פלג פלץ, הזימון החדש לנבחרת


על: לקראת המחזור החמישי
שי ברק ,01/11/2017

רגע לפני פגרת הנבחרת (אף פעם לא מיותר להזכיר 15.11 הנבחרת נגד פורטוגל ב"היכל שלמה") יתקיים המחזור החמישי שיפגיש בין רמלה וחולון במשחק שחוזר להיות משחק צמרת, רעננה ואשדוד שהפסידו בשני לראשונה העונה ינסו לצאת לפגרה עם ניצחון, רמת חן שתנסה לשמור על מאזן מושלם ובני יהודה שתרצה רגע לפני פגרה לעלות מעל הקו האדום על חשבון הרצליה.

המחזור האחרון לפני פגרת הנבחרת. בעוד שבוע וחצי הנבחרת כבר תתמודד נגד בריטניה וזו הזדמנות אחרונה של השחקניות להגיע לפתיחת האימונים בכושר משחק. לא מעט שחקניות שזומנו לנבחרת זקוקות למשחק הזה ומעניין לראות את התגייסות הקבוצות למשימה וכמה מהישראליות יקבלו דקות משמעותיות במחזור הקרוב.

אליצור חולון – אליצור רמלה (19:00, בי"ס "קציר")

(דוד איזמירלי, דרור גלפז, ליאור קידר לוי)

המשחק המרכזי של המחזור. נכון, בצד אחד חולון שנמצאת במקום השני בליגה במאזן חיובי 1-3 ואילו רמלה רק במקום החמישי עם מאזן 2-2, אך ברמלה עם שני ניצחונות רצופים והשינוי בזרות שנראה כי עזר לקבוצה לעשות עוד קפיצת מדרגה – חזרו לחשוב צמרת. חולון שנמצאת בצמרת רוצה להוכיח שהיא השנה מכוונת הכי גבוה ודווקא אחרי הניצחון הגדול על אשדוד אם תנצח גם את רמלה נראה שתבטיח לעצמה עונה של מאבקי צמרת אבל יותר מכך תעביר את המסר הזה לכולם.

בנבחרת: נופר שלום מחולון בקמפיין השני שלה במדי הנבחרת. נועה זליבנסקי ולימור פלג בפתיחת עונה מצוינת נותרו מחוץ לסגל המורחב. נעמה שפיר מרמלה צפויה להוביל את הנבחרת ובסגל החסר היא הבורג המרכזי להצלחה. נועה גנור עם 34 הופעות כולל באליפות אירופה נותרה בחוץ , כנראה בעקבות הצערת הנבחרת.

מכבי רמת חן – הפועל פתח תקווה (19:00, "זיסמן")

(יואב לובושיץ, אלכס נפתלי, נעם גורדון)

על פניו, מכבי רמת חן, שמציגה את הכדורסל הטוב בליגה וניצבבת בפיסגה במאזן מושלם (0-4) יכולה להיות רגועה לקראת המפגש בו תארח את הפועל פתח תקווה שמגיעה עם מאזן 2-2 בלבד וניצחונות קשים על רעננה וראשל"צ. אך רמת חן בוודאי עוד זוכרת את ההפסד שספגה מפ"ת בעונה שעברה ו"כמעט הדחה" בחצי גמר גביע. אמנם אז היה בקבוצה אלי רבי על הקווים, אבל לזלזל בפ"ת זו משימה מסוכנת.

בנבחרת: מכבי רמת חן שלחה לנבחרת את כל הגבוהות שצרפה העונה. את דניאל דיאמנט שקיבלה הקיץ אזרחות והיא המחליפה הראשונה לזרות בעמדות הפנים, את דניאל רבר המחליפה השניה וליאור הלוי המחליפה השלישית כולן יחד לנבחרת. גם בגארדיות שלחה רמת חן שתי שחקניות לסגל שירן צעירי שנותנת עד כה את אחת העונות הטובות בקריירה ואת נוף קדם. בהפועל פ"ת למרות פתיחת עונה טובה של שהד עבוד אף אחת משחקניות הקבוצה לא קיבלה זימון.

מכבי רעננה - מכבי 'בן' בנות אשדוד (19:00, "אביב")

(ניר קרן, שי מרון, עומר פיינטוך)

זה יכול היה להיות משחק צמרת מרתק בין שתי קבוצות צמרת האלופה לטוענת לכתר... אם זה רק היה נכון. אמנם שתי הקבוצות במאזן זהה 3 – 1 , אך בעוד באשדוד פתחו את העונה עם ניצחונות קלים ונכנעו לחולון במשחק בו חסרו את טיפני הייז במשך 32 דקות, רעננה אמנם השיגה 3 ניצחונות אבל עדיין לא מרשימה ואת המאבקים שלה תמשיך אחרי הפגרה נגד בני יהודה ורמה"ש.
בכל זאת יהיה מעניין לראות את השיפור שחל העונה ברעננה, הקבוצה שנכנעה לפני שנה בהפרשים דו ספרתיים גבוהים לאשדוד תנסה להראות שהיא שונה העונה ולהפתיע או לפחות להיות צמודה מול האלופה.

בנבחרת: מכבי רעננה שלחה לנבחרת את הרכזת שלה יערה יצחקי, שחקנית נבחרת העתודה שזה עבורה זימון ראשון לבוגרת. מאשדוד קודם כל מגיע לנבחרת העומד על הקווים, עדן ענבר שממשיך לקדנציה נוספת. קטיה לויצקי (יחד עם אלישה קלארק ) היא השחקנית החשובה בנבחרת ועמוד התווך. רוני בן נון שהפכה לשחקנית מרכזית בנבחרת ממשיכה לקמפיין נוסף גם היא. מי שתחסר היא נעמי קולודני שהיתה חלק מהנבחרת ב-85 משחקים מאז 2006 ועד הקמפיין האחרון והנבחרת תחסר את המנהיגות שלה.

א.ס. רמת השרון – הפועל ראשון לציון (19:00, "אורנים")

(יוחאי שולמן, אלי מרון, גיל גורדון)

גם רמת השרון וגם ראשל"צ לא חשבו שיהיו במצב הזה רגע לפני הפגרה. השתיים שבנו סגל בשאיפות לצמרת מחזיקות בניצחון אחד (על נועלת הטבלה בני יהודה) ו-3 הפסדים כשהמשחק ביניהן הופך למשחק על התרחקות מהפלייאוף התחתון במקום קרב כניסה לארבע הגדולות. אמנם מדובר בשלב מוקדם מאד של העונה, אך אחרי חמישה מחזורים אף אחת לא תרצה בעמודת ההפסדים את הספרה 4.

במחזור האחרון הקבוצות הראו שיפור. ראשל"צ עם ניצחון הבכורה הגדול שלה על בני יהודה כולל קאמבק של איינגיפה לכושר המוכר שלה ושל מיכל אסף שסוף-סוף מצאה את הטבעת. ברמה"ש אמנם הפסידו אך נגד רמלה הצליחה להיות קרובה ובשלבים רבים אף עדיפה למרות הסגל הקצר ועם התאמות קטנות יכולה לראות את עצמה פייבוריטית גם מול ראשל"צ.

בנבחרת: עדן רוטברג, שחקנית המפתח של רמה"ש והקלעית הישראלית המובילה זומנה לקמפיין ראשון שלה. הפועל ראשון לציון לא שלחה אף נציגה לנבחרת כשעדן פורת שהיתה חלק מהסגל בקמפיין הקודם כאחת הגבוהות המבטיחות והעונה עד כה מספריה הוכפלו, נשארה בחוץ.בני יהודה – בנות הרצליה (19:00, "בית דני")

(רותם קוזה, אסף אנגלברג, אליאס אבו ערב)

בזהירות, אבל לא רבה מדי, ניתן לומר שמדובר במשחק בין שתי המאכזבות של הליגה עד כה. השתיים נועלות את הטבלה ולמרות שלבנות הרצליה ניצחון אחד יותר על בני יהודה היא עדיין רחוקה מלשחזר את יכולותיה מהעונה שעברה כשגם את הניצחון השיגה בקושי על פ"ת. מספר סיבות לכך ובהן הבנייה הבעייתית כשבחודש הראשון כבר הוחלפו שתי זרות, וגם הפציעות הקשות של ליעד סואץ קרני, קרן מוזס וגם זו ממנה סבלה נוגה פלג פלץ בפתיחה. הרצליה התחילה להתייצב בשני המשחקים האחרונים והראתה שיפור ביכולת אך ספגה גם בהם הפסדים.

בבני יהודה החלו את הבניה מאוחר והסגל הישראלי ברובו צעיר. הזרות שהן לא סקויה הולמס בינתיים לא נותנות את התפוקה המצופה ובסגל קצר שכזה גם למאמן כעדני דגן בינתיים קשה לעשות קסמים.

בנבחרת: בני יהודה לא שלחו נציגות לנבחרת, למרות שנראה שלנה פדולובה גם בגילה יכולה לתרום לנבחרת, אבל דווקא בעמדות הפנים נראה שהנבחרת מסודרת. הרצליה שלחה לנבחרת את נוגה פלג פלץ, בזימון ראשון של הגארדית הצעירה שזוכה בנבחרת ליותר קרדיט מאשר מקבלת בהרצליה. מי שנשארו בחוץ הן אופיר בנט שהיתה חלק מהקמפיין הקודם ומרים חנון שפתחה את העונה נהדר מבחינה אישית.


מי שעוד זומנו לנבחרת (ולא הוזכרו) הן אלישה קלארק שתגיע בתחילת השבוע הבא מקבוצתה שבפולין וטל לב שחקנית הנבחרת שממשיכה לקמפיין שני וזכור לכולנו משחקה האחרון בנבחרת עם 21 נקודות בניצחון הגדול על בוסניה.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();