6: לקראת לאומית נשים
שי ברק ,20/11/2017

לקראת המחזור השישי בליגה הלאומית נשים עם משחק צמרת בין גליל עליון לזיכרון מעגן לצד משחק תחתית בין פ"ת לתל כביר. סיכום המחזור בנערות א' עם הניצחון הדרמטי של רעננה על ראשל"צ.

ליגה לאומית: לקראת המחזור השישי:

טבלת הליגה:
1. הפועל גליל עליון 10 נק' (133+)
2. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 10 נק' (117+)
3. הפועל ראשל"צ 10 נק' (101+)
4. הפועל כפ"ס 9 נק' (85+)
5. אס"א ירושלים 8 נק' (1+)
6. מכבי חיפה 8 נק' (16-)
7. אליצור ת"א 7 נק' (12+)
8. הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 7 נק' (15-)
9. אקדמיית וינגייט 7 נק' (26-)
10. מכבי תל כביר 6 נק' (98-)
11. א.ס. רמה"ש 6 נק' (66-)
12. הפועל כאוכב 6 נק' (61-)
13. הפועל פ"ת 6 נק' (70-)
14. הפועל באר טוביה 5 נק' (97-)


הפועל ראשון לציון – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל (20:30, אולם "גמי")
השבוע הקשה של הפועל ראשון לציון נמשך. "נערות" ראשל"צ פתחו את העונה בצורה מסחררת עם מאזן מושלם 5-0 כשעברו בדרך יריבות כמו ירושלים, הגלבוע ואליצור ת"א. את המאזן המושלם שמרו בכל המסגרות, גם בנערות ובבתי הספר והשיא היה לפני שבועיים כשהשלימו 5 ניצחונות רצופים בחמישה ימים, אבל השבוע הזה שונה. ראשל"צ פתחו אותו נגד מכבי רעננה, קבוצה שכמוהן עדיין לא הפסידה ונחלו הפסד בכורה בליגת נערות א''.
כך גם בלאומית, ייארחו את מעגן מיכאל המושלמת שעד כה ניצחה את כל משחקיה בהפרש ממוצע של 23 נקודות, האם יהיה זה הפסד שני השבוע וראשון בלאומית?

במעגן מיכאל רוצים לקוות שכן. הקבוצה שלכאורה פתחה את העונה בתקציב צנוע, הפכה להיות אחת העמוקות ועם הסגל הכי איכותי. יחד עם שירלי שבתאי ונועה רודה שהצטרפו לאלה יערי בצבע ולסוללת הגארדיות, כרגע הן עם הסגל אולי הכי עמוק ובין הטובים והציפיות בהתאם – מעגן מיכאל מעדכנת יעדים ופחות מגמר יעורר סימני שאלה. בנסיבות כאלה ולאור הדומיננטיות מפתיחת העונה, רשה להאמין שדווקא הביתיות יהיו אלה שינצחו בסוף הערב.הפועל כפר סבא – הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות (20:30, בי"ס "רמז")
גלבוע הפצועה והחבולה תגיע לעוד משחק חוץ קשה. נדמה שבנסיבות הבריאותיות של הסגל זו פתיחת העונה הכי קשה שהיו יכולות לקבל שחקניותת הגלבוע. משחקי חוץ באולמות הכי קשים (חיפה וכפ"ס) ולאחר את מוליכת הטבלה מהגליל – כל אלה מעמידים את הקבוצה במאזן שלילי ערב המשחק נגד כפ"ס ואם לא ישיגו ניצחון ראשון חוץ ראשון העונה, במאזן 2 ניצחונות ו-4 הפסדים יתדרדרו לחלק התחתון של הטבלה.

בכפ"ס, מנגד, הקבוצה ממשיכה להתחבר, גם הן ינסו להבטיח בשלב מאד מוקדם את הפיינל פור, כי כמו במעגן מיכאל, קשה לראות איומים חוץ מהשלוש שמעליהן.מכבי חיפה – אס"א ירושלים (20:30, אולם "מכבי")
בבית, מכבי חיפה במאזן מושלם כשמנצחת את היריבות ב-13 הפרש ועוד יריבות כגלבוע וכאוכב. בחוץ, ירושלים עדיין ללא ניצחון והפסדיה בהפרש ממוצע של 18 נקודות. הקבוצות חולקות מאזן זהה 3 ניצחונות ו-2 הפסדים והן יחד במקומות 6-7 בליגה. מה שמאפיין את השתיים יותר מכל הוא חוסר היציבות. תבוסות לצד ניצחונות גדולים. ערב של קצב התקפי נהדר מול יום של בצורת – כך שגם המפגש הקרוב בין השתיים הופך לבלתי צפוי.

על פניו, חיפה המארחת פייבוריטית. מצד שני, מגיעה ללא סימיונוביץ הפצועה ומנגד ירושלים המחוזקת והעמוקה יותר רוצה פיינל פור וקשה להשיג מקום ברביעייה כשלא מצליחים לחבר שני ניצחונות רצופים.אליצור תל אביב – הפועל גליל עליון (20:30, "המרכז היהודי-ערבי" יפו)
כמה כוח יש במומנטום? אליצור ת"א, אחרי שלושה הפסדים רצופים שינתה כיוון. תחילה בניצחון גדול בוינגייט ובהמשך כשהביסה את חיפה באולמה הבייתי. משחק בית שני ברציפות נותן לקבוצה הרבה ביטחון – אך כמה כל אלה שווים מול המוליכה, גליל עליון, שעדיין לא הפסידה העונה.

בשבועיים האחרונים גליל עליון פחות משכנעת. התקשתה בביתה נגד באר טוביה ולא הצליחה להגיע ל-65 נקודות נגד הגלבוע. אבל גם בשבועות שמתקשה עדיין ניצחה בהפרשים דו ספרתיים את כל יריבותיה (עצרה את הגלבוע על 29 נקודות בכל המשחק) ונדמה שמומנטום גדול ככל שיהיה לאליצור לא יצליח להנחיל לגליל הפסד ליגה ראשון.


הפועל כאוכב – הפועל באר טוביה (20:00, חט"ב כאוכב)
כאוכב שפתחו את העונה עם 4 הפסדים רצופים הצליחו להשיג ניצחון בכורה, בביתה נגד תל כביר. מבחן נוסף יגיע המחזור נגד באר טוביה. על פניו נועלת הטבלה הקבוצה שעדיין לא ניצחה העונה, אך מהצד השני מדובר ביריבה שהיתה קרובה להפתיע את הגליל לפני שבוע וחצי כך שאם מחפשים את ניצחון הבכורה של באר טוביה, אז זו יכולה להתאושש דווקא בכאוכב.מכבי תל כביר – הפועל פתח תקווה (19:30, מתנ"ס כביר)
אחד המשחקים היותר מסקרנים של המחזור בסימן "מי תצא מהמשבר?". שתי הקבוצות, אחרי הפסדים גדולים במחזור הפתיחה של העונה, השיגו את הניצחון הראשון שלהן העונה והתייצבו על מאזן 1-1. אך מאז השתיים לא הצליחו להשיג ניצחונות נוספים, נכנעו לכל היריבות כך שאחת מהן תצא מהמשבר בהתמודדות הישירה כשהמפסידה עלולה למצוא את עצמה, בשלב מוקדם מאד של העונה, שקועה ומסובכת בתחתית.


אקדמית וינגייט 67 – א.ס. רמת השרון 46
במשחק שהוקדם והתקיים ביום במוצאי שבת, קטעה וינגייט רצף של שלושה הפסדים רצופים והתייצבה על מאזן 3-3. שהעלה אותן, זמנית, למקום החמישי בליגה. וינגייט הכריעו את המשחק ברבע השלישי. אמנם את היתרון נטלו מהפתיחה ובמחצית אף הובילו ב-9 נקודות, אך רמה"ש עוד נותרו קרובות ובתמונת המשחק עד שהגיעה הריצה 20-8 ברבע השלישי וחתמה את תוצאת המשחק.

וינגייט שיחקה פנימה בתחילת המשחק. אחרי שלשה של גרזון הכדורים הלכו לגיטצ'נקו, בן מרדכי ושרביט שברבע התקפי קלעו המקומיות 22 נקודות מול 17 האורחות אותן הובילו מייברג עם שתי שלשות ו-5 נקודות של יערי. הרבע השני היה דומה אך הרבה פחות התקפי. כל אחת מהקבוצות קלעה פחות (13-7) וההפרש צמח. רק מייברג עם חמש נקודות נוספות שמרה את רמה"ש במשחק מול דקות טובות של תמר אנגל וליאור גרזון שהצטרפן לגיטצ'נקו ובסך הכל 35:26 במחצית.

כאמור היה זה ברבע השלישי שהמשחק הוכרע. נועה שרביט ותמר אנגל היו הקלעיות הבולטות שהובילו את התקפת וינגייט. ברמה"ש שוב הצליחו לקלוע רק 3 סלי שדה (מייברג עם עוד חמש נקודות אישיות) וכשלוח התוצאות הראה 55:34 למעשה הוכרע המשחק. יערי ושמשי קלעו את נקודות רמה"ש עד לסיום ובצד השני הוסיפה עידן שלוש חמש נקודות אצל המנצחות שחוזרות לנצח

קלעו אקדמית וינגייט: ליאור גרזון 15, נועה שרביט 14, אלכס גיטצ'נקו 13, תמר אנגל 10, עידן שלוש 5, ניצן עמר וגלי בן מרדכי 4 כ"א, זוהר לופטין 2
קלעו לא.ס. רמת השרון: דרור מייברג 16, ענבל יערי 13, נועה שמשי 7, אביטל צוובנר 6, עימנואל שניצר ורוני טמיר 2 כ"א.נערות א': סיכום המחזור החמישי:

מכבי רעננה 63 – הפועל ראשון לציון 62
המפגש הגדול של המחזור (ובכלל) הבטיח וקיים. אחרי פתיחה מצוינת של רעננה במחצית הראשונה(25-11 ברבע הראשון), ראשל"צ חזרו למשחק דרמטי (55:52 בלבד לרעננה בסוף הרבע השלישי) ולסיום דרמטי עוד יותר שהשאיר את המקומיות מושלמות והנחילו הפסד ראשון לראשל"צ בכל המסגרות.
רעננה פתחה עם 7 נקודות של ירדן גרזון ברבע הראשון, עוד שני סלי שדה של סירקיס והמשיכה בשלשה של נועה גבעון בדרך ליתרון מפתיע במיוחד 25-11 בסוף הרבע הראשון. מיכאליץ, צימרינג וסלס התחילו להיכנס למשחק ברבע השני והובילו רבע של 13 נקודות בראשל"צ, אבל רעננה המשיכה להיות ברמה אחרת, סירקיס וגבעון היו בלתי ניתנו לעצירה ובמחצית 42:24 חד צדדי.

כל אלה נעלמו במחצית השניה. ראשל"צ, כאילו לא היתה מחצית ראשונה, עלו נחושות לרבע של 21 נקודות. השלוש שהסתפקו ב-9 נקודות ברבע השני קלעו יחד 17 נקודות ברבע השלישי ועם נקודות ראשונות מהשדה של קארש ההפרש התקזז ורק 45:35 בסוף הרבע השלישי. הקאמבק של ראשל"צ נמשך גם ברבע האחרון קארש, מיכאליץ וסלס התקרבו מאד, אבל שוב סירקיס וגבעון היו שם כשהקבוצה היתה צריכה אותן השתיים קלעו אמנם רק 8 נקודות ברבע האחרון אך זה הספיק לניצחון היקר ולמקום הראשון בליגה.

קלעו למכבי רעננה: ירדן גרזון, שלי סירקיס ונועה גבעון 16 כ"א, רוני זהות 6, גל כהן 5, שירה עתיר 4.
קלעו להפועל ראשון לציון: גאיה סלס 15, ניקול מיכאליץ 14, מאיה צימרינג 12, גילי אייזנר 11, דנאל קארש 10


אס"א ירושלים 72 – אליצור חולון 77 (בהארכה 62:62)
במשחק לא פחות מרתק במחזור, ירושלים הצליחו להקשות על חולון שגררה אותה למשחק צמוד ואף להארכה בתום 40 דקות שהסתיימו בשוויון 62, אבל בהארכה שקד לוי עם 8 נקודות הובילה את חולון לניצחון וחיפתה על היעדרה של דניאל כהן שנפצעה בתחילת המשחק (והספיקה לקלוע 9 נקודות ברבע הראשון). חולון יודעות שהכרטיס הרביעי לפלייאוף העליון יוכרע בינן לבין כפ"ס וחייבות לעשות את שלהן ובפתיחה זה היה נראה הכיוון.

חולון בהובלת דניאל כהן וגל שקורי ירדה בסוף הרבע הראשון ביתרון 20:12 שמור יוסף וירושלים היו היחידות ששמרו את הקבוצה קרוב. היכולת של הקבוצות התהפכה ברבע השני כשלמור יוסף ורפאל הצטרפה דניאל ניצן וירושלים הצליחה לייצר 18 נקודות בזמן שבחולון נתקעו עם 3 סלי שדה וסך הכל 7 נקודות כשבן הרוש ושקורי לא הצליחו למנוע יתרון מקומי בהפסקה 30:27.
המשחק הצמוד נמשך גם במחצית השניה כשאף אחת מהקבוצות לא הצליחה לברוח. עדי נורבינד עם 7 נקודות הצטרפה לשקורי ויחד קיזזו מעט מההפרש בסוף הרבע השלישי 49:48 כשעומר אמסלם ושלשה חשובה של אופיר אזולאי שמרו את ירושלים ביתרון קטן לפני הרבע האחרון בו המשיך המשחק להיות הכי דרמטי שאפשר ובסיום הזמן החוקי הקבוצות הלכו להארכה. בהארכה כאמור היתה חולון עדיפה בזכות יכולת טובה של לוי ששמרה את הניצחון היקר אצל חולון.

קלעו לאס"א ירושלים: אור מור יוסף 19 , נטע רפאל 17, עומר אמסלם 15, מעיין צוריאל 8, דניאל ניצן 6, אופיר אזולאי 3, שיר דוייטש ונגה 2 כ"א
קלעו לאליצור חולון: גל שקורי 24, שקד לוי 19, עדי נורבינד 12, דניאל כהן 9, אלזה נוגאיצה 6, צילי פרי 5, יהלי בן הרוש 2.


הפועל ראשון לציון (2) 54 – בנות הרצליה 47
בזמן שהמוליכה ספגה הפסד ראשון, השיגה הקבוצה השניה של האגודה ניצחון ראשון. אחרי רבע ראשון ענק של 20:6, שמרו המקומיות על היתרון עד לסיום וגם הקאמבק ברבע האחרון הספיק "רק להפסד חד ספרתי". עם ארבע שלשות ברבע הראשון ומשחק טוב של דובינבוים ורווח ברחו המקומיות ליתרון 20:6 ברבע הראשון. התעוררות של פוירשטיין ברבע השני עם 5 נקודות אישיות ורק 5 נקודות לכל שחקניות ראשל"צ ביחד ובמחצית 25:17. הנדנדה ביכולת המאחרת נמשך כשברבע השלישי שוב חזרו להרשים וקלעו 17 נקודות, עם שלשות של אטרקצי ורווח ירדו ביתרון 42:29 בסוף הרבע השלישי וידעו לשמור עליו עד הסיום.

קלעו לראשל"צ: מאי רווח 19, שיר דובינבוים 13, רומי פוני וגל אטרקצי 9 כ"א, נועה ציוררו 4
קלעו לבנות הרצליה: ענבר רוטנברג 15, נועה פוירשטיין 10, עומר לייזר 6, ליעד קוטאי 5, עדי פלג 4, אופק איפרגן 3, עמית רייכר וטיארה לוין 2 כ"א


מכבי גני תקווה 56 – הפועל כפר סבא 64
כמו אליצור חולון, גם כפ"ס ידעה שחייבת את הניצחון, לא הצליחה להרשים או לברוח, אך ידעה לשמור על הניצחון ועל היתרון שהשיגו מהפתיחה ועד לסיום. שלוש שלשות של כפ"ס ברבע הראשון הוביל ליתרון 21:14, ההפרש קצת צמח במהלך הרבע השני והאורחת ירדה ביתרון 10 נקודות (35:25) להפסקה, המשחק המשיך להתנהל סביב הפרש דו ספרתי גם ברבע השלישי (51:38) לפני שגני תקווה קיזזו מעט לקראת הסיום.
בלטו בגני תקווה: רתם נבט 20, חמוטל גראואר 13, שלי צוקרמן 7
קלעו בכפר סבא: שלי שפית 20, איילי אפרוני 13, שחף יפרח 11, רותם ברנשטיין 8, עמית מלכה 4, אופיר פרפרה 2.


עוד במחוז הדרומי:
אליצור עירוני נתניה 42 – א.ס. רמת השרון 55


הפועל נצרת אורטודוקסים 32 – אקדמיית וינגייט 84
נצרת התחילו היטב ולאורחות לקח זמן להיכנס למשחק, אך עד לסיום הרבע הראשון בנות האקדמיה כבר עלו ליתרון דו ספרתי והוליכו 20:9. נצרת עוד חזרה לפיגור חד ספרתי עם שלשה בתחילת הרבע השני, אך ב-9 הדקות הבאות קלעו וינגייט 29 נקודות מול 3 של המקומיות והמחצית הסתיימה בתוצאה 15:49. המשחק נמשך כאשר כל השחקניות משותפות בשתי הקבוצות ועד לסיום המשחק היה לפרוטוקול.
בלטו בנצרת: בשארה רגדה 9, סאלי עלימי 8 ;
קלעו לאקדמיית וינגייט: שני ברמן 19, מאי נשר 17, עידן שלוש 16, שירה חג'ג' 12, מיקה מידן 11, ניצן עמר 6, תמר קופילביץ 4, ליאם בסטקאר 2.


מכבי חיפה 71 – הפועל עמק יזרעאל 65
בחיפה קיוו להמשיך בתנופה עם שחקנית הרכש אבני סימיונוביץ אך זו נקעה את רגלה במהלך החימום ונעדרה מהמשחק. בהיעדרה חיפה הסתדרה והובילה ברוב דקות המשחק אך העמק הצליחו להוות יריבה משמעותית מה שהספיק לה רק להפסד בהפרש חד ספרתי. הרבע הראשון הסתיים ביתרון 24:13 ובמחצית הוליכו 37:29. המשחק המשיך לנוע סביב הפרש דו ספרתי כשלקראת סוף הרבע השלישי ירדו העמק לפיגור 5 והיו צמודות יחסית אם כי לא הצליחו לקחת את המשחק אליהן.
קלעו למכבי חיפה: נור כיוף 26, סהר שגב 13, נועה נונו 10, רוני צביאלי 8, תומר נוב 7, מאיה בנקר 6, עמית קופל 1.
קלעו לעמק יזרעאל: ירדן שחר 24, שירז כץ 13, דנה אביטל 9, הילה בלוך 6, אורי אהרוני 5, עומר שגב 4, נעמה הלוי 3.


הפועל גלבוע/מעיינות 85 – מכבי נצרת 30
גלבוע מעיינות לא התקשו לנצח את האורחת, ועשו את זה בזכות רבע שני גדול במהלכו רצו 32-4 (47:12 בהפסקה) והמשחק הוכרע כבר בחצי.
קלעו לגלבוע מעיינות: מאיה וינד 13, לוטן עוזיאל וג'וי אוסיגאווי 11 כ"א, קרן פיבני ואביב פלג 10 כ"א, כרמל ריגל 9, נעה שמעוני ועדי וינד 7 כ"א, מאיה ברקוביץ 5
בלטו בנצרת: הדיל אל חאג' ולין קסיס 12 כ"א


הפועל גליל עליון 40 – הפועל כאוכב 61
כאוכב חזרו למסלול הניצחונות והשיגו ניצחון יקר במיוחד שככל הנראה מבטיח להן מקום בפלייאוף העליוןכתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();