היום ב-6: לקראת מחזור 6 בליגת העל
שי ברק ,19/11/2017

קרב הגדולות חוזר כשאליצור רמלה שוב תתארח ב"קריה" באשדוד למשחק צמרת בין הקבוצה של עדן ענבר לזו של אלי רבי. רמת חן ורעננה ינסו להתאושש אחת על חשבון השניה ולהישאר בצמרת הליגה. עוד במחזור: רמה"ש והרצליה במאבק על הפלייאוף, חולון עם אדאמס תנסה להתאושש על חשבון ראשל"צ ואיינגיפה ובני יהודה תחפש ניצחון ליגה ראשון בפ"ת.

טבלת הליגה:


1. מכבי בנות אשדוד 9 נק' (51+)
2. מכבי רמת חן 9 נק' (41+)
3. מכבי רעננה 8 נק' (6+)
4. אליצור רמלה 8 נק' (13+)
5. הפועל פתח תקווה 8 נק' (15-)
6. אליצור חולון 8 נק' (32+)
-----------------
7. א.ס. רמת השרון 7 נק' (8-)
8. בנות הרצליה 7 נק' (21-)
9. הפועל ראשון לציון 6 נק' (6-)
10. בני יהודה 5 נק' (103-)


ליגת העל: לקראת המחזור השישי:


1. דניאל אדאמס. הקאמבק הגדול של מועד ההעברות הוא חזרתה של דניאל אדאמס לישראל. אדאמס היתה מחוזרת במיוחד ע"י 3 קבוצות ליגת העל בקיץ האחרון. ה"התמחרות" (Bidding) העלתה את מחירה עד כמעט 15,000 דולר לחודש והקבוצות ויתרו על שירותיה. אדאמס שיחקה במדינה השכנה ועם סיום העונה שם בחודש שעבר חזרה לשוחח עם הקבוצות הישראליות.
אליצור חולון כיוונה העונה גבוה ואחרי ש"החמיצה" את ההזדמנות להנחית כאן את מורגן טאק, שרדה חמישה מחזורים עם אנדרסון ואחרי פגרת הנבחרת נחתה פה אדאמס כדי להוות את השובר שוויון של חולון בדרך לפיינל פור שנה שניה ברציפות.

2. כריזמה פן. קאמבק לא פחות מפתיע. בסך הכל פן שיחקה במחזור הקודם וגם תשחק במחזור הבא, אז איזה קאמבק? עם פתיחת הפגרה ביקשה פן להשתחרר מהחוזה ולחתום בליגה הקוריאנית עמוסת התקציב והתנאים הנוצצים לשחקניות. היא הספיקה לעזוב וגם לערוך שם שניים-שלושה אימונים לפני שהחליטה לחזור לארץ הקודש וה"סוהו". מרקל ווקר שהמתינה לקבוצה מאז נחתכה מרמלה מיהרה לחתום ברעננה, אבל רגע לפני שחוזרים לשחק זו חתמה, זו שוחררה והסדר שב על כנו. האם זה נחשב שרעננה התחזקה כשהחתימה שחקנית גדולה ששיחקה בקוריאה?!

3. לירז קניג. שינוי אחד בסגלים כן נעשה כשלירז קניג, שחקנית רעננה מתחילת העונה, עברה לרמת השרון. קניג, שבעברה 8 עונות בליגת העל, חזרה העונה לאגודה בה גדלה, אך לא הרבתה לקבל הזדמנות ודקות וביקשה להשתחרר. מי שזקוקה לה היא רמת השרון שחסרה שחקנית ישראלית דומיננטית בעמדת הפורוורד וקניג ששיחקה כבר בין היתר באשדוד וברמלה חתמה אצל האדומות מרמת השרון וצפויה לערוך הופעת בכורה במחזור הקרוב.

4. נבחרת ישראל סיימה את החלון הראשון של מוקדמות אליפות אירופה במאזן 1-1 שמשאיר את הכל פתוח. מעכשיו ועד לתחילת חודש פברואר יתחילו הקבוצות (והשחקניות הישראליות) להתכונן לחלון הבא בפברואר. אין ספק שעם קלארק, לויצקי ודיאמנט הצבע של הנבחרת נראה היה יציב מתמיד, אך בעמדות הגארדיות ראינו מעט מאד מהלכים בהם ייצרו השחקניות נקודות. יש לנו גארדיות מספיק מוכשרות – השאלה כמה אמון יהיו לקבוצות בשחקניות כדי לתת להן את הביטחון לקראת המשחקים המכריעים ב-10.2 (יוון) וב-14.2 (בריטניה) בישראל.מכבי 'בן' בנות אשדוד – אליצור רמלה (19:30, "הקרייה") - שידור ישיר ספורט 5+
(יואב לובושיץ, גיל גורדון, אסף אנגלברג)

סדרות גמר מרתקות סיפקו לנו השתיים בשנים האחרונות. בשנת 2015, הפעם האחרונה שהתמודדו השתיים זו נגד זו הסתיימו בסוויפ אשדודי (3-0) בעונה בה רמלה לא הצליחה לנצח את אשדוד כלל. הניצחון האחרון של רמלה, בליגה, היתה באפריל 2014, רגע לפני שאשדוד ניצחה במשחק דרמטי וחגגה אליפות גברה רמלה בביתה 77:68. קטיה לויצקי, נעמה שפיר ורוני בן נון שיתפו אז פעולה במדי רמלה מול נעמי קולודני, טיפני ג'קסון ונועה גנור ששיחקו במדי אשדוד. בעונה הנוכחית, לויצקי ובן נון עברו לעיר הדרומית וגנור חזרה לרמלה אבל הן עדיין ימשיכו להיות השחקניות הדומיננטיות שצפויות להיות על הפרקט.

מי שלא היתה אז בישראל ומעניין לראות איך חוזרת מהפגרה היא סידני קרטר שהגיעה לרמלה קצת לפני הפגרה ועשתה בקבוצה שינוי משמעותי עם שני ניצחונות מאז הגעתה. אשדוד לא הרשימה מתחילת העונה והיתה קרובה להפסד מפתיע ברעננה רגע לפני הפגרה – יכולת שלא תספיק לה נגד אליצור רמלה שנכנסה לכושר משחק.בנות הרצליה – א.ס. רמת השרון (19:00, תיכון "היובל")
(אייל פוהורילס, ערן שמואל, ליאור קידר לוי)

בשנתיים האחרונות הרצליה ורמת השרון היו כינוי למשחק צמרת, מאבקי פיינל פור ורמה גבוהה. העונה, לפחות אחרי חמישה מחזורים השתיים חולקות מאזן זהה של שני ניצחונות מול שלושה הפסדים ושתיהן ממוקמות מתחת לקו הפלייאוף העליון. הבשורה הטובה מבחינתן שגם יתר הקבוצות שמעליהן לא הרשימו במיוחד וכך הן עדיין מרחק נקודה מהפלייאוף העליון ומוקדם להספידן.

הקבוצות ניצלו את הפגרה כדי להתחבר ולהיכנס לקצב משחק. מרמה"ש היו בנבחרת רק שחקנית אחת (עדן רוטברג) ומהרצליה שתיים (בסגל הרחב. סואץ-קרני הפצועה ופלג פלץ), כך שכל יתר השחקניות עמדו לרשות הצוות המקצועי להמשיך לעבוד ולהשתפר. מי עשתה זאת טוב יותר, יוכרע במשחק הקרוב.

ברמת השרון צרפו לקבוצה את לירז קניג כדי לעבות את הסגל כשבהרצליה ינסו להכשיר את כל הפצועות ולחזור לסגל העמוק שבנו בתחילת העונה ואיבדו חלק ממנו. קשה להאמין שסואץ תהיה כשירה כבר במשחק הקרוב, אך היתר חייבות לעשות את שלהן- בטח בבית.מכבי רעננה – מכבי רמת חן/בליך (19:00, תיכון "אביב")
(גיא סימאני, איציק טולדו, אליאס אבו-ערב)

הניצחון הגדול בתחילת העונה נגד רמלה סימן את רעננה כקבוצה שיכולה לרוץ בצמרת. שני המשחקים שבאו בעקבותם נגד ראשל"צ והרצליה כבר הציבו אותה כאחת הבודדות במאזן מושלם. אבל מאז רעננה מאבדת גובה. היא נכנעה לפתח תקווה וגם לאשדוד מוליכת הליגה והן במאזן זהה כמו יתר הקבוצות במקומות 3-6. הפגרה של רעננה היתה רחוקה מלהיות רגועה, כשפן עזבה וחזרה. את האימונים עשו עם ווקר ששוחררה וללא יערה יצחקי שהיתה בנבחרת ישראל – איך כל זה ישפיע במשחק הצמרת נגד רמת חן?

רמת חן מצידה, גם היא לא עשתה הכנה אידיאלית. אחרי 4 ניצחונות רצופים יצאה לפגרה עם הפסד בייתי להפועל פ"ת. בתקופת הפגרה מאמנת הקבוצה היתה במחנה באירופה, 5 משחקניות הקבוצה התאמנו עם הנבחרת ורק לאחרונה התחברה מחדש הקבוצה להמשך אימונים כדי לנסות ולהימנע מהפסד שני ברציפות.הפועל ראשון לציון – אליצור חולון (19:00, "גן נחום")
(ברק ליברמן, ירון צ'צ'יק, אלכס נפתלי)

בזמן שאליצור חולון מתחזקת ומתעבה, הפועל ראשל"צ בכיוון ההפוך. אמנם רגע לפני הפגרה שתי הקבוצות סיימו עם הפסדים (חולון לרמלה ; ראשל"צ ברמת השרון), בחולון חיזקו את הקבוצה כשהחתימו את אדאמס וקיבלו מחדש את שובל אור שלום שסיימה טירונות. מנגד אצל האדומות סובלת עדי לוקס מפציעה כבר תקופה לא קצרה ויובל ניצן ששיחקה בכרטיס הכפול בבאר טוביה ונפצעה במשחק האחרון, לא יעמדו לרשותו של רועי לזר והרוטציה מתקצרת.

בסך הכל חולון עשתה את שלה בחלק הראשון של הליגה. הפסדים צמודים לרמת חן ולרמלה הם כאלה שלקחה הקבוצה בחשבון לפני החיזוק שהביאו ועם מאזן שמספיק למקום שלישי יכוות לפרוץ קדימה אם יצליחו לנצח בראשל"צ. מנגד, ראשון לציון בנתה קבוצה מאוזנת יותר העונה על מנת להתרחק ממאבקי התחתית אבל פתיחה קשה ובעיות בריאות אצל השחקניות דרדרו אותן פעם נוספת לתחתית עם ניצחון אחד בחמישה משחקים ושוב סכנת ירידה. כדי לעצור את ההתדרדרות יצטרכו להתעלות ובבית לנצח את חולון.הפועל פתח תקווה – בני יהודה (19:00, היכל הספורט העירוני)
(זיו רדומסקי, תומי וובר, נטלי גליוק)

פתח תקווה הנחילה הפסדים לשתי הקבוצות "המושלמות" שהגיעו מולה. לרעננה אחרי 3 ניצחונות רצופים ולרמת חן אחרי 4 ניצחונות רצופים. על אף שבקבוצה ממשיכים להתראיין ולספר שעדיין בסך הכל רוצים להישאר בליגה, נדמה כי המשחק נגד בני יהודה יכול להבטיח להם את זה. בני יהודה מראה שיפור ביכולת אך קרובות ככל שיהיו ליריבה הן עדיין ללא ניצחון ליגה בחמישה משחקים ומתחת לקו האדום.

קשה להאמין שדווקא במשחק חוץ מיד לאחר הפגרה יבוא השינוי כששתי הקבוצות יתאמנו בשבועיים האחרונים בסגל מלא (לאף אחת מהן לא היו שחקניות בנבחרת) יגיעו ברמת הכנה גבוהה יותר ובשאיפה גם בכושר טוב יותר ומעניין לראות מי ניצלה את התקופה בצורה מושכלת יותר.
כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();