שבועי: משחררים לחץ
אלירן כהן ,17/11/2017

לצד שבוע הפגרה בחלק מהליגות, אנחנו בוחרים את מצטייני השבוע. וכולם הגיעו מקבוצות שהיו זקוקות נואשות לניצחון, ועשו זאת כמו שצריך.

--- גיא יעקובוביץ', ענר חתלתואל, שי ברק, אלירן כהן ---

ליגת העל: שון דאוסון (בני הרצליה)

הגארד נתן הצגה השבוע כשקלע 25 נקודות והוריד 5 כ"ח בניצחון הקשוח של קבוצתו באילת (70:69). דאוסון הוריד הרבה לחץ שהיה סביב הקבוצה בעקבות פתיחת העונה החלשה שלה.

מבחינה אישית, דאוסון מספק עד כה נתונים יפים מבחינה אישית ומוביל את קבוצתו בנקודות ובמדד. אנחנו מקווים שיוכל לתרום מהיכולת הזו גם עבור נבחרת ישראל, אליה זומן על ידי עודד קטש השבוע.


נשים: אלישה קלארק (נבחרת ישראל)

במוצ"ש זו היתה שלשה גדולה של שירן צעירי, עם הקרש, שלא הספיקה. ברביעי השלשה של טל לב היתה שלשת ניצחון. בשבת גם היתה שם דניאל דיאמנט במשחק גדול וברביעי נעמה שפיר שנחבלה באפה וחזרה לפרקט למרות הכאבים.

אבל שוב ומעל כולם, היתה זו אלישה קלארק שהובילה את הנבחרת להארכה ו"כמעט ניצחון" בבריטניה ולניצחון החשוב על פורטוגל. שימו לב לנתונים הבאים: פעמים 19 נקודות, פעמים 25 נקודות מדד ומספר הדקות הרב ביותר בנבחרת.

נגד הבריטיות הגבוהות היא לקחה 4 ריבאונדים וניצלה יכולות אתלטיות למסור 6 אסיסטים ולחטוף 4 כדורים ובבית נגד פורטוגל קלעה בסה"כ שליש מהנקודות של הנבחרת והוסיפה גם 10 כדורים חוזרים - מה שנקרא דאבל-דאבל ועוד 2 אסיסטים.
נכס גדול


לאומית: רון סבג (הפועל עפולה)

כל כך הרבה זמן חיכו בעפולה לתפוצצות הזו, והנה היא הגיעה. אז נכון, יבנה אולי לא נמנית עם אריות הליגה. אבל עם המומנטום הנהדר שהיא הגיעה אליו למשחק, ועל אף חסרונו של ריילי דיאנג'לו, הקבוצה של אוהד יתום בהחלט הגיעה לעפולה עם תחושת ביטחון גדולה מספיק.

אבל לקבוצה מבירת העמק, הלחוצה, המתוסכלת, שלא רשמה אפילו ניצחון אחד מאז החלה העונה, היו תכניות אחרות. עפולה שלטה במשחק כבר מדקות הפתיחה, ונהנו ממשחק שיא של רון סבג - שקלע 24 נקודות (שיא קריירה, הסתבר לנו הבוקר), והוסיף 6 אסיסטים. סופסוף אנחות רווחה אצל אנשי עפולה, שכבר חושבים על המשחק ברוממה ביום שלישי הקרוב.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();