ארצית: פורסם לוח המשחקים
אלירן כהן ,11/09/2017

כחודש לפני פתיחת עונת המשחקים, פרסם איגוד הכדורסל את הלוח שיעשה לכם שמח בימי ראשון בעונה הקרובה. בעוד שבדרום מחכה לכם יופי של מחזור פתיחה, בצפון האקשן יגיע רק אחרי כמה שבועות, וגם בגביע האיגוד. כתבה על ההחתמות האחרונות בליגה תעלה בקרוב.

מאוחר מכפי שהתרגלנו, אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא, והרי לעולם לא כנראה שלא היה תקף עבורנו בעיקר בגלל שאוטוטו הליגה יוצאת לדרך. נרצה או לא.

אתמול (ראשון) פורסם לוח המשחקים לליגה הארצית לעונה הקרובה והוא מזמן לא מעט אקשן במחוז הדרומי כבר במחזור הפתיחה, והרבה מאוד הכנות לקראת שלושת משחקי המפתח במחוז הצפוני. בימים הקרובים נסיים לספר לכם על ההחתמות האחרונות שבוצעו בליגה (יש למה לחכות), אבל בינתיים, כמה מילים על מה שיחכה במחזור הפתיחה.

הליגה תצא לדרך ביום ראשון ה- 15.10, ומשחקי חצי גמר הפלייאוף יחלו
ב- 22.4 ("הטוב מ- 3"). השנה המחזורים בשני המחוזות ייערכו במקביל, שכן במחוז הצפוני, שמנה בשנים האחרונות את קבוצת האקדמיה של וינגייט, ישובו לשחק 12 קבוצות בלבד.

מחוז דרום

התחושה שלא מעט מהפוקוס עברה בשנתיים האחרונות מהדרום לצפון היא אולי נכונה, אבל גם השנה צפויה לנו ליגה מאוד שווינית, עם יתרון קל לקבוצה או שניים אבל לא ברמה שתמנע כמעט מכל קבוצה אחרת בליגה את המקום בפלייאוף.

כבר במחזור הפתיחה צפויים לנו מפגשים מרתקים בין שתי קבוצות שמכוונות לצמרת - כשמעלה אדומים תארח את לוד ופתח תקווה את אשקלון. גם המשחק בין חבל מודיעין לעירוני ר"ג צפוי להיות מסקרן במיוחד. קשה מאוד לדבר על מפגשי מפתח לאורך העונה היות, וכאמור, יחסי הכוחות נראים די שווים, אך סביר מאוד להניח שאחרי כמה מחזורים כבר נוכל לכתוב דברים קצת יותר החלטיים.


לוח משחקי המחזור הראשון:

מכבי שהם - הפועל חבל איילות
אליצור רמלה - הפועל גזר/נען
מכבי מעלה אדומים - הפועל לוד
מכבי פתח תקוה - אליצור "איתו" אשקלון
הפועל מבועים/מרחבים - מכבי בת ים
הפועל חבל מודיעין - עירוני רמת גן

מחוז צפון

אם בעונה שעברה דיברנו על המחוז הצפוני כאחד המאתגרים שידעה הליגה מאז ומעולם, הרי שהשנה הוא צפוי להיות מורכב ומאתגר פי כמה, וכשנגיע לפריוויו של פתיחת העונה גם תזכרו למה.

מחזור פתיחת העונה לא מזמן לנו קרבות סופר מרתקים, אלה יגיעו רק בשלבים המאוחרים יותר של העונה, כשרמת השרון תארח את נתניה במחזור החמישי (19.11) ושבוע לאחר מכן תתארח אצל עכו. הקרב הגדול השלישי, בין נתניה לעכו, יתקיים במחזור התשיעי (24.12) באולם "ישורון". ואם מישהו חושב ששלושתם יגיעו למאבקים האלה במאזן נקי, אז הוא כנראה... יטעה.


לוח משחקי המחזור הראשון:

עירוני קרית אונו - הפועל מעלות
בית"ר כפר יונה - הפועל עכו
הפועל ג'ת - אליצור נתניה
אליצור גבעת שמואל - הפועל נצרת עילית
הפועל צפת/גליל - מכבי כרמיאל
הפועל עמק חפר - א.ס. רמת השרון


גביע האיגוד

הגרלת משחקי הגביע פורסמה למעשה כבר לפני מספר שבועות, והיא לא מזמנת הפתעות מיוחדות, כצפוי. 37 קבוצות ייטלו חלק במפעל השנה, שיערך במתכונת דומה לזו שאנחנו רגילים. בסך הכל יתמודדו בטורניר 12 קבוצות בלבד מהליגה הארצית, 9 מהמחוז הדרומי ו- 3 מהמחוז הצפוני, עובדה קצת מאכזבת שבאיזשהו מקום קצת מעיבה על יוקרתו של הטורניר. בסיבוב הראשון קבוצות מהליגה הארצית לא יכולות להפגש, ולאורך כל הטורניר הביתיות תעבור אוטומטית לקבוצה מליגה א' שתפגוש קבוצה מהארצית.

משחקי הסיבוב הראשון ייערכו ב- 8.10 עם אופציה להזזת המועדים בהתאם לאילוצי הקבוצות נוכח תקופת החגים. משחקי הגמר ייערכו ב- 18.3 וה- 21.3.


לוח משחקי הסיבוב הראשון:

הפועל ירושלים/פסגת זאב - אליצור גוש עציון
הפועל באר טוביה - הפועל חבל איילות
מכבי דימונה - הפועל מבועים/מרחבים
הפועל נצר סירני - מכבי מעלה אדומים
מכבי בית דגן - הפועל חבל מודיעין
מכבי מכבים/רעות - הפועל גזר/נען
הפועל נען/גזר - אליצור רמלה
עצמה באר יעקב - עצמה מודיעין
ע.ל.ה יהוד - עירוני רמת גן
אליצור פ"ת/סטלמך - הפועל כפר סבא מאמנים
מכבי חדרה - הפועל טירה
א.ס. רמת השרון כוכבים - הפועל לוד
הפועל חוף השרון - מכבי שהם
מכבי בנץ הוד השרון - חופשית
מכבי בקה - הפועל כפר קאסם
מכבי קרית ביאליק - הפועל עמק חפר
הפועל קרית טבעון - הפועל ג'ת
הפועל מגידו - הפועל גליל תבור ירדן
הפועל עפולה מוריס - בית"ר כפר יונה






כתבות אחרונות באתר
Print






© כל הזכויות שמורות
cker();