צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסללאומית – גאווה ישראלית...
ספסל ,03/11/2017

הליגה הלאומית סוגרת חודש ראשון. יולי קובלנץ חוזר אלינו בטור אורח ומספר מי הרשים אותו עד כה, איפה הוא נהנה לראות כדורסל ואיזה מלחמה הולכת להיות על הפליאוף.

-- יולי קובלנץ --

הליגה החלה בשקט בשקט ומבלי לשים לב הקבוצות הנחיתו פה כמה מהזרים והישראלים היותר טובים שכידררו במחוזותינו. ולהלן השמות: קורטני פלס המגוון שעליו מיותר להרחיב, רוברט גלן שהינו סקורר איכותי-סיים את אוקטובר עם 31 נק' בממוצע, קדריק מייז (פייר ג'קסון של הלאומית?) שכשהוא לא ביום טוב קרית גת בסכנה, ג'ון וויליאמסון המכונה, יותם שירן שאולי שכחו אך לפני מספר שנים הוא היה אמור להיות הדבר הבא, רוברט רוטברט ה"בלתי נגמר" על 216 סנטימטריו.

כמו כן לא מעט זרים איכותיים ממשיכים בארץ הקודש בליגה השניה כמו: סמי גיבנס היעיל, סטורם וורן המסעיר, ורנון טיל קרקע אוויר, דאליס ג'וינר, מרכוס רלפורד, ראשד מאדן המוכשר, ג'רמיין אייר ג'ורדן ורודני אלכסנדר לו זו קדנציה רביעית בארץ... מה שמבטיח חורף חם ואביב לוהט עוד יותר.

ארבע קבוצות נבנו לעליה: קרית גת, באר שבע, ר"ג/גבעתיים והפועל חיפה אך הן לא ילקקו דבש מול אף קבוצה אחרת. הכרטיס לפלייאוף העליון יהיה קשה להשגה העונה, אוקטובר החל עם גישושים, נובמבר הולך להמטיר משחקי ברכה.


זרקור על מכבי רחובות

איזו פתיחת עונה! זה אוקטובר הכחול. שלושה ניצחונות בהם אחד על עפולה בחוץ בו חזרו מתהום לניצחון. נקמה של יאור בעפולה- קבוצתו לשעבר, אולם בו ינעם אירם אוהב להצטיין וסבא'לה גור פורת שהעביר ימים יפים מהקריירה שלו שם, ניצחון סופר מתוק. בשביל לצנן את האווירה קרית גת שהצהירה על כוונותיה לעלות ליגה מצפינה 30 ק"מ לרחובות כבר ביום א' למשחק שיקטע את שרשרת הנצחונות של אחת מהן.

אחרי שהעונה הקודמת הוכתרה יותר ממוצלחת, רוצים בקציר להתקדם עוד שעל או שתיים קדימה. חוץ מתחושה כיפית במשחקי בית בהם האולם מלא באוהדים / חברים / מחלקת נוער, הסגל שנבנה בהחלט רציני ומכוון קדימה. המועדון חיזק את הצוות הישראלי בעודד שעשוע שהוא שועל ותיק עתיר נסיון בליגה ואת יבגני חולודוב הצעיר והאנרגטי שתפור על הליגה הזו ובמקום יונתן לוי הביאו את אליאב אוחנון שיתרום לא פחות.

הזרים קולמן ורלפורד מאוד סולידיים ועושה רושם שביחד עם פורת, אירם ודראפיץ' יהיה כיף גם השנה ברחובות. רק חבל שבעיר שיש לה את פארק המדע ופלאפל הכתומים, אין לה מתקן קצת יותר רציני מקציר שהוא אולם ביתי מאוד אך קטן.


שימו לב ל...

מייקל בריסקר. אין לנו קלעים טהורים בשתי הליגות הבכירות, הוא היחיד. בריסקר סיים את אוקטובר עם 16 חצים בממוצע למשחק עם 42% מחוץ לקשת, עשה זאת בכמעט 30 דקות בממוצע. טוב עשה שחתם באילת, טוב עוד יותר שהושאל בחזרה לרעננה (אין כמו בבית) להמשיך להתפתח. ברק פלג יתן לו את החופש ואת הבטחון ההתקפי כל עוד יהיה ממושמע דפנסיבית, בנוסף לא יזיק שדרוג פיזי.

כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();