אופק לוי, אחד העם בדרך לחצי?תיכונים: מחזור דו ספרתי
ספסל ,01/12/2016

העולה החדשה מהארצית נתנה לעצמה פער דו ספרתי לקראת הגומלין בשבוע הבא, שרת נתניה כבר עם רגל וחצי בחצי אחרי ניצחון על ק. שרת חולון. הגימנסיה עם ניצחון ביתי על עמק חרוד, אשקלון המפתיעה הצליחה לתת פייט אבל בסוף הפסידה לחדש. מבשרת ציון ובליך ר"ג קרובות להבטיח לעצמן עוד עונה בליגה עם ניצחונות בפערים גדולים על זיו ומרקס ירושלים ומקיף גבעת ברנר.

רבע הגמר - משחק ראשון

אחד העם פ"ת - מקיף עמק החולה 60:72

שנה אחת בלבד היתה נבחרת אחד העם פ"ת במחוזית והנה היא שוב חוזרת אלינו לליגת העל, ועשתה זאת בגדול. עם אוירה טובה ביציעים, כולל כ-50 אדומים שעשו את כל הדרך הארוכה מהצפון, ראו משחק שלא התעלה לרמה גבוהה (שני הצדדים עם פחות מ40% מהשדה ו31 איבודים ביחד)כשבאמצע הרבע השלישי פ"ת ברחה ליתרון דו ספרתי עליו שמרה עד הסיום.

פ"ת פתחה את המשחק בטירוף ועלתה ליתרון 4:10, עמק החולה התאוששה מהר והחזירה בריצת 9-0 משלה והמשחק הפך להיות צמוד. המארחת נראתה יותר טוב בסגירה לריבאונד (כולל התקפה אחת של 6 כאלה, שלמרבה האירוניה הסתיימה ללא נקודות), אבל לא ידעו לנצל ניסיונות חוזרים לייצור נקודות. אחרי בעיקר החטאות בדקות האחרונות, הרבע הראשון הסתיים בשיוויון 17. שתי הנבחרות המשיכו לנסות ללכת פנימה ברבע השני אבל למרות חדירות יפות, הכדורים פשוט סירבו להיכנס. אחרי 3 דקות בהן קלעו הקבוצות 5 נקודות בלבד, פ"ת ירדה לפסק זמן ממנו חזרה עם אנגריות חדשות. שלשה ל-4 של רועי וידר התחילה ריצת 2-7 מקומית שפתחה פער 21:27 באמצע הרבע. פסק זמן הפעם של האורחים החזיר גם אותה לקצב ועם ניצול איבודים של המארחת ויש לנו מהפך, 28:27 לעמק החולה. פ"ת הגיבה עם שתי שלשות, איילון כהן האורח החזיר ב2 מהלכים של חטיפות וסל, ובירידה להפסקה יתרון קל לעולה החדשה 32:36.

עמק החולה עלתה יותר חדה בהתקפה בחצי השני והחזירה את המשחק לשיוויון, כשפ"ת ממשיכה עם האחוזים הגרועים שלה בצבע. רק דיברנו ופתאום ראינו דקות מצויינות של אופק לוי עם 3 סלים בצבע ואסיסט גדול לוידר והמארחת ברחה ל40:49. גם פסק זמן אורח לא עצר את המומנטום המקומי כש-שלשה של עמית אטינגר קבעה יתרון דו ספרתי שנשמר עד סוף הרבע, 45:56 לפ"ת אחרי חצי שעה של משחק. עם סיום הרבע נפצע אטינגר המקומי (מהצד זה נראה כמו מתיחה בשריר) אבל הצליח לחזור ברבע האחרון לשחק. שתי הנבחרות המשיכו להחטיא גם ברבע הזה, עידו דהאן עם סל בצבע קטע כמעט 7 דקות שלמות ללא סל שדה על עמק החולה (מסוף הרבע השלישי), בן אבירם בצד השני הגדיל את ההפרש ל50:64. עד סוף המשחק עמק החולה הצליחה מידי פעם להוריד את ההפרש לחד ספרתי, אבל לא התקרבה יותר מזה. 60:72 לפ"ת בסיום שנותנת לעצמה מקדמה לקראת המשחק הקשה בצפון בשבוע הבא.

קלעו לאחד העם פ"ת: אופק לוי 12 (12 רב'), עמית אטינגר 16 (4 רב', 2 חט', 3/6 ל-3), גל בן הר 13, עמית עטיה 11 (7 רב'), בן אבירם 9 (7 רב'), רועי וידר 5 (5 רב').

קלעו למקיף עמק החולה: יאיר גדולטר 14 (6 רב', 3 חט'), איילון כהן 11 (7 רב'), בניה רייקין (5 רב') ואיתי ראש (2 חט') 8 כ"א, יותם אלון (3 חט') 5, עדי חזן ושלו אבוטבול 2 כ"א.


שרת נתניה - ק. שרת חולון 59:95
אחרי שהצליחה להפתיע את נהלל ולעלות על חשבונה לרבע, נראה שלחצי חולון כבר לא תגיע. נתניה ממשיכה ביכולת המצויינת שלה מתחילת העונה ופותחת לעצמה פער שלא נראה שיש מישהו שמאמין שהיא תצליח לאבד אותו.

עירוני א' אשקלון - חדש ת"א 97:76
אחת מהפתעות העונה שעושה את הופעת הבכורה שלה בליגת העל, עירוני א' אשקלון, הצליחה לתת פייט לתיכון החזק מת"א במהלך החצי הראשון. אבל בחצי השני זה כבר היה אופרה אחרת כשת"א בורחת לפער דו ספרתי שרק הלך וגדל עד היום. לאשקלון יהיה קשה מאוד לחזור מכזה הפרש, אבל לפחות היא תוכל להיות איתנו גם בעונה הבאה.

גמנסיה ראלית ראשל"צ - מקיף עמק חרוד 64:77
עמק חרוד סופגת את הפסדה השני העונה, כשלא הציגה את היכולת הרגילה שלה במשחק החוץ מול ראשל"צ. אחרי מחצית ראשונה צמודה יחסית, אלופת השנה שעברה השתלטה על המשחק וברחה לפער דו ספרתי 48:61 בדרך ל64:77. אבל למרות הפער לא היינו ממהרים להספיד את הגלבוע שביתה בקיבוץ ידוע כחם מאוד והיא לבטח תבוא להילחם על הפיינל פור.

משחקי המבחן - משחק ראשון


מקיף גבעת ברנר - בליך ר"ג 86:48
סגנית האלופה מאשתקד ניצלת מירידה מפתיעה למחוזית עם ניצחון בפער אסטרונומי על גברת ברנר שעשתה את שלה העונה בעצם ההגעה למעמד. נכון שיש עוד גומלין, אבל לא סביר שמשהו כאן הולך להשתנות.

זיו ומרקס ירושלים - הראל מבשרת ציון 81:57
דרבי בליגת התיכונים הוא ארוע די נדיר. היום קיבלנו אחד כזה כאשר זיו ומרקס ירושלים שהגיעו מהאליפות בגליל ניסו להדיח מהליגה את השכנה ממבשרת ציון. תכניות לחוד מציאות לחוד, שליטה מוחלטת של מבשרת במשחק וניצחון בפער גדול מאוד שספק אם הירושלמים יצליחו למחוק בשבוע הבא בחוץ.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();