ארצית: חבל מודיעין מארחת את אשקלון
ספסל ,29/10/2017

המשחק של המחזור יפגיש בין שתיים שמחפשות פליאוף, רק אחת תצא עם הנקודות. עוד בדרום: ר"ג חוזרת לזיסמן מול בת ים, גזר נען תנסה להפתיע את פ"ת ורמלה תנסה להתאושש מול חבל איילות. בצפון: מפגש קצוות בין עמק חפר לנצרת עלית, מפגש מושלמות בין צפת לנתניה וג'ת מול קרית אונו.

-- אדי מינץ, ענר חתואל --

צפון:

הפועל ג'ת - עירוני 'שיקו' ק.אונו (20:00, חט"ב אלבירוני, ג'ת)
אחרי הגרלה קשה שכללה 2 מתוך 3 הקבוצות הבכירות בליגה ג'ת הצנועה חוזרת למבצרה ומקווה לסמן וי ראשון לעונה. ק.אונו בינתיים עומדת בציפיות של עצמה כשהיא במאזן 1-1 מול שתי קבוצות ברמתה. אמנם האיכויות בשתי הקבוצות דומות אבל זה מרגיש כמו ניצחון בייתי לג'ת שפשוט זקוקה לנק' יותר מיריבתה.


הפועל צפת - מכבי אליצור נתניה (20:00, אול פיס ז'בוטינסק, צפת)

משחק הצמרת הראשון לעונה זו בין שתי הבלתי מנוצחות הממוקמות 1-2. נתניה אמנם מוכשרת יותר אבל המגרש בצפת ידוע כסופג נקודות וקל לא יהיה לה. צפת מצידה תלחם כמו שהיא עושה בכל משחק. יסתיים קשוח וצמוד. לאורחים.


הפועל עמק חפר - הפועל נצרת עלית (20:00, רופין)

משחק הקצוות הראשון לעונה זו. העמק עם 0:2 ומקום שלישי מול נצרת עלית עם 2:0 ומקום שלישי מהסוף. זה נראה כמו ניצחון בייתי אבל לעמק אסור לזלזל כי נצרת נלחמת כל משחק עד הסוף.


בית"ר כפר יונה - הפועל מעלות (20:00, אולם איש שלום, כפר יונה)

משחק אמצע טבלה קלאסי בין שתי יריבות שינסו להשתלב בהמשך גם בפליי אוף. הכוחות פה די שווים אם כי בבית לכפר יש יתרון מסוים (תשאלו את עכו). לפני שבועיים מעלות חזרה ממשחק חוץ עם ניצחון נדיר. האם היכולת תשוחזר ? גם פה זה יהיה קשוח וצמוד.


אליצור גבעת שמואל - הפועל עכו (20:30, ביה"ס נריה, גבעת שמואל)

על הנייר שתי קבוצות אמצע טבלה ובפועל עכו פשוט הרבה יותר מוכשרת ופייבוריטית. האורחת, בדיוק כמו רמה"ש, כבר תרמה את שלה לקבוצות פחות טובות והפסד נוסף לא בא בחשבון. זה לא שהגבעה תתבטל אבל זה לא יעזור.


א.ס. רמה"ש - מכבי כרמיאל (20:00, אורנים, רמה"ש)

אחרי ההפסד המפתיע בחוץ לעמק רמה"ש חזרה לתלם בניצחון יפה במעלות. לעומתה העולה מכרמיאל בינתיים מתקשה לעמוד בקצב. נראה שרמה"ש כבר מיצתה את תרומתה לקבוצות פחות טובות ממנה, הנק' יישארו בבית.


דרום:

אליצור רמלה – הפועל חבל איילות (17:30, קרית אומנים, רמלה)
רמלה חוזרת הביתה אחרי תצוגת נפל וההפסד המפתיע לשוהם שזעזע את המערכת שם לאור הציפיות בתחילת העונה, למשחק שהוא סוג של מבחן אמת עבורה. איילות מהעבר השני סופרת כבר שני ניצחונות מתחילת העונה ותרצה לסמן וי שלישי ברציפות. רמלה חייבת לעלות רמה אם היא רוצה לקחת את המשחק הזה, אם כי בהתחשב בזהות ואיכות היריבה, פשוט זה לא יהיה.


מכבי מעלה אדומים - מכבי שוהם (19:00, אולם הספורט מעלה אדומים)

מזו שהפסידה לזו שניצחה. אחרי שהדהימה מול רמלה, והוכיחו שצריך לקחת אותם בחשבון, לצעירים של שוהם מחכה משוכה גבוהה הרבה יותר בדמותה של מעלה אדומים. הקבוצה של אבי סוכר מגיעה גם היא אחרי ניצחון אבל לא לפני שנאלצה להזיע קשה מול הצעירים של גזר/נען. מעלה שטובה הרבה יותר בבית נמצאת בעדיפות ברורה לנצח כאן ואם לא תקרנה תקלות מיוחדות היא גם תעשה את זה.


מכבי פ"ת – הפועל גזר/נען (19:00, 'עולמות', פ'ת)

פתח תקוה הנמצאת בעיצומה של פתיחת עונה מצוינת שכללה ניצחונות גדולים על שתי יריבות ישירות לפלייאוף, חוזרת הביתה למשחק שעל הנייר נראה קל יותר נגד גזר/נען. פ'ת אמנם מגיעה כפייבורטית, בטח בבית, אבל בנען למרות שהפסידו פעמיים הראו שיש להם קבוצה קשוחה שלא מוותרת לרגע ובאה להילחם גם במקומות שנראים אבודים לכאורה.


מכבי רמת גן – מכבי בת-ים (19:00, זיסמן, ר"ג)

רמת גן חוזרת לזיסמן בפעם הראשונה העונה אחרי שני הפסדי חוץ כואבים שמיקומו אותה בירכתי הטבלה והראו לה בדרך הקשה שהחיים בארצית לא הולכים להיות פשוטים. הסגולים יפגשו את בת-ים שמגיעה אחרי תבוסה ביתית לחבל מודיעין ומתחרה מולה על אותו אזור מחייה של מרכז הטבלה. שתי הקבוצות רעבות לניצחון, מי שתרצה יותר גם תיקח את זה.


הפועל חבל מודיעין – אליצור 'איתו' אשקלון (19:30, חט"ב נחשון,שוהם)

המשחק המסקרן של המחזור. חבל מודיעין התחילה את העונה נהדר והתמקמה בראשות הטבלה בזכות שתי ניצחונות גדולים בהפרשים שחצו את 30 הנקודות. הפעם תגיע לשוהם טוענת ראשית לכתר בדמותה של אליצור אשקלון למשחק שיכול לתת אינדיקציה טובה לכיוון שכל קבוצה הולכת אליו. בעונה שעברה המפגשים בין השתיים היו חמים במיוחד, בעיקר בגזרת הקהל כשהמפגש בשוהם אף הופסק למספר דקות וכלל התערבות של כוח משטרתי, מחזה נדיר בליגה שלנו. נקווה שהפעם יזכרו מההתמודדות רק את איכות הכדורסל.


הפועל מבועים מרחבים – הפועל לוד (20:00, אולם ספורט מבועים)

שתי קבוצות שטרם השיגו ניצחון העונה נפגשות. לוד אחרי פתיחה מאכזבת תנסה לאתחל את העונה שלה עם ניצחון במבועים, ולהתקדם לקראת המקום בטבלה היא מצפה להיות. מהעבר השני מצפה לה יריבה לא פשוטה בכלל שלמרות הפסדיה הראתה שהיא לא נופלת מאף אחת, ותרצה לנצל את הביתיות על מנת להשיג את ניצחון הבכורה המיוחל.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();