מוצ"ש: מגזין כדורסל נשים יומי
שי ברק ,28/10/2017

שבוע חדש בפתח בסיומו תפתח נבחרת ישראל בהכנות למשחקיה הראשונים במוקדמות, ומזכירים שעד 15.11 ילווה המגזין את ההכנות של נבחרת ישראל עד משחק הבית נגד פורטוגל (15.11, 19:30) כי רק "ביחד לאליפות אירופה".
במגזין הערב: מתכוננים ליריבה הראשונה של נבחרת ישראל - בריטניה (11.11) ולקראת המחזור השלישי בנערות א'.

15 בנובמבר – יחד לאליפות אירופה אתר "ספסל" ילווה את הנבחרת כל הדרך למשחק נגד פורטוגל – ואתם כמובן תהיו שם.
עוד קצת פחות משלושה שבועות תארח נבחרת הנשים של ישראל את נבחרת פורטוגל במוקדמות אליפות אירופה. ב-11 בנובמבר ייפתח הטורניר במשחק חוץ בבריטניה, אך כבר כעבור 4 ימים יתמודדו שחקניות הנבחרת במשחק בייתי ראשון נגד הפורטוגליות.

ביחד לאליפות אירופה – ביחד משנים כיוון
בדירוג שפירסמה פיב"א אחרי אליפויות אירופה, אמריקה ואפריקה נבחרת הנשים של ישראל צנחה 13 מקומות בדירוג העולמי למקום 58. רק פולין ירדה יותר מקומות (13).
בריטניה, היריבה הראשונה של הנבחרת, נותרה מדורגת 21 ופורטוגל רק במקום ה-80.

ביחד איתכם הנבחרת תרצה להתחיל לטפס מחדש בדירוג העולמי – זה אפשרי.


בריטניה – ישראל (11.11, 21:30 שעון ישראל)
כולנו עם הנבחרת במשחק הבית הראשון נגד פורטוגל, אבל עוד קודם תפתח הנבחרת את המסע לאליפות אירופה נגד נבחרת בריטניה במשחק שיתקיים במנצ'סטר.

בבריטניה מתרגשים לקראת האליפות ומרגישים שיכולים להפתיע ולהעפיל לאליפות אירופה ומכירת הכרטיסים לקראת המשחק כבר החלה לפני כחודש.

לאימונים שייפתחו בסוף השבוע הבא זומנו 20 שחקניות כשהבחירה שבהן תמי פגבנל שמגיעה מאלופת ה-WNBA מיניסוטה לינקס ובימים אלה משחקת בפולין בקבוצת פולקוויס (לצידה של אלישה קלארק), גם ג'והנה (ג'ו) לידהאם-וורנר מווילנובה הצרפתית צפויה להיות ממובילות הנבחרת הבריטית.

למעשה נבחרת בריטניה כבר פתחה את ההכנות בחודשים מאי-יוני האחרונים כשקיימה מספר משחקי אימון בינלאומיים ביניה בטורניר בבלארוס בו השיגה ניצחון גדול על ארגנטינה וטורניר הכנה נוסף בצרפת. למעט אחת כל שחקניות הסגל ששיחק יחד במחנה האחרון זומן לפתיחת האימונים לקראת המשחקים.

עוד בין השחקניות שזומנו לסגל הבריטי: שאנטל הנדי, סטפני קולינס, רייצ'ל ואנדרוול, אזאניה סטיוארט, ג'מילה תומפסון, דומיניק אלן, ג'ניפר אשטון, מולי קמפבן, קריסטינה גסקין, ניקולט ליו-פונג קווי, הריאט אוטוויל-סולסבי, האנה סאנלי-פאיסלי, מליטה עימנואל-קר, שאקילה ג'וסף, אילידת' סימפסון.

את בריטניה ימשיך להדריך המאמן הספרדי ומנוסה חוזה מריה ("צ'אמה") בוסטה. המאמן שהגיע לבריטניה ב-2015, מרוצה מההכנה שנעשתה לקראת האליפות: "אחרי העבודה הקשה שעשינו במאי ויוני אנחנו מתרכזים כעת במשחקים נגד ישראל ויוון. אני מאמין בקבוצה ובשחקניות שיעשו את המקסימום כדי לעמוד באתגר לקראת היורובאסקט ב-2019".




(התמונה: איגוד הכדורסל)




לקראת המחזור השלישי בליגת הנערות:
המחוז הצפוני:
בעוד במחוז הדרומי צפויים לא מעט משחקים חד צדדיים המחוז הצפוני ממשיך לסקרן עם 2 משחקי מפתח בהתמודדות על הפלייאוף העליון:
בנות אקדמיית וינגייט יצאו למשחק חוץ בעמק יזרעאל ואחרי שני הפסדים רצופים אסור להן להסתבך עם הפסד שלישי שעלול להשאיר אותן מחוץ לפלייאוף העליון. עמק יזרעאל עדיין לא במיטבה אך עם הניצחון על שפרעם בשבוע שעבר מאמינים שם שבבית אפשר לנסות ולהפתיע גם את האקדמיה.

במשחק נוסף תצא גלבוע מעיינות לזיכרון יעקב. זיכרון יעקב אמנם הפסידו במחזור הפתיחה בבית לגליל, אבל אז הגיעו לוינגייט וחזרו משם עם ניצחון גדול שהוסיף להם הרבה ביטחון שאפשר לנצח גם את הגלבוע. הגלבוע עם מאזן מושלם ינסו לא למעוד במשחק החוץ בזיכרון וניצחון, ככל הנראה, יבטיח להם עונה נוספת בפלייאוף העליון.

במשחקים נוספים כאוכב תצא להפועל נצרת במה שכרגע הוא משחק צמרת בין שתיים שטרם הפסידו העונה, אך קשה להאמין שכאוכב לא תחזור הביתה עם הנקודות. נצרת ושפרעם שסוגרות את הטבלה ללא ניצחונות ככל הנראה לא ישיגו אותם בגליל ובחיפה (בהתאמה).

הפועל זיכרון/מעגן מיכאל – הפועל גלבוע מעיינות (20:30, תיכון "המושבה")
הפועל גליל עליון – מכבי נצרת (19:00, אולם "הר וגיא")
הפועל נצרת אורתודוכסים – הפועל כאוכב (19:00, אולם אורטודוקסי)
מכבי חיפה – הפועל שפרעם (19:00, אולם "מכבי")
הפועל עמק יזרעאל – אקדמיית וינגייט (20:00, קיבוץ גבת)

המחוז הדרומי:
בשלב מוקדם מאד של העונה כבר התחילה הטבלה "להסתדר" כצפוי עם רעננה, ראשל"צ ורמת השרון כמובילות הבית ואחריהן 4 קבוצות שיתמודדו על הכרטיס האחרון לפלייאוף העליון. נכון, חלפו רק שני מחזורים אך נדמה שזה מה שמצפה לנו עד לסוף הסיבוב כשחולון, כפ"ס ואפילו הרצליה ונתניה ינסו להיות הקבוצה הרביעית.

במחזור השבוע מחכים משחקי קצוות כשחולון פתחה את הסיבוב כבר במוצ"ש בנסיון לגבור על האחרונה בטבלה, גני תקווה. ירושלים שגם היא טרם ניצחה תארח את מכבי רעננה והתמודדות דומה צפויה בין ראשל"צ2 לרמת השרון. הפועל ראשון לציון שמוליכה את הטבללה תצא לנתניה ולא צפויה להתקשות שם – כשנתניה מצידה תשלים שבועיים של התמודדות נגד החזקות במחוז ומכאן ועד לסוף הסיבוב תנסה לעלות על רצף ניצחונות בדרך לפלייאוף.

מכל זה עולה שהמשחק המרכזי של המחזור יתקיים רק בשישי, כשבמשחק דחוי תארח הפועל כפר סבא את בנות הרצליה. לשתיהן ניצחון יחיד עד כה העונה והפסד בהתמודדות הישירה עלול לפגוע מאד בסיכויי ההעפלה לפליאוף העליון.

א.ס. רמת השרון – הפועל כפר סבא (19:00, "אוסישקין")
הפועל ראשון לציון2 – א.ס. רמת השרון (19:00, "גמי")
אס"א ירושלים – מכבי רעננה (19:30, מרכז "קוסל")
אליצור עירוני נתניה – הפועל ראשון לציון (19:30, "טשרניחובסקי")
במשחק שנדחה ל-3.11: הפועל כפר סבא – בנות הרצליה (14:00, בי"ס "רמז")



זו שמפרידה בין הנבחרת שלנו לניצחון במשחק הפתיחה במוקדמות אליפות אירופה 2019(צילום: פיב"א)



ראיונות, פרשנויות ופינות צבע – בקרוב!
יש למה לחכות החל משלישי....







כתבות אחרונות באתר
Print






© כל הזכויות שמורות
cker();