כץ, עם 16 נק' הנחילה לגלבוע הפסד בכורה


לאומית: נוק-אאוט מוחץ לדרום
שי ברק ,28/12/2016

8 משחקים של פתיחת שלב הפלייאוף התקיימו בהצלבה בין הדרום לצפון, כל המשחקים הסתיימו עם ניצחונות של הדרום על הצפון 8-0, מוחץ ומרשים שמחזק את הצורך בביטול המחוזות. בין הניצחון של ירושלים בגלבוע לניצחון של רמלה בכפ"ס, צריך לשים הכל בצד - גדרה שהפסידה בסיבוב הראשון את כל משחקיה בהפרש דו ספרתי הגיעה לוינגייט והדהימה את האקדמיה עם הצגה של שחקנית אחת, זליבנסקי. עוד על ניצחונות הדרום על הצפון בסיקור המקיף של המחזור.

בית עליון:
1. הפועל פתח תקווה רוני 15 נק' (20+)
2. אליצור תל אביב 15 נק' (20+)
3. הפועל קרן גלבוע מעיינות 15 נק' (1-)
4. אליצור רמלה 14 נק' (22+)
5. אס"א ירושלים 14 נק' (1+)
6. הפועל כפר סבא 14 נק' (22-)
7. מכבי חיפה 12 נק' (20-)
8. הפועל גליל עליון/צפת 12 נק' (20-)הפועל קרן גלבוע/מעיינות 46 – אס"א ירושלים 47
הגלבוע לא חשבו שרצף הניצחונות ייגמר כ"כ מהר כבר במשחק הראשון של הפלייאוף נגד ירושלים שסיימה רביעית את הבית הראשון – אך השחקניות זכו לקריאת השכמה זה הפלייאוף העליון "היכולת של הצפון" כבר לא תספיק. ירושלים, מנגד, הוכיחה בפעם השלישית העונה שהן הרבה יותר מהתחזיות אחרי הניצחון על פ"ת והדחת אליצור ת"א הן גם גברו על אלופת הצפון בביתה. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה בלשון המעטה, סקור נמוך, הרבה החטאות, משחק צמרת קלאסי והכי דרמטי שאפשר. הפתיחה היתה כולה לבנה, שני פרידמן עם 4 נקודות מצד אחד כשרותם רוכסאר ואלו כץ הגיבו והחזירו את ירושלים למשחק, לברון לקחה אחריות ועם 6 נקודות רצופות הובילה ליתרון קבוצתה כשכץ ושלשה של שי אלון השאירו את ירושלים קרובות יחסית ובפיגור 5, 14:9 בסוף הרבע הראשון. הגלבוע המשיכו לשלוט גם ברבע השני, לברון המשיכה לבלוט ולהגדיל את ההפרש וכץ המשיכה להיות התשובה של ירושלים לנסיונות המקומיות לברוח. הנדנדה נמשכה עד ששלשה של שני פרידמן העלתה את ההפרש ליתרון 7 נקודות, מאותו רגע בגלבוע הפסיקו לשחק את המשחק שלהן, מבצעי יחיד וחורים בהגנה איפשרו לירושלים לקזז ל-3 במחצית, מנקודות של חג'ג' וגילי ליאור, בניגוד מוחלט למומנטום במגרש, 24:21 בהפסקה. המחצית השניה המשיכה כשירושלים ניסו לעשות מהפך ולא ניצלו חולשה ביתית בהגנה ובהתקפה, עוד החטאה ועוד לבנה ועוד מבצע יחיד כשבמשך 5 דקות לא הצליחו בגלבוע לקלוע נקודה. בסוף זה הצליח לירושלים ופרחי העלתה את יתרון האורחות ל-3 הפרש אחרי 25 דקות במשחק. מאי מלכין היתה הראשונה להתעורר עם שלשה ועלית כהן הוסיפה עוד 3 נקודות עד סוף הרבע ומהצד השני כץ במשחק הטוב ביותר שלה מאז חזרה לארץ, עם שלשה סגרה את הרבע בפלוס 5 אדום (35:30). משם ובמשך כל הרבע האחרון אסא המשיכו להוביל וכל פעם שגלבוע הצליחו לייצר מומנטום האורחות עשו סל מריבאונד התקפה או מבצעים התקפיים מרשימים. מלכין עוד הורידה ל-2 בלבד , אך עבירה חמישית של ג'ניפר טורודוב 7 דק לסוף נתנה בלתי ספורטיבית לאסא שעלו ל-4 . המהלך של המשחק היה של ליאור שבריבאונד התקפה המשיכה מומנטום אדום ליתרון שיא בן 7 נקודו הפרש 2:40 לסוף.
הדרמה בדקות האחרונות היתה גדולה, פרידמן הורידה לנקודה עם 4 רצופות אבל אז אלו כץ בריבאונד התקפה על פרידמן הניחה 2 שהעלו את ירושלים ל-3 הפרש חצי דקה לסיום, עלית כהן בלייאפ הורידה לנקודה עם 12 שניות אבל לגלבוע היו 3 עבירות לתת, פרחי נשלחה לקו שניה וחצי לסיום החטיאה את שתי הזריקות אבל לגלבוע לא נשאר זמן לייצר נס בחנוכה ובסיום ירושלים עם ניצחון גדול בגלבוע.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: שני פרידמן 15, מאי מלכין וענבר לברון 10 כ"א, עלית כהן 7, נועה שבת כהן 4, ג'ני טודורוב 2.
קלעו לאס"א ירושלים: אלואיזה כץ 16, שי אלון 10, רותם רוכסאר 7, דניאל חג'ג', גילי ליאור, אורית פרחי 4 כ"א, אעישה פאקייה 2


הפועל כפר סבא 51 – אליצור רמלה 73
רמלה חזרה לכפר סבא האולם בו העפילה לחצי גמר גביע האיגוד ובכפ"ס קיוו שהדברים ייראו אחרת. אז יתרון דו ספרתי מוקדם הכריע את המשחק ולא איפשר את החזרה של המקומיות, הערב אחרי רבע אחד עוד היה המשחק צמוד, אבל ברבע השני שוב הגדילה רמלה את היתרון לדו ספרתי ו-17 הפרש בהפסקה ממנו הירוקות לא היו יכולות לחזור. הפתיחה היתה של שרית עטיה במשחק טוב, ביום הולדתה. היא נהנתה מאסיסטים של רבקה וקלעה את 8 הנקודות הראשונות של רמלה. כפר סבא פתחו בשמירה כפולה על רוס מתוך רצון לשבש את משחקה של האורחת, אך זו ידעה למצוא שחקניות חופשיות שייצרו את הנקודות. בצד של כפר סבא היו אלו מוזס (2 שלשות) וגליידה עם 6 נקודות ששמרו את כפר סבא צמוד לאורך הרבע, 22:18 בסוף הרבע הראשון. 3 דקות מפתיחת המשחק התרחש האירוע המשמעותי הראשון כשאלונה מודלין סובבה את הרגל ולא חזרה עוד לשחק. ברבע השני לחץ של רמלה הוביל לאיבודי כדור של כפר סבא פלג,דגן ורבקה קלעו באחוזים גבוהים מחוץ לקשת וריצה של רמלה 12-0 הקפיצה את ההפרש לדו ספרתי. עוד 6 נקודות של מוזס לא הצליחו הפעם לסייע והאורחות ביתרון 45:28 בהפסקה. המחצית השניה היתה שקולה יותר אך ביתרון 17 נקודות האיזון שיחק לטובת רמלה, פלג ורוס המשיכו להריץ את קבוצתן למתפרצות, דגן ומחצית טובה של וטורי (7 נקודות) החזיקו את היתרון האורח גם מול השלשות של גליידה, בלחסן ורשף , אחרי רבע שלישי שהסתיים 58:41, ברבע האחרון (15-10) הגדילה רמלה את ההפרש עוד במעט וקבעה את תוצאת המשחק רגע לפני שייפגשו בשבוע הבא את הקבוצה מהדרום שעוד לא ניצחו העונה (ת"א).

קלעו להפועל כפר סבא: רגינה גליידה 15, קרן מוזס 14, איילה בלחסן 9, מיכל גילת 6, שרון רשף 3, בר נימני ורוני גולדין 2 כ"א.
קלעו לאליצור רמלה: רבקה רוס 22, מעיין דגן 13, צליל וטורי 12, יעל פלג ושרית עטיה 10 כ"א, מאיה איסרוב, שני אברהם ואינה גורביץ 2 כ"א.


הפועל פתח תקווה רוני 71 – מכבי חיפה 51
פ"ת הגיעה למשחק ללא הדר רפאל ושירה שכט הפצועות וחיפה עם אורלי זילברברג המצטרפת החדשה לקבוצה במקום מאיה איסרוב, אבל כל המשחק היה למעשה תפאורה לתצוגה של טל יעקב שאת הרבע הראשון סיימה עם 2 נקודות ופ"ת ירדה בפיגור. בשלושת הרבעים הבאים קלעה 24 נקודות (מתוך 57 של קבוצתה, כמחצית) ובהצגה אישית הובילה את פ"ת לניצחון על חיפה. עוד לפני שיעקב התפוצצה חיפה עלתה למשחק וללא רגשי נחיתות התאוששה מפיגור מוקדם 8:2, וככל שחלפו הדקות למדו להסתדר עם הלחץ והטראפים שהפעילה פ"ת, שהורגש חסרונה של הרכזת רפאל ושל יד מכוונת בהתקפה. חיפה הראתה משחק קבוצתי מהנה שמצא את בהיר ועיבל חופשיות לקליעה והאורחות חזרו לשוויון 8. טלי בן ישי עם חטיפות ומתפרצות עוד החזירה את ההפרש ל-4 (12:8), אבל חיפה היתה טובה יותר ומאורגנת יותר ובשלשה של עיבל חצי דקה לסוף הרבע עלתה ליתרון ראשון שהיה גם תוצאת הרבע הראשון 16:14. 3 דקות וחצי מפתיחת הרבע השני הגדילה חיפה את ההפרש מנקודות של בהיר ושל עיבל, אז נכנסה השלשה הראשונה של יעקב שהחזירה את ההפרש למינימאלי, חיפה היתה טובה יותר אך הכדורים סרבו להיכנס ובסך הכל אחרי שלשה ראשונה של תירוש 25:19 במשחק שהיה צריך להיות דו ספרתי. חמש דקות ברבע ומאיה מדרי עם 4 נקודות רצופות שברה את המומנטום החיפאי והאורחות עם סף שבירה 'סופר-נמוך' הפסיקו לרדת להגנה. עד סוף הרבע 8 נקודות של יעקב מתוך 10 של קבוצתה הובילו למתפרצות 1 על 0 ובהפסקה 33:27. מכאן היתה רק קבוצה אחת על המגרש. פ"ת פתחה את הרבע השלישי עם עוד שלשה של יעקב וריצת 5-0, כך שמאז יתרון השיא של חיפה רצו המקומיות 19-2 (38:27). שיר לוי הוסיפה 4 נקודות משלה, יעקב את השלשה השלישית ומיתרון 43:30, ההפרש לא ירד עוד לחדש ספרתי. בר אביטל התעלתה והחזירה זמנית את ההפרש לעשר נקודות 50:40, אך בן ישי עוד הגדילה ובסוף הרבע 53:40. עם השלשה הרביעית של יעקב היתרון כבר צמח ל-20 הפרש, חמש דקות לסיום ומשם לא ירד עוד עד לסיום, כשאת כל נקודות חיפה ברבע קלעו זילברברג ועדן כהן כשחיפה הלכו לספסל ונתנו דקות למחליפות הצעירות ובפ"ת לחצו עד לסיום בהרכב החזק שלהן, כולל ניסיון לייצר סל בשניות הסיום כשחיפה כבר הפסיקו לשחק, כדור שלא נכנס.

קלעו להפועל פתח תקווה: טל יעקב 26, טלי בן ישי 12, הילה הניג ושרון זאבי 10 כ"א, שיר לוי 6, מאיה מדרי 5, לירון שיפטר 2
קלעו למכבי חיפה: ירדן עיבל וניר בהיר 11 כ"א, עדן כהן 8, ספיר תירוש ואורלי זילברברג 6 כ"א, בר אביטל 5, שיר רביב ונור כיוף 2 כ"א.


אליצור תל אביב 75 – הפועל גליל עליון צפת 55
משחק קצוות בין גליל עליון שעלו בדרמה גדולה לת"א שהיו ראשונות כל הסיבוב עד המפגש נגד פ"ת שהוריד אותן למקום השני. הקבוצות באו ללא השחקניות המובילות שלהן, גילינסקי מצד אחד ומייברג מהצד השני והתחושה היתה שכבר מהרבע הראשון נקבעה זהות המנצחת כשהרבע הסתיים 26:11. מורן שטרית פתחה טוב את המשחק וקלעה 10 נקודות כבר ברבע הראשון יחד עם ספיר שהסתפקה בארבע כולן מהצבע רגע לפני שתתחיל להפציץ מבחוץ, שלשה של מנצ'ל ו-4 נקודות של אסולין רק הקטינו מעט. את הרבע השני ניצחה גליל בנקודה בזמן שאסולין ורודה הלכו פנימה וניצלו את היעדרה של גילינסקי כדי לקלוע בת"א ירו מבחוץ ופגעו 3 שלשות של מורן ספיר ועוד אחת של שייבה סגרו את המחצית ביתרון 40:26. את המשחק הכריעה ת"א ברבע השלישי של 25-10, מפיגור 29 נקודות הגליל כבר לא חזרו. טל אנקונה סיימה מתפרצות (6 נק' ברבע), שטרית ואסולין הוסיפו נקודות משלהן ואת הרבע סגרה ענבל מיכל עם 4 נקודות רצופות. הרבע האחרון שהיה לפרוטוקול הסתיים בניצחון הגליל שלא שינה את זהות המנצחת במשחק אך המתיק את ההפרש כשהנערות של הגליל שירלי כהן, זהר כהן ויחד עם מיכל אהרון בלטו מול עוד שתי שלשות של ספיר.

קלעו לאליצור תל אביב: מורן ספיר 24, מורן שטרית 15, חנה הללי 12, עינב אסולין 7, טל אנקונה וענבל מיכל 6 כ"א, דורון שייבה 3, סבינה מרדנוב 2.
קלעו להפועל גליל עליון: מיתר אסולין 15, מיכל אהרון 12, נועה רודה 7, רוני מנצל ושירלי כהן 6 כ"א, זוהר כהן 4, אמה רוזנסטון 2, חן צלציון 3בית תחתון:
1. אקדמיית וינגייט 14 נק' (1-1), 4+ – משחק יותר
2. הפועל באר טוביה 13 נק' (1-1), 16+ – משחק יותר
3. בני יהודה 11 נק' (0-1), 31+
4. מכבי תל כביר 10 נק' (0-1), 3+
5. הפועל כאוכב 10 נק' (1-0), 3-
6. מכבי גדרה 9 נק' (0-1), 3+
7. הפועל נהריה 9 נק' (1-0), 31-
8. הפועל מג'דל כרום 8 נק' (0-7), 23-אקדמיית וינגייט 54 – מכבי גדרה 57
בזמן שהפלייאוף העליון היה צפוי יחסית, הסנסציה הגדולה הגיעה במשחק הקצוות בין וינגייט שראתה את עצמה עד לאחרונה ככזו שמקומה בפלייאוף העליון לגדרה שסיימה סיבוב שלם ללא ניצחון. וינגייט נמצאת במשבר שאת שיאו אפשר היה לראות במחצית השניה של המשחק, כשגם יתרון 16 הפרש במחצית לא הספיק להן כדי לנצח את היריבה ששיחררה את שחקנית הפנים אלינה גלוברמן והופיעה ללא יפית כהן הפצועה. מי שסיפקה הצגה שלא יישכחו באקדמיה, היא בוגרת המחזור הראשון, נועה זליבנסקי שהפציצה 34 נקודות, 23 מתוכם בחצי השני. שירה בן דוד ושובל אור שלום שעלו בחמישייה צלפו מחוץ לקשת פעמיים והובילו ליתרון ראשון של המקומיות. שתי שלשות נוספות של רעות מסילתי יצרו את היתרון 17:11 בתום הרבע הראשון, כשזליבנסקי עם 7 נקודות רצופות שמרה את קבוצתה במשחק. וינגייט המשיכו להגדיל את ההפרש עם שלש של לופטין, 4 נקודות של סער והשלשה השניה במשחק של אור שלום ובסך הכל עד ההפסקה, 38:22. אז הגיעה ההגנה של גדרה שעצרה את כל שחקניות וינגייט, למעט בן דוד שקלעה 7 נקודות ברבע השלישי ומהצד השני הצגה של זליבנסקי עם כל נקודות הרבע למעט סל בודד של אברמזון, 47:35. גם את ההפרש הזה לא ידעה וינגייט להחזיר ורק 7 נקודות קלעה בעשר הדקות האחרונות, לופטין, גיטצ'נקו ושלשה של סער לא היו יכולות לעמוד מול זליבסנקי ודקות נהדרות של ריאנה ג'קסון הנהדרת שתרמה 8 נקודות משלה ברבע של ריצת 22-7, שהוביל למהפך ולניצחון הגדול בסיום.

קלעו לאקדמיית וינגייט: שירה בן דוד 10, רעות מסילתי וזהר לופטין 9 כ"א, דור סער, שובל אור שלום, תמר אנגל 7 כ"א, ליאור גרזון ואלכס גיטצ'נקו 2 כ"א, יעל סטולרמן 1.
קלעו למכבי גדרה: נועה זליבנסקי 34, ריאנה ג'קסון 8, סול קרמר ונופר לוי 4 כ"א, ורד ריזונובר 3, סופיה אברמזון ובת חיבה אוהרה 2 כ"א.


הפועל נהריה 36 – בני יהודה 67
בני יהודה החליפה את הביתיות עם נהריה ונסעה צפונה בגשם הסוער כדי לחזור הביתה עם הניצחון הגדול והמובהק יותר במחזור ולשלוח את המסר שהן רמה מעל מאבקי ההישארות ומכוונים לראש הבית. אחרי מחצית ראשונה, צמודה יחסית, במהלכה הפשירה בני יהודה מהכפור הגיעה המחצית השניה ובעיקר הרבע האחרון (23-8) שיצר את ההפרש הגבוה, למרות שעוד קודם בחצי הראשון זהות המנצחת לא היתה מוטלת בספק. בזמן שהשחקניות הכתומות התקשו להיכנס למשחק היתה זו מור בן ברק שלקחה על עצמה ועם 2 שלשות ברבע הראשון יצרה את היתרון הראשון לזכות קבוצתה מול השלשה של איזנשטט ונקודות של פקיני. משם השתלטה טל לב על המשחק ויחד עם לנה פדולובה היו אחראיות על 17 מ-27 הנקודות במחצית הראשונה. הרבע הראשון הסתיים 12:6 לזכות האורחות ואחרי רבע שני צמוד יחסית, בו קלעה פינצי 5 נקודות לזכות נהריה, ירדה בני יהודה להפסקה ביתרון 27:19. למחצית השניה הופיעה חן הולצר שעם 14 נקודות בחצי הובילה יחד עם טל לב (19 נקודות במחצית השניה) את הבריחה. עוד 4 נקודות של בן ברק ובסוף הרבע השלישי הלוח הראה הפרש דו ספרתי (44:28), 4 נקודות קלעה שפיצנדל ברבע הזה כשבבני יהודה עשו עבודה נהדרת ועצרו אותה על 6 נקודות בלבד. ההפרש המשיך וצמח עוד ברבע האחרון בו הוסיפה הולצר עוד שתי שלשות ולב אחת ובסיום הניצחון של בני יהודה שחזרה למרכז עם הנקודות.

קלעו להפועל נהריה: שיר אסולין 10, נופר פקיני 9, אלה פינצי 8, מרינה שפיצנדל 6, ילנה איזנשטט 3
קלעו לבני יהודה: טל לב 30, חן הולצר 14, מור בן ברק 10, לנה פדולובה 6, ענבל שטרן 4


הפועל באר טוביה 78 – הפועל מג'דל כרום 55
באר טוביה שהיו קרובות במיוחד להפתיע את וינגייט במחזור שהוקדם ליום ראשון, לא התקשו נגד נועלת הטבלה. למרות הניצחון הגדול (והצפוי), למג'דל כרום היה זה משחקה הטוב ביותר העונה ובעיקר הרבע הראשון. למרות הנסיעה הארוכה עלו השחקניות האורחות עם הרבה מאד אנרגיה ומוטיבציה וברבע הראשון קלעו 24 נקודות, מול 26 של היריבה, רואן חמדאן וסוזאן חסיאן היו המובילות בקבוצה, אך מולן פתחה את המשחק מצוין יובל ניצן עם 7 נקודות אישיות בפתיחה ועוד 6 נקודות של מאיה שני הצעירה שמרו את היתרון אצל המקומיות. ברבע השני המשיכה יהב יעקובוביץ לבלוט כשקלעה 15 נקודות אישיות עד ההפסקה, כשבמקביל באר טוביה החלו לשמור ועצרו את האורחת על 7 נקודות בלבד ברבע עד ההפסקה צמח ההפרש לדו ספרתי 48:31. ברבע השלישי הגדילו באר טוביה את ההפרש 65:42, כשחופית וקסלר בלטה ברבע עם 9 נקודות ברבע, חמדאן וכנעאן ניסו אבל לא הצליחו לשנות את המומנטום ומשם הרבע האחרון הלך לפרוטוקול בלבד.

קלעו להפועל באר טוביה: יהב יעקובוביץ 18, מאיה שני 16, יובל ניצן 13, חופית וקסלר 12, מיקה שני 11, ותמרה צור 4, מורן ימיני ונועה שור 2 כ"א
קלעו להפועל מג'דל כרום: רואן חמדאן 12, שדא כנעאן 10, יארה בדראן 9, אסיל בדראן 7, סוזאן חסיאן 6, איה אבו רוסתאם וג'וליאן חמוד 4 כ"א, איסמאהן בדראן 3.


הפועל כאוכב 58 – מכבי תל כביר 61
במשחק נוסף השיגה תל כביר ניצחון שני העונה כשגברה בחוץ על כאוכב.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();