גלבוע המושלמת היחידה, יוני אורן


גלבוע אלופת הסיבוב!
שי ברק ,13/12/2016

בתום מחזור דרמטי במיוחד, גברה פ"ת על אליצור ת"א והיא אלופת המחוז הדרומי. גלבוע מעיינות שלא הפסידה העונה בליגה מגיעה כאלופת המחוז הצפוני ולמעשה בעלת המאזן הטוב בליגה. על הכרטיס האחרון המאבק היה לא פחות דרמטי. רמלה ווינגייט היו חייבות ניצחונות כדי להעפיל. רמלה עשו את שלהן בגדול נגד באר טוביה אך וינגייט נכנעה לכפר סבא ואיבדה את מקוםה לגליל עליון. עוד במחזור, ניצחון בכורה לתל כביר. סיקור מלא של המחזור, בפנים.

לוח משחקים הפלייאוף העליון


מחוז דרומי:
1. הפועל פתח תקוה רוני 13 נק' (94+)
2. אליצור תל אביב 13 נק' (123+)
3. אליצור רמלה 12 נק' (107+)
4. אס"א ירושלים 12 נק' (60+)
5. הפועל באר טוביה 10 נק' (97-)
6. בני יהודה 9 נק' (26-)
7. מכבי תל כביר 8 נק' (96-)
8. מכבי גדרה 7 נק' (165-)הפועל פתח תקווה 83 – אליצור תל אביב 70

במשחק ישיר על המקום הראשון ואליפות המחוז הצפוני לא השאירה פ"ת סיכוי לאליצור ת"א כשברחה כבר בפתיחה ליתרון דו ספרתי ובסיום הנחילה הפסד בכורה לת"א והעפילה למקום הראשון. זה לא שניצחון בייתי של פ"ת החזקות על אליצור ת"א הוא מפתיע. מפתיעה הדרך זו היתה הצגת כדורסל של המקומיות שלא השאירו לאורחת סיכוי מהפתיחה ובלמה כל נסיון לקאמבק. טל יעקב ושירה שכט התחלקו יחד על 10 הנקודות הראשונות של פ"ת במשחק ואחריהן 6 נקודות של בן ישי ומשחק נהדר של שיר לוי הובילו ליתרון דו ספרתי כבר אחרי 10 דקות, 23:11 כשבת"א רק שטרית והללי על לוח הקולעות. תל אביב לא הגיעו בחצי הראשון וגם אחרי הרבע השני לא הצליחו להגיע לסקור של 23 נקודות. הרבע השני נפתח בריצת 9-2 של המקומיות. מול נקודות של אנקונה קלעו בן ישי ושיר לוי (10 נקודות במחצית הראשונה) וברחו עד 34:13. הריצה הבאה היתה סמוך למחצית, כשפ"ת סגרה את הרבע בעוד ריצת 11-0 שקבעה יתרון שיא בירידה להפסקה 45:22. גם ההפסקה לא שינתה מהמומנטום ובאמצע הרבע השלישי שלשה גדולה של הדר רפאל ששיחקה עם אף שבור עוד מהמחצית הראשונה קבעה 56:30 ממנו לא היתה יכולה האורחת לחזור, אבל דווקא אז ניסתה. גילינסקי ואנקונה הובילו מעין חזרה 13-7 ובסוף הרבע השלישי 63:43. הריצה נמשכה גם בתחילת הרבע האחרון ועד 64:50 (רצף נקודות של הללי), שש דקות לסיום. בפתח תקווה לא נתנו לת"א להתקרב יותר מכך זו היתה הדר רפאל שעם שתי שלשות שברה את הקאמבק התל אביבי החזירה את ההפרש ל-18 (74:56) ועד לסיום הדקות האחרונות היו לפרוטוקול במהלכן קיזזה האורחת מההפרש שלא שינה הרבה ובסיום מוליכה חדשה לליגה, הפועל פ"ת היא גם אלופת המחוז הדרומי.

קלעו להפועל פתח תקווה: שיר לוי 18, טלי בן ישי 17, הדר רפאל 15, שרון זאבי ושירה שכט 9 כ"א, טל יעקב 8, הילה הוניג 6, לירון שיפטר 1.
קלעו לאליצור תל אביב: חנה הללי 18, מורן שטרית 16, בר גילינסקי ומורן ספיר 10 כ"א, טל אנקונה 9, עינב אסולין 5, דורון שייבה 2.


הפועל באר טוביה 63 – אליצור רמלה 89

אחרי ניצחונה של ירושלים רמלה התבשרה כי חייבת לנצח את באר טוביה ועשתה את זה עם ניצחון גדול שהעלה אותה לפלייאוף העליון. רמלה שחשה כי הסתבכה שלא לצורך עם העברת ההכרעה למחזור הסיום ניסתה להכריע את המשחק כמה שיותר מהר ועשתה זאת כבר אחרי רבע ראשון בו הובילה 34:11. באר טוביה עוד ניסתה לחזור ברבע השני ולפחות נשארה יחסית שקולה עם 46:28 בהפסקה, אך האורחות העלו הילוך במחצית השניה, הרבע השלישי כבר הסתיים 72:44 והמשחק הוכרע בגדול לזכות רמלה שהעפילה לפלייאוף העליון עם יחס סלים מרשים למרות שני הפסדים.

בסיום המשחק הודיעו בקבוצה על צירופה של מאיה איסרוב, הגארדית שחזרה לקדנציה שלישית בקבוצה. הפעם האחרונה ששיחקה עם רמלה בלאומית היתה מוצלחת עבורה, אז בקבוצה עם מעט ציפיות התברגו לצמרת הליגה. כעת חזרה כדי להעלות את הקבוצה לליגת העל.

קלעו לאליצור רמלה: רבקה רוס 18, מעיין דגן 16, צליל וטורי 15, ילנה מודלין 12, יעל פלג 9, שרית עטיה 7, אינה גורביץ 6, שני אברהם 4, יעל קונטנט 2.


בני יהודה 48 – אס"א ירושלים 63

ירושלים שכבר הבטיחה את מקומה בפלייאוף, אחרי משחק צמוד במשך 3 רבעים ירושלים ברחה ברבע האחרון וקבעה שזהות העולה האחרונה תהיה במשחק בין באר טוביה לרמלה. המשחק היה צמוד לכל אורכו, היתרון החליף ידיים ולפרקים ארוכים היתה זו בני יהודה שעדיפה על האורחת. הרבע הראשון הסתיים 14:13 לזכות האורחות כשבבני יהודה בלטה טל לב במשחק מצויןן עם 6 נקודות ברבע הראשון והשאר השלימה שטרן, בירושלים שי אלון ודניאל חג'ג' דאגו לשמור על יתרון מינימאלי. המשחק המשיך להיות צמוד גם ברבע השני, אחרי 4 נקודות של הדס בר הגיעו 4 של לב ושוויון 25 אחרי נקודות מידי רותם רוכסאר, שם נעצרה ירושלים ובשתי הדקות שנותרו עד להפסקה דאגה הולצר עם 4 נקודות אישיות להוריד את קבוצתה ביתרון 29:25. כמו המחצית הראשונה גם הרבע השלישי היה שקול, היתרון החליף ידיים ובעוד בני יהודה מצאה את הטבעת בעיקר מהקו היתה זו גילי ליאור עם שלשה ואורית פרחי עם נקודות מהשדה שהשאירו את ירושלים מרחק סביר מבני יהודה ששלטה בצבע. שוב שוויון שתי דקות לסוף רבע (39:39) ושוב סיום טוב של בני יהודה עם נקודות של פדולובה ושלשה של דניאל שקד, 44:39. אבל העייפות הורגשה אצל הכתומות שמשחק כל שלושה ימים כנראה גדול עליהן וברבע האחרון העייפות הורגשה, ירושלים העלתה הרכב צעיר עם חג'ג', אלון, רפאל, ליאור וכץ שלחצו על הכתומות ורצו, 24-4. שתי שלשות של כץ החלו את הריצה, 4 נקודות של נטע רפאל הצעירה קבעו יתרון אותו דניאל חג'ג' הגדילה מהקו עד 57:46 ומשם בני יהודה כבר לא הצליחה לחזור.

קלעו לבני יהודה: טל לב 12, דניאל שקד 11, ענבל שטרן 8, הדס בר 6, לנה פדולובה 5, חן הולצר 4, יעל לוי 2.
קלעו לאס"א ירושלים: דניאל חג'ג' 16, שי אלון 13, גילי ליאור 10, רותם רוכסאר 8, אלואיזה כץ 7, נטע רפאל 5, אורית פרחי 4. שיחקה ולא קלעה אעיישה פקייה.


מכבי גדרה 68 – מכבי תל כביר 74

במשחק בין הקבוצות שטרם ניצחו העונה השיגה תל כביר ניצחון ליגה ראשון העונה לפני הפלייאוף התחתון. תל כביר המחודשת, פחות שיפטר ולוי ויותר אפרת בן נחום ואנה ינובסקי עלו לשחק בגדרה וכבר ברבע הראשון נראה היה שזו קבוצה חדשה. שפירו עם 8 נקודות ברבע הראשון היתה בלתי ניתנת לעצירה ושתי שלשות של חן סגל (7 נקודות ברבע) נתנו את היתרון לאורחות 21:15, רק נועה זליבנסקי הצליחה להחזיק את גדרה איכשהו במשחק עם 12 נקודות במחצית הראשונה. ברבע השני המשיכה תל כביר להגדיל את ההפרש, 5 נקודות של וואהל ועוד 5 נקודות של סגל קבעו יתרון דו ספרתי בהפסקה 40:29. עוד 8 נקודות של שפירו הגדילו את ההפרש ואז סמוך לסוף הרבע השלישי קלעה זואי רייכמן 7 נקודות אישיות רצופות, הורידה את תל כביר ביתרון 62:48 לרבע ומשם כל שגדרה הצליחו זה לחזור עד הפסד בהפרש חד ספרתי כשברבע האחרון פרנקלין עם שלשה ונעזרה ב-6 נקודות של זליבנסקי וחמש של יפית כהן, שלא שינו את זהות המנצחת.

קלעו למכבי גדרה: נועה זליבנסקי 29, יפית כהן 13, סול קרמר 8, שבתיאלה פרנקלין 6, נופר לוי, בת חיבה אוהרה וסופי אברמזון 4 כ"א.
קלעו למכבי תל כביר: יאנה שפירו 31, חן סגל 15, מלודי וואהל 11, זואי רייכמן 9, רינת בן יעקב 7, רוני שוחט 2.


מחוז צפוני:
1. הפועל קרן גלבוע/מעיינות 14 נק' (176+)
2. הפועל כפר סבא 13 נק' (112+)
3. מכבי חיפה 11 נק' (81+)
4. הפועל גליל עליון 11 נק' (14+)
5. אקדמיית וינגייט 11 נק' (23+)
6. הפועל כאוכב 9 נק' (95-)
7. הפועל נהריה 8 נק' (72-)
8. הפועל מג'דל כרום 7 נק' (239-)הפועל כפר סבא 76 – אקדמיית וינגייט 62

וינגייט התבשרו על ניצחונות יריבותיהן והמשמעות היתה שחייבות לנצח בשביל לסיים בפלייאוף העליון, אבל כפ"ס ברחה מהפתיחה ולא איפשרה לוינגייט לחזור. בסיום גליל חוזרת לפלייאוף העליון. המשחק עצמו היה נפלא ומהנה לפרקים גדולים שלו, מול אולם מלא באוהדים של שתי הקבוצות שסיפק אווירה חמה במזג האוויר החורפי והמשחק יצא לדרך. אולי בגלל שכפ"ס הגיעה משוחררת המשחק לא נקלע לקלישאות "סקור נמוך של גמר גביע" והקצב היה מהיר. שחקניות וינגייט פתחו עם אנרגיות גבוהות, לחצו ורצו בכל הזדמנות אך לא הצליחו לסיים בנקודות ואחרי שלוש דקות מהפתיחה התוצאה היתה שוויון 4. שלשה של תמר אנגל קבעה יתרון ראשון לאורחות אך גם אחרון. מאותו השלב ועד לסוף הרבע ברחו המקומיות 11-0. רגינה גליידה במשחק הטוב ביותר שלה מפתיחת העונה קלעה ברבע הראשון 6 נקודות והפכה את התוצאה, אך הקאמבק הגדול שייך לשרון רשף שהתאוששה מהפציעה וחזרה לכושר שלה עם חדירות לסל ושתי שלשות (8 נקודות ברבע) שקבעו 20:7 אחרי 10 דקות. גם לרבע השני עלו וינגייט באנרגיות ועם 5-0 מהיר משלשה של מסילתי ונקודות של אנגל. בלחסן החזירה בשלשה משלה, גליידה הוסיפה עוד 6 נקודות גם ברבע השני וכפ"ס פתחה יתרון 20 נקודות (34:14) ואז החלו האורחות לקזז מההפרש כדי לשמור על סיכוי סביר בחצי השני. שלשות של סער ואנגל ונקודות של גיטצנקו הורידו את הקבוצות ב-40:26 למחצית. עוד לפני שחושבים על התקפה היה צריך לבחון איך לא ממשיכים בקצב ספיגה של 80 נקודות ובוינגייט עשו שינוי הגנתי עם תחילת המחצית . 9-1 היתה הריצה שלהן בשתיים וחצי דקות. עוד שלשה של אנגל ונקודות של הלוי ומסילתי קיזזו עד 41:35. כשהמומנטום היה קרוב להגיע לשיאו של ענק של מיכל גילת שבר את המומנטום. בבנות האקדמיה לא נשברו וניסו להישאר קרובות, קצב מהיר וסקור גבוה המשיך לאפיין את המשחק, גיטצנקו ומסילתי בשתי שלשות רק 50:46 רגע לפני סוף הרבע, אבל אז ריפיון הגנתי בדיוק ברגע המכריע השאיר את שרון רשף לבד לשלשה ובפעם הרביעית במשחק צלפה שלשה וקבעה 55:48, 10 דקות לסיום. וינגייט היו חייבות שינוי מהיר אבל רק 2-2 אחרי שתי דקות של משחק. השעון החל לאזול, סער צלפה מבחוץ אבל הגנתית לא הצליחו וינגייט להסתדר עם גליידה שהלכה פנימה קלעה 6 נקודות רצופות, ההפרש חזר לדו ספרתי ולאקדמיה נגמרו הפתרונות כך שעד לסיום צמח ההפרש בדרך לניצחון הגדול.

קלעו להפועל כפר סבא: רג'י גליידה 22, שרון רשף 15, מיכל גילת 11, איילה בלחסן 10, רוני גולדין 8, קרן מוזס 6, בר נימני 4.
קלעו לאקדמיית וינגייט: ליאור הלוי 14, אלכס גיטצ'נקו 13, תמר אנגל 12, רעות מסילתי 10, נועה שרביט 7, דור סער 6.


הפועל גליל עליון/צפת 64 – הפועל נהריה 58

גליל עליון התקשתה אבל עשתה את שלה נגד נהריה ומאוחר יותר בהמשך הערב קיבלו את הבשורה על ניצחון כפ"ס ופתחו בחגיגות העפלה לפלייאוף העליון. הגליל העליון ידעו כמה מכריע המשחק אבל בנהריה לא הגיעו כדי לוותר ליריבה ועם רבע מצוין של נופר פקיני (6 נקודות) ו-8 נקודות של שפיצנדל ירדו האורחות ביתרון 18:17 בסיום הרבע הראשון כשבצד השני רוזנסטון פתחה בשתי שלשות רצופות ואז 9 נקודות רצופות של מייברג השאירו את המקומיות קרובות. הרבע השני המשיך להיות צמוד בפתיחתו ואז ברחו בנות הגליל. אחרי נקודות של אהרון ואסולין עוד שלשה של מייברג ו-4 נקודות של צלציון סגרו את הרבע ביתרון 40:32. שפיצנדל המשיכה לשלוט בצבע ועם נקודות של שיר אסולין (במשחק ראשון נגד אחותה) ושלשה של מירית לוי ניצחה נהריה גם את הרבע השלישי רק 53:47. הלחץ דיבר, הכדורים לא נכנסו, אבל כדי לשמור על הניצחון צריך לקלוע יותר מהיריבה, אז בגליל הלכו על יעילות, זרקו מבחוץ צלפו 3 שלשות (מייברג, רוזנסטון ומנצל) שמרו על ההפרש ועשו את שלהן עם ניצחון בייתי חשוב. כשעתיים מאוחר יותר הגיעה ההודעה שהניצחון הוביל לפלייאוף העליון והחגיגות החלו.

קלעו להפועל גליל עליון: דרור מייברג 17, אמה רוזנסטון 11, מיכל אהרון 10, שני ננקין, מיתר אסולין ורוני מנצל 7 כ"א, חן צלציון 5.
קלעו להפועל נהריה: מרינה שפיצנדל 20, נופר פקיני 12, שיר אסולין 8, מירית לוי ואלה פינצי 6 כ"א, ילנה איזנשטט 4, אנה אלכסנדרובסקי 2.


מכבי חיפה 86 – הפועל כאוכב 44

מכבי חיפה התקשתה מחצית אחת נגד כאוכב, אבל ברחה במחצית השניה (25-0 ברבע האחרון) כדי להבטיח את הכרטיס שלה לפלייאוף העליון. חיפה ידעה שמדובר שמבחינתה המשחק על כל הקופה וניצחון שווה פלייאוף עליון. כאוכב שקיוותה לנצל את הסיטואציה שבה היתה חיפה ולעקוץ כדי להשיג ניצחון ליגה נוסף כדי להתרחק מהתחתית ובמחצית הראשונה היתה קרובה להפתיע. אחרי 5 דקות היתה התוצאה שוויון 5, כאשר בחיפה רק איסרוב החזיקה את קבוצתה עם 11 נקודות אישיות ברבע הראשון השאירה את הירוקות קרובות לאורחת כששחר אלתרמן וקרן קריספין הובילו את הקבוצות לשוויון 15 אחרי עשר דקות של משחק. הרבע השני המשיך כמו הראשון וכאוכב המשיכו להכתיב את הקצב, קריספין, אקס-חיפה בעברה העלתה את האורחות ליתרון 33:28, דקה וחצי לסיום המחצית ומהצד השני המשיכה איסרוב כמעט לבד להשאיר את חיפה קרובה, עד שמפסק זמן סמוך למחצית חיפה יצאה עם אסיסט של איסרוב לעיבל, חטיפה וסל מיידי של בר אביטל ושלשה של ספיר תירוש על הבאזר העלו את חיפה ליתרון 35:33 עם סיום המחצית. כשהבינו המארחות שאם לא יתעוררו יהיה מאוחר מידי התוצאות ניכרו על המגרש, בתחילת המחצית השניה המשיכה חיפה את הכושר מהדקה האחרונה של הרבע השני. שלשה של תירוש, 4 נקודות רצופות של עיבל ושלשה נוספת של תירוש סגרו ריצת 19-0 (47:33) ופסק זמן של כאוכב. לאחר פסק הזמן איסרוב חזרה להוציא לפועל ומצד שני אסיל עודה הצעירה עם 6 נקודות ברבע שמרה את כאוכב בתמונה 58:44. כשכאוכב הצליחה לחזור ואולי עם קצת תקוות לחזור הגיעה ספיר תירוש עם שלשה גדולה מחצי מגרש והוציאה את הרוח מהמפרשים של האורחות עם 61:44 בסיום שלושה רבעים. הרבע האחרון היה מדהים בפני עצמו, מטווח ירוק מכל מצב בהשתתפות הספסל הצעיר של חיפה. שיר רביב ועדן כהן השתלטו על המשחק וקלעו 4 נק' כ"א, עוד 4 נק' של אביטל ושתי שלשות של נור כיוף היוו את אקורד הסיום לרבע מוחץ שבו ניצחה חיפה 25-0(!!) 86:44 בסיום לחיפה שמבטיחה את השתתפותה בפלייאוף העליון.

בסיום המשחק הודיעו בקבוצה על שינויים החל מהפלייאוף כשמאיה איסרוב עברה לאליצור רמלה ובמקומה מצטרפת לקבוצה אורלי זילברברג, שחקנית מעגן מיכאל.

קלעו למכבי חיפה: מאיה איסרוב 21 (12 אס'), ירדן עיבל 18, ספיר תירוש ובר אביטל 12 כ"א, שיר רביב 9, עדן כהן (6 חס') ונור כיוף 6 כ"א, ניר בהיר (12 ריב') 2
קלעו להפועל כאוכב: אסיל עודה 13, קרן קריספין 11, שחר ימין אלתרמן 7, רחל קטלן 4, מנאל קאחוויש 3, פריאל חטיב, אמאל חיידר ו-ויקטוריה עבדו 2 כ"א.


הפועל מג'דל כרום 36 – הפועל קרן גלבוע מעיינות 74

גלבוע מעיינות ניצחו את נועלת הטבלה ואז התבשרו שהן הקבוצה היחידה ששמרה על מאזן ליגה מושלם (בשני המחוזות) והיא אלופת הסיבוב. ההתחלה עוד היתה צמודה כשהקבוצות החליפו ביניהן סלים מצד אחד פרידמן ומלכין עם 8 הנקודות הראשונות של האורחות מהצד השני חמדאן רואן ואיה אבו רותסאם עם ה-7 הראשונות של מג'דל כרום. אך ככל שחלפו הדקות בגלבוע מעיינות החלו להתרחק ולהגדיל את ההפרש כשעשר בנות לוקחות חלק ברבע הראשון ושמונה שחקניות עלו על לוח הקולעות בדרך ליתרון 29:7 בסוף הרבע. המשחק לאט לאט התחיל להתאזן מצידה של מג'דל כרום וההפרש נשאר סביב ה-20 אך מג'דל כרום ידעה לסגור את הרבע במיני קאמבק שהוריד את ההפרש ל-14 נקודות בלבד. הסל הראשון ב-20 הדקות האחרונות היה שייך לשדא כנעאן שהורידה ל-12 את ההפרש ולגלבוע מעיינות לקח 3 דקות לקבל נקודות שהגיעו מעלית כהן אך מאותו רגע התיישרה ההגנה האורחת ומג'דל כרום קלעה סל שדה אחד נוסף עד סוף המשחק, מג'דל כרום התקשו מול הלחץ והמתפרצות האדומות ובגלבוע מעיינות המשיכו לעלות עוד ועוד רגליים מהספסל כשכל 12 השחקניות האדומות גם מייצרות נקודות וריצת 30-2 העלתה את ההפרש ל-40 עגול כששתי זריקות עונשין של שדא כנעאן קבעו את תוצאת המשחק.

קלעו להפועל קרן גלבוע מעיינות: מאי מלכין 11, נועה שבת כהן ויעל טויטו 10 כ"א, ענבר לברון ועלית כהן 9 כ"א, שיראל ברמן ושני פרידמן 6 כ"א, ג'ני טודורוב 5, תרין הראל, נעה שמעוני, מאיה ברקוביץ' ועדי וינד 2 כ"א.
קלעו להפועל מג'דל כרום: רואן חמדאן 9 , שדא כנעאן ואיה אבו רותסאם 7 כ"א, אסיל בדראן 5, ג'וליאן חמיד 4, חסיאן סוזאן ובדראן אסמהאן 2 כ"א.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();